Macie jakiś patent, żeby takie wojny nie przypominały zaganiania kurczaków do kurnika? AI dzieli wojska na małe grupki i ucieka po całym terytorium rosji i oczywiście zawsze reaguje na każde moje kliknięcie. bo w xvii wieku ottomani mieli satelity i wiedzieli, gdzie idą wojska nieprzyjaciela chwilę po wydaniu rozkazu. unikają walki, tylko bawią się w kotka i myszkę całe lata.
bardzo to denerwujące moim zdaniem jest.
#eu4
j.....t - Macie jakiś patent, żeby takie wojny nie przypominały zaganiania kurczaków ...

źródło: comment_IgPcNcEsGe6sbmZRe1BKJWmZfZEUtLFk.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jjot: tak, stara sprawdzona taktyka spalonej ziemi. Zrob jednego konnego i pal ziemie przed wiekszymi oddzialami - wtedy ruszaja sie wolniej. Jak zrobisz spalona ziemie na forcie i przyjdzie zima, to kebaby same wymieraja z attrition
  • Odpowiedz
#eu4 #europauniversalis

Po karokołomnych próbach grania Mamlukami, Bizancjum i Krzyżakami postanowiłem odstresować się przy Ruskim blobie. Pierwsza wojna z Nowogrodem odbyta, ustaliliśmy już kto włada na Rusi, wojna obronna przeciw Litwie, która zaatakowałą mojego wasala też poszła nieźle. (w obie wojny po swojemu wplątała się Złota Orda).

No i jak patrzę na ten Kijów na mapie to czuję satysfakcję, ale... Nowogroddzcy rebelianci orają moje wojska. Przegrałem już chyba
Tanzanit - #eu4 #EuropaUniversalis

Po karokołomnych próbach grania Mamlukami, Biza...

źródło: comment_IQESbjz1jNPpgx1EAPeNNkPWBfE1SRHN.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FigleMigle: Bunty mam od Nowogrodu, overexstension praktycznie opanowane Nawet z przewagą (no lekką bo 3-4 k) dostaję od buntowników łupnia. Może to kwestia tego, że mi Litwini konie wybili, może rebele mają 1 tech wojskowy wyżej.
  • Odpowiedz
@KacperKingPL: Mam parę pomysłów:
1. Spróbuj wyłączyć "Red Poland and Commonwealth", "Imperial France" i każdego moda, który zmienia kolory państw. Gdy to nie zadziała spróbuj punktu drugiego.
2. Wyłącz wszystkie mody, które zmieniają font (Stellaris Font, Revolutionary Font itd)
Gdy to nie zadziała to następny
3. Wyłącz wszystkie mody z serii Theatrum Orbis i gdy to nie zadziała to punkt 4 (ten punkt powinien wyjaśnić wszystko)
4. Wyłącz wszystkie mody
  • Odpowiedz
Wyłącz wszystkie mody z serii Theatrum Orbis


@Irlfit: Theatrum Orbis to powodowało, gdy to zrobiłem to wszystko działo, ciekawe czemu skoro wszystkie mody z których korzystam i są z Theatrum to są na najnowszej wersji, ale dzieki za pomoc
  • Odpowiedz
#europauniversalis #europauniversalis4 #eu4

Mireczki, metoda prób i błędów próbuję chociaż w części zrozumieć zasadę działania szlaków/węzłów handlowych. jestem ciekaw czy dobrze rozumiem to o czym napisze: polega to na tym, by transferować np. siłę handlową z raguzy do wiednia, a z wiednia do którego wpada dużo węzłów wyciągać mamonke, czy coś pomyliłem?

Ma ktoś może jakieś dobre źródełko żeby to skumać, albo może łopatologicznie z jakimis
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cierpię na brak możliwości przejścia za rok 1500. Cały czas zdarzy się że coś jest nie tak i restart albo inne państwo. Zaczynam mieć tego dość bo mam 500 h i 2 Iron many za sobą. Jakieś rady jak to wyleczyć?
#eu4
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szkoda, ze nie ma achievków na wbicie danej ery jako pierwsze państwo. O dziwo dwie pierwsze ery łatwo wbić Polską, w szczególności jak można kogos upokorzyć w normalnej wojnie (w sensie, że oprócz zabrania mu prowincji zaznaczamy upokorzenie)

#eu4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 Mam kebaba na rywalu i zabieram mu w wojnie prowincje, maks ile mogę (w sumie 6 m.in. Konstantynopol) i dostaję 12 PP. Czemu tak mało? Za wiki:
Taking provinces from a rival or giving rival's provinces to a vassal gives +0.5 power projection per province development

to z samej stolicy powinno być więcej... Ogarnia ktoś?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@Ragnarokk Musiała być. Ale nie wiedziałem że w takiej sytuacji punkty się dzielą. Myślałem że po prostu są przyznawane obu państwom.
  • Odpowiedz
Pierwsza kampania w celu zapoznania się z nowym dlc odbyta. Grałem polakami (w miarę roleplayowo i bez blobowania) i muszę powiedzieć że to chyba moja najbardziej farciarska kampania ever. Z początku planowałem jedynie zapoznać się z nowymi mechanikami i w miarę możliwości zdobyć podstawowe nowododane aczki, ale finalnie zdołałem zdobyć dwa dość randomowe k------a.


Skandynawię mam w unii.
#eu4
patrickwro - Pierwsza kampania w celu zapoznania się z nowym dlc odbyta. Grałem polak...

źródło: comment_EcTNxLb786c1Xh445kDP4r7g61F1pHWk.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To uczucie gdy na początku gry Polską masz PU nad Litwą i Czechami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Saves: przypomniało mi się jak będąc Austrią miałem PU nad Czechami, Węgrami i Francją [zdobytą w wyniku ponad 10-letniej wojny] + BI zdobyłem. Piękne czasy ;( już nigdy nie udało mi się tak dobrego RNG dostać
  • Odpowiedz
@Shqip: A Sun God jest spoko. Poczatek tylko jest w miarę trudny, aby w miarę szybko rozszerzyć granicę do państw kolonialnych i zdobyć instytucje. Potem to już zabawa i malowanie mapy, ale wojny kolonialne są spoko.
  • Odpowiedz
Postanowiłem zrobić achiva, żeby stworzyć imperium rzymskie jako Bizancjum>
2 razy Idiot Sandwich Poland wybrała szlachcica
Raz Austria miała za dużo relacji żeby podpisać sojusz
Austria i Polska zdradziły mnie w wojnie obronnej przeciwko Wenecji ( którą wygrałem xD)
Raz z------m bo pretendenci z 2/0/1 władcą pojawili się w stolicy do której nie mialem dostępu lądowego(mialem władce 5/5/3 i następce 5/4/5) - insta lose
Polak wypowiadający wojnę przeciwko: Teutonik,Dania(z Swe i nor),Moskwa,Brandenburgia,Węgry
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, dopiero zaczynam, gram oczywiście Polską. Jak dyplomatycznie przejąć mazowsze? Coś czytałem o poprawianiu stosunków i ofercie aneksji, ale w dyplomacji takiej opcji w ogóle nie widziałem. To sie dzieje samoistnie, czy cu?
#eu4
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach