#eu4 #europauniversalis

Polacy zostali przytłoczeni przez P O T Ę Ż N Ą Mołdawię.

Jak wyliżę rany po wojnie z Litwą to zaraz się połaszę na Mołdawian. Mają gwarancje litewskie, zatem będzie kolejny konflikt z Litwinami, ale to mi na rękę - normalnie bijąc Litwę mierzyłbym się też z Duńczykami (Litwini, skubańce jak im zerwałem sojusz z Polską, to w Duńczyku znaleźli przyjaciela).
Tanzanit - #eu4 #EuropaUniversalis

Polacy zostali przytłoczeni przez P O T Ę Ż N Ą...

źródło: comment_6LXLwZTmVJlNhqI0D81VB1RVjK2xfbzj.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#victoria2 A bym se pograł w wiktorie taką 3. Wincyj narodów. Większe możliwości kształtowania społeczeństwa w ramach swoich chorych fantazji. Więcej możliwości dyplomacji, może jako uproszczony moduł z HOI. Mniej schematyczna gra okreslonymi krajami. #hoi #eu4 - dobrze, że jest Meiou to daje więcej immersji, niż schematyczne malowanie mapy w vanilli
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@like_a_sir: Elegancko pojechane, aczkolwiek szkoda sojuszu z Provence z tego co kojarzę jest potem event że przyłączają się do Ciebie w związku z brakiem władzy.
  • Odpowiedz
#eu4aar #eu4 #europauniversalis4 #europauniversalis

Treść tego posta przygotowałem sobie już wcześniej, za chwilę wrzucę pierwszą część kampanii.

Tak jak pisałem w tym wpisie, chciałbym podjąć wyzwanie swoistego playthrough w formie screenów z moim obszernym komentarzem. Spotkałem się z czymś takim przy okazji mojego podejścia do acziwka 'Over a thousand', który zakończył się sukcesem, czym już zdążyłem się pochwalić o tutaj. Porównywałem się wtedy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podrzućcie jakiś fajny achievement, nie mam ostatnio pomysłu na grę(robiłem ostatnio prester johna, ale 1.21 rozwalil save).
Które osiagniecie bylo dla was najbardziej satysfakcjonujace? Nie piszcie tylko zebym robil one faith, 3 mountains i wc :P.

#eu4
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BaRi: @Ragnarokk: pro tip:

1. Renesans "kupujesz developmentem" w stolicy - przez co masz kase na start - wazne stackujesz - dev cost (musisz sie z kupcami lubic+stolica+centruk handlowe)

2. Kolonizacje bierzesz exploracje i kolonizujesz wyspe swietej heleny (nalezy juz do ameryki pd a jest blisko afryki) przez co dostajezz od razu (a jak europa nie ogarnie to i u ciebie moze sie pojawic :>

@Ragnarokk:
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś jest gwarantowany, a wypowiem wojnę jego sojusznikowi i wezwę go na co-beligant to gwarancja zadziała ?
#eu4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam pytanie odnośnie handlu i kupców. Dobrze wnioskuje, że jak kontrolujemy następne węzły po drodze (np. kontrolujemy Kijów, Nowogród i Kraków) to nie ma sensu trzymać w Kijowie kupca, który przekierowuje hajs na jeden węzeł?
#eu4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Francuzi mają OP armię? Niesamowicie klepią Austrię, Hiszpanie i Anglię w bitwach lądowych
#eu4
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 wertując patchnota skopiowałem co ciekawsze zmiany i tu wklejam, myślę że to najciekawsze, które warto przy grze wziąć pod uwagę

- Added new flavor events for Hungary.
- Lost Mandate now lasts for 20 years and in addition to its old effects it also reduces diplomacy gain and includes effects from being at 0 Mandate.
- Losing Mandate now lowers stability by 2.
- Having lost Mandate makes separatist rebels more likely.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak podbić sobie trust z sojusznikiem? Jest jakakolwiek metoda inna niż użycie 10 fejworów za 5 trustu? Bo np z mam z kimś sojusz już ponad 100 lat a nadal trust na takim samym poziomie, mimo wielu wojen wspólnie stoczonych :/
#eu4
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Please_Remember:
Szukałem na necie i natrafiłem na taki cytat:
"It appears 50 is neutral, 100 is BFFs, and 0 is Serbia and Croatia" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio to piszą gdzieś, że powyżej 50 to tylko na favorach. Ale sam nie wiem, czy to prawda
  • Odpowiedz