#eu4
Paradox cannot into diplomacy. Jakie to jest irytujące, jak Brytyjczycy kolejny raz atakują któregoś z moich trybutariuszy w Ameryce, kompletnie ignorując moje 100k lokalnych wspieraczy sprawy indiańskiej. :/ Chyba Szwedzi zmałpowali mechanizm HRE w tym przypadku... late game się robi nużące, bo to nie ja prowadzę te konflikty, więc nie mogę ich skończyć w sensownym momencie... :/
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Boty szaleją na tych nowych patchach. Francja spłaca długi innych krajów jak p------a, nawet tych co nie mają znaczenia w europie ( np. Ming) +robią strasznie mało kawalerii
#eu4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 #europauniversalis

Nie wyobrażam sobie skali żenady, jaką w mojej monarchii absolutnej (RON) musiał odczuwać wyimaginowany władca, skarbnik, doradcy czy magnaci, kiedy okazało się, że największym ekonomicznym osiągnięciem kraju rozciągającego się na dwa kontynenty było złupienie Lubeki, które pozwoliło albo spłacić wszystkie pożyczki na raz, albo z marszu zaadoptować w państwie epokę fabryk. Kurde no, trochu wstyd( ͡° ʖ̯ ͡°)

PS. Kiedyś jakiś mirek
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak zwalczać raidy pirackie (Joanici, Maroko i takie tam) w #eu4 Wiadomo że można ich podbić ;) ale jak nie podbój to jaka misja morska pomaga ?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czołem, europkomirki!
Właśnie ukończyłem swoją pierwszą poważną rozgrywkę i prezentuję ją wam do oceny. Zacząłem jako Kildare z celem stworzenia Irlandii. Kolejnym etapem było podbicie całych wysp brytyjskich a kiedy to się udało skolonizowanie tyle Ameryki Płn. ile się uda.
Wyszło całkiem nieźle, sporo się nauczyłem, a czitowałem z sejwami tylko trochę, przy pierwszych wojnach. I to głównie dlatego, że nie wiedziałem do końca jak działają różne mechaniki.
Stwierdzam, że kiedy nie ma się konkretnego
Malvir - Czołem, europkomirki!
Właśnie ukończyłem swoją pierwszą poważną rozgrywkę i...

źródło: comment_4QaZkPlmEt8L0TmRcTHXDtdmFxpa7QMw.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 Mam problem bo mam strasznie słomiany zapał i każda gra mi się po jakimś czasie nudzi, brakuje mi celów, albo osiągam je zbyt szybko albo są one zbyt rozległe i się zniechęcam. Polecicie grę jakimś naprawdę CIEKAWYM państwem?
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zolwixx: 2 mocnych sojuszników i można się czuć naprawdę bezpiecznie nawet jak się gra jakimś wypierdkiem. A co do gry Genoą to sojusz z Francją na starcie gwarantuje nietykalność w początkowej fazie gry.
  • Odpowiedz
Żeby kolonializm mógł się zespawnować w Kastylii, to muszę stolicę przenieść do miasta portowego obowiązkowo? Jeśli tak, to czy dla bonusu z ewentualnego embracowania kolonializmu jako pierwszy, warto wydawać te 200 admin pointsów przy władcy 0/2/5?
#eu4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MEIOUandTaxes 2.0 będzie wydane w trakcie lub zaraz po PDXConie, który odbędzie się w Sztokholmie w ten weekend.

Jakby ktoś nie wiedział, o co kaman, polecam filmiki od Arumby, DDRJake'a i Demiana (jednego z moderów, głównego architekta większości systemów w 2.0) link

Jakby ktoś chciał więcej info, jest też AMAA z developerami, prowadzone przez Arumbę (tylko na twitchu, nie znalazłem na yt)

#eu4 #meiouandtaxes #europauniversalis
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Halo mirki mam problem z rebeliami. Próbuje Ottomanami WC (moje pierwsze) i mamy rok 1535 mam 2 tys dev i dostaje takie rebelie że płakać się chce. Z małego kraju po 30 tys a za jego istnienia to miał może z 11 tys.
Denerwuje mnie to nieziemsko.
Najwięcej żołnierzy tracę walcząc z powstańcami a nie z krajami. Aktualnie mój manpower jest wyskrobany do 0.
Mój unrest przy 99% OE jest na poziomie -2 czasem
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rowka: EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I GRANIE W EU4 BĘDZIE MOŻNA CZYNIĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD BIORĄ PROPOZYCJE BIAŁEGO POKOJU OD AI
  • Odpowiedz