Jak wydłużyć grę w #eu4 ? Który mod polecacie? Da się zrobić tak żeby już trwającą rozgrywkę wydłużyć?
wpisy
Najnowsze
Archiwum

Eskimos_Stanislaw
via iOS- 1

matiserek
via Android- 1
@Eskimos_Stanislaw extended timeline
- 2
konto usunięte via Android
- 6
@Pituch za chwilę stracisz bo spolszczenie
- 6
Francja już czeka jako final boss na ziemiach Iberii z 1k developmentu po 100 latach i sojuszem z Kebabem. Pierwszy raz gdy gram w tym regionie i zarazem pierwszy raz gdy widzę tak ogromną Francję. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#eu4
#eu4
źródło: comment_rUqyxlsGnQql2cgTjg2JSPu40AdKBQ0Q.jpg
Pobierz@Bambucia: Pograne xD
Gra na 4 i 5 prędkości strasznie przycina - czego to może być kwestia?
Tak przeinstalowałem.
i5-4690k, GTX 970, 16Gb ramu, win10
#eu4
Tak przeinstalowałem.
i5-4690k, GTX 970, 16Gb ramu, win10
#eu4
@Pablo_Dlugosz-00: ale masz wielki problem bo gra na jakiejś nierealnej prędkości chodzi wolno. Aż tak często używasz 5?
- 0
@DeathDust98: tak, bo ja nie jestem w ta grę jakiś dobry tylko sobie pykam, więc jak nie ma wojen to lecę na 5
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Skyworld: Panie, 1550 to już midgame.
Jakie są modyfikatory do calvary ratio, bo na wiki nie moge znaleść
#eu4
#eu4
- 6
#eu4
W końcu skończyłem moją najlepszą rozgrywkę. Cel wykonany: stworzyć Cesarstwo Rzymskie i zdobyć Mare Nostrum.
Grałem Francją. Zacząłem od podboju Kebabów. Sojusznicy na początku gry to Papież, Polska i Hiszpania. Koło 1700 dostałem PU z Czechami. Trochę zawaliłem bo gdy już miałem sporo podbitych terenów to Hiszpania wskoczyła na pierwsze miejsce i nie wiedziałem jak się do niej dobrać. Jednak miałem z nimi taką samą dynastię, więc poczekałem aż
W końcu skończyłem moją najlepszą rozgrywkę. Cel wykonany: stworzyć Cesarstwo Rzymskie i zdobyć Mare Nostrum.
Grałem Francją. Zacząłem od podboju Kebabów. Sojusznicy na początku gry to Papież, Polska i Hiszpania. Koło 1700 dostałem PU z Czechami. Trochę zawaliłem bo gdy już miałem sporo podbitych terenów to Hiszpania wskoczyła na pierwsze miejsce i nie wiedziałem jak się do niej dobrać. Jednak miałem z nimi taką samą dynastię, więc poczekałem aż
źródło: comment_R4WDWumGGRrqM7YbRDzqhwSPCkRW7wOi.jpg
Pobierz- 3
- 3
- 5
#eu4
Człowiek sobie ma to PU nad Austrią i fajnie.
Wypowiadamy wojnę Nogajowi
Austria wzywa na krucjatę przeciw Nogajowi bo jest kontrolerem Papy.
Super! Czuć, że to faktycznie sojusznik i immersja od razu +1000.
Człowiek sobie ma to PU nad Austrią i fajnie.
Wypowiadamy wojnę Nogajowi
Austria wzywa na krucjatę przeciw Nogajowi bo jest kontrolerem Papy.
Super! Czuć, że to faktycznie sojusznik i immersja od razu +1000.
Którym włoskim państwem gra się najciekawiej i najłatwiej jest stworzyć Włochy?
#eu4
#eu4
@Patermantis Rob Neapolem. Wiecej achievkow
- 1
@Sniper10200: No taka, że nie chcę się rzucać na głęboką wodę, mam dopiero 113h i chciałbym się zagłębiać po kolei ;)
1. Czy grając Polską, wybierając miejscowego króla i nie tworząc unii, jak pobiję litwę to powstanie Rzepa z moim ustrojem, czy monarcha elekcyjna?
2. Ile i jakich jednostek trzymać w armii? Teraz mam 12/4/4.
#eu4 #europauniversalis4
2. Ile i jakich jednostek trzymać w armii? Teraz mam 12/4/4.
#eu4 #europauniversalis4
@KuterPstragow: poziom fortu to oczywiste ale 4 fort jest między 13 a 17 technologia więc do tej pory opłaca się się 1 stack. Zresztą 4 i tak są bardzo późno w większej ilości.
@Tanzanit: tutaj zalezy od taktyki, cav ratio. Generalna idea jest taka zeby miec caly rzad armat zapelniony. Czyli max tyle ile combat width.
Pozniej zwiekszaj ilosc piechoty dbajac o to wyzej.
Pozniej zwiekszaj ilosc piechoty dbajac o to wyzej.
- 3
Jeden jest święty sojusz w Europie, który przedmurzem chrześcijaństwa mienić się może. Bram do Iberii przed poganami z Czarnego Lądu strzeże Hiszpania, ta która dzielnie toczy boje z Francją - straszliwymi grzesznikami, którzy nieświęty sojusz z Imperium Osmańskim podjęli. Błogosławiona Hiszpania w sojuszu jest z Najjaśniejszą Rzplitą, która będąc w unii personalnej z Austrią, drugich podwojów kontynentu strzeże. Pamiętają oni straszliwe boje z sojuszem Turków i Francuzów, dlatego z niepokojem patrzą na
źródło: comment_7FHmt66UhDiXchYFX4SU5NxcfMitP3uF.jpg
Pobierz@Tanzanit fakt mają sporo mp ale oni tracą sporo ludzi podczas potyczek jeśli masz z 50% ich mp i podobną ilość wojska(bez merców) to ogarniesz na spokojnie ;)
- 0
@Gelevera: No to już każę zwoływać chorągwie. Najgorzej, że mają sporo ziemi Krymskiej więc będzie na dwa fronty. W peace dealu chyba ich przede wszystkim będę tam osłabiać.
Od pewnego czasu chodzi mi po głowie spróbowanie swoich sił w eu4. Czy na początek sama podstawka to jest dobry pomysł, czy lepiej od razu się zaopatrzyć w jakieś dodatki/dlc? Macie pod ręką jakiś dobry poradnik dla nowicjuszy? Mam doświadczenie z civ5 dość duże, ale to chyba żadnego przełożenia na eu4 mieć nie będzie.
#eu4
#eu4
@Drmscape: nie będzie żadnego przełożenia może cierpliwości trochę więcej. Podstawka +art od war+common sense +cossacks powinno styknac. Ta gra na początku może przytłoczyć i musisz sporo grać i się samemu uczyć najlepiej. Sam z poradników nie korzystałem co to za gra z poradnikiem xd zrób tutoriale i zacznij grać. Jeśli dostajesz w dupę to tak jak przeciętny gracz w eu4 więc wszystko jest na swoim miejscu
@Drmscape: sam grałem na podstawie około 150 godzin. Potem kupujesz common sens oraz art of war i jak najszybciej cossaks. Resztę dlc jest do grania w określonych częściach świata lub do określonych opcji. To cie będzie interesować jak ogarniesz podstawy i będziesz widział czego Ci brakuje.
- 1
Panowie dwie sprawy są.
1. Na screenie mam info, że jestem za duży. Coś się może złego z tym stać jak będę się rozrastał? Co będzie jak mi republican tradition spadnie do 0? Mogę to jakóś zwalczyć inaczej niż wydając military point?
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/QRD6YrucnXyoOSEFBJjXghpWXM05hn
2.
1. Na screenie mam info, że jestem za duży. Coś się może złego z tym stać jak będę się rozrastał? Co będzie jak mi republican tradition spadnie do 0? Mogę to jakóś zwalczyć inaczej niż wydając military point?
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/QRD6YrucnXyoOSEFBJjXghpWXM05hn
2.
@yaszuRa: Grając republiką kupiecka możesz mieć tylko 20 prowincji bez kar. Powyżej tego dostajesz kary do republican tradition. Ja bym uważał na Twoim miejscu z atakiem na kebaby. Po screenie wygląda że wytrą Tobą podłogę w tej wojnie.
- 1
@yaszuRa:
Jeśli chcesz dalej podbijać prowincje i kolorować mapę to bycie republiką kupiecką nie ma sensu. Chociaż Wenecja zachęca do grania trochę inaczej niż innymi krajami, ale to już taka moja prywatna opinia :>
Jeśli chcesz dalej podbijać prowincje i kolorować mapę to bycie republiką kupiecką nie ma sensu. Chociaż Wenecja zachęca do grania trochę inaczej niż innymi krajami, ale to już taka moja prywatna opinia :>
Te rozwijanie prowincji w celu wcześniejszego pozyskania instytucji to jak jakiś cheat, gram Polską a mimo tego jako pierwszy kraj na świecie nabyłem kolonializm. Nawet Francja, czyli państwo gdzie się ta instytucja pojawiła jako pierwsza jeszcze tego nie zrobiła xD Jednak warto czytać protipy ( ͡º ͜ʖ͡º) #eu4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@mgnfic: Ja po prostu śmieje się sam z siebie bo wcześniej tego nie używałem i w mojej ostatniej grze Rosją miałem czasami grubo ponad +50% do kosztów technologii.
#eu4
chyba nikt nie pisal. Jest bonusowy dev diary o paczu 1.22
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-bonus-development-diary-5th-of-may-2017.1019361/
A
chyba nikt nie pisal. Jest bonusowy dev diary o paczu 1.22
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-bonus-development-diary-5th-of-may-2017.1019361/
A
- 3
@Asurito: ? Pierwsze slysze.
- 1
- 1
Jakieś porady co do grania Kastylią? Mam idiotę na tronie, jeszcze lepszego debila jako następce xD
Co zrobić aby szybko i w ogóle aby wpadł event Iberian Wedding?
#eu4
Co zrobić aby szybko i w ogóle aby wpadł event Iberian Wedding?
#eu4
- 5
@Haraj: Vassal Manager Pro+ 2017
- 1
#eu4 #europauniversalis
Człowiek wypowiada wojnę Ruskom po tym, jak tamci tłukli się z Kebabem. Fajnie. Ale trochę satysfakcję odbiera to, że ich cała armia stoi w ziemiach Osmańskich z ty czarnym kwadracikiem i nigdzie nie wraca. Trochę słabe to ;c
Człowiek wypowiada wojnę Ruskom po tym, jak tamci tłukli się z Kebabem. Fajnie. Ale trochę satysfakcję odbiera to, że ich cała armia stoi w ziemiach Osmańskich z ty czarnym kwadracikiem i nigdzie nie wraca. Trochę słabe to ;c
- 1
@Tanzanit: jak się nie rusza to korzystaj z okazji.
@Tanzanit: Jak dużo brakuje to nie zniwelujesz tej różnicy. Wasalizuj poprzez wojnę albo po prostu anektuj.
źródło: comment_KDbFSHkVR2jE5zHG2nho9aX8MwnN7slC.jpg
Pobierz- 12
Ten uczuć, kiedy trwa oblężenie, ale nie za bardzo wam się chce siedzieć w forcie i poszlibyście już do domu.
#eu4
#eu4
źródło: comment_7kIsGkakdM1Fz1h0Tk7fK9lyXkiDtb6o.jpg
Pobierz@Sniper10200: grypa położyła wszystkich (do łóżek)
- 1




















