#eu4
W końcu skończyłem moją najlepszą rozgrywkę. Cel wykonany: stworzyć Cesarstwo Rzymskie i zdobyć Mare Nostrum.

Grałem Francją. Zacząłem od podboju Kebabów. Sojusznicy na początku gry to Papież, Polska i Hiszpania. Koło 1700 dostałem PU z Czechami. Trochę zawaliłem bo gdy już miałem sporo podbitych terenów to Hiszpania wskoczyła na pierwsze miejsce i nie wiedziałem jak się do niej dobrać. Jednak miałem z nimi taką samą dynastię, więc poczekałem aż
Patres - #eu4
W końcu skończyłem moją najlepszą rozgrywkę. Cel wykonany: stworzyć Ce...

źródło: comment_R4WDWumGGRrqM7YbRDzqhwSPCkRW7wOi.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4
Człowiek sobie ma to PU nad Austrią i fajnie.
Wypowiadamy wojnę Nogajowi
Austria wzywa na krucjatę przeciw Nogajowi bo jest kontrolerem Papy.

Super! Czuć, że to faktycznie sojusznik i immersja od razu +1000.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Czy grając Polską, wybierając miejscowego króla i nie tworząc unii, jak pobiję litwę to powstanie Rzepa z moim ustrojem, czy monarcha elekcyjna?
2. Ile i jakich jednostek trzymać w armii? Teraz mam 12/4/4.
#eu4 #europauniversalis4
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeden jest święty sojusz w Europie, który przedmurzem chrześcijaństwa mienić się może. Bram do Iberii przed poganami z Czarnego Lądu strzeże Hiszpania, ta która dzielnie toczy boje z Francją - straszliwymi grzesznikami, którzy nieświęty sojusz z Imperium Osmańskim podjęli. Błogosławiona Hiszpania w sojuszu jest z Najjaśniejszą Rzplitą, która będąc w unii personalnej z Austrią, drugich podwojów kontynentu strzeże. Pamiętają oni straszliwe boje z sojuszem Turków i Francuzów, dlatego z niepokojem patrzą na
Tanzanit - Jeden jest święty sojusz w Europie, który przedmurzem chrześcijaństwa mien...

źródło: comment_7FHmt66UhDiXchYFX4SU5NxcfMitP3uF.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tanzanit fakt mają sporo mp ale oni tracą sporo ludzi podczas potyczek jeśli masz z 50% ich mp i podobną ilość wojska(bez merców) to ogarniesz na spokojnie ;)
  • Odpowiedz
@Gelevera: No to już każę zwoływać chorągwie. Najgorzej, że mają sporo ziemi Krymskiej więc będzie na dwa fronty. W peace dealu chyba ich przede wszystkim będę tam osłabiać.
  • Odpowiedz
Od pewnego czasu chodzi mi po głowie spróbowanie swoich sił w eu4. Czy na początek sama podstawka to jest dobry pomysł, czy lepiej od razu się zaopatrzyć w jakieś dodatki/dlc? Macie pod ręką jakiś dobry poradnik dla nowicjuszy? Mam doświadczenie z civ5 dość duże, ale to chyba żadnego przełożenia na eu4 mieć nie będzie.
#eu4
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drmscape: nie będzie żadnego przełożenia może cierpliwości trochę więcej. Podstawka +art od war+common sense +cossacks powinno styknac. Ta gra na początku może przytłoczyć i musisz sporo grać i się samemu uczyć najlepiej. Sam z poradników nie korzystałem co to za gra z poradnikiem xd zrób tutoriale i zacznij grać. Jeśli dostajesz w dupę to tak jak przeciętny gracz w eu4 więc wszystko jest na swoim miejscu
  • Odpowiedz
@Drmscape: sam grałem na podstawie około 150 godzin. Potem kupujesz common sens oraz art of war i jak najszybciej cossaks. Resztę dlc jest do grania w określonych częściach świata lub do określonych opcji. To cie będzie interesować jak ogarniesz podstawy i będziesz widział czego Ci brakuje.
  • Odpowiedz
@yaszuRa: Grając republiką kupiecka możesz mieć tylko 20 prowincji bez kar. Powyżej tego dostajesz kary do republican tradition. Ja bym uważał na Twoim miejscu z atakiem na kebaby. Po screenie wygląda że wytrą Tobą podłogę w tej wojnie.
  • Odpowiedz
@yaszuRa:
Jeśli chcesz dalej podbijać prowincje i kolorować mapę to bycie republiką kupiecką nie ma sensu. Chociaż Wenecja zachęca do grania trochę inaczej niż innymi krajami, ale to już taka moja prywatna opinia :>
  • Odpowiedz
Te rozwijanie prowincji w celu wcześniejszego pozyskania instytucji to jak jakiś cheat, gram Polską a mimo tego jako pierwszy kraj na świecie nabyłem kolonializm. Nawet Francja, czyli państwo gdzie się ta instytucja pojawiła jako pierwsza jeszcze tego nie zrobiła xD Jednak warto czytać protipy ( ͡º ͜ʖ͡º) #eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakieś porady co do grania Kastylią? Mam idiotę na tronie, jeszcze lepszego debila jako następce xD

Co zrobić aby szybko i w ogóle aby wpadł event Iberian Wedding?

#eu4
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 #europauniversalis

Człowiek wypowiada wojnę Ruskom po tym, jak tamci tłukli się z Kebabem. Fajnie. Ale trochę satysfakcję odbiera to, że ich cała armia stoi w ziemiach Osmańskich z ty czarnym kwadracikiem i nigdzie nie wraca. Trochę słabe to ;c
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach