Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum

Mack_Lanegan
- 4

Sniper10200
- 1
@Mack_Lanegan: Westernizacja? Na jakiej grasz wersji?

Mack_Lanegan
- 2
@Ciong_Le_Mao: czekaj, p------o mi się xD
Grał ktoś na win xp 32 bity? Jest to w ogóle mozliwe? "eu4.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu win32" (╯︵╰,)
#eu4
#eu4
konto usunięte via Android
- 2
@Pentylion Ja próbowałem i chyba od AoW albo Common Sense jest to niemożliwe
- 8
Tylko Florry mógł na dwie pierwsze idee wziąć Naval i Maritime. xD Szanuję.
#eu4
#eu4
- 13
Tsardoms and Principalities: New ranks of Russian government with new abilities and, for Tsars, strong bonuses including the right to claim entire States – not just provinces.
Iconography: Commission great religious icons for the Orthodox church, boosting your empire’s power depending on the saint you choose to revere.
Patriarchs: Consecrate highly developed provinces with Patriarchs, adding to the authority of the Orthodox church, but for a cost.
Streltsy: Special Russian soldiers that excel in combat,

- 2
- 0
@Kuciniak daje więcej możliwości. Mniej w---------e AI, zwłaszcza w dyplomacji komp nie o--------a tak idiotycznie.
- 2
#eu4 #europauniversalis
Niby nie w smak mi iść teraz na Francuzów z Bremenem jak szykowałem się na Trzecią wojnę Rzepy z Osmanami, ale by podtrzymywać prestiż imperium jednak wypada zwoływać chorągwie na wezwanie wiernych przyjaciół( ͡° ʖ̯ ͡°). Cóż, z bagietami też mam pewne rachunki do wyrównania, niech będzie.
Niby nie w smak mi iść teraz na Francuzów z Bremenem jak szykowałem się na Trzecią wojnę Rzepy z Osmanami, ale by podtrzymywać prestiż imperium jednak wypada zwoływać chorągwie na wezwanie wiernych przyjaciół( ͡° ʖ̯ ͡°). Cóż, z bagietami też mam pewne rachunki do wyrównania, niech będzie.
- 1
@DeathDust98: A Kysz@ Idź mie pan z tym kebabem!
- 0
@DeathDust98: Zdrada mości panowie, zdrada!
We will make Byzantium great again! Nie ma większej satysfakcji w tej grze niż skopanie kebabów grając Bizancjum ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
#eu4
#eu4
źródło: comment_cRBgIx1L10f98WuVRki9JW0pgEBrB1Ez.jpg
Pobierz@Ciong_Le_Mao Ile restartow? ;)
- 1
@Ragnarokk: Nie było źle, tylko kilka ;) Klucz to dobrzy generałowie. Jeden miał 4 shock, potem udało mi się wylosować z 2 siege. Bez tego byłoby to raczej nie możliwe.
Chciałbym tutaj opisać moją wspaniałą grę Węgierkami #pdk w #eu4
Plan był prosty:
Remove Kebab
Hegemonia na Bałkanach
a międzyczasie zostałem Panem ludów tureckich, udało mi się dotrzeć pod Krym, a Ziemia święta wróciła do katolików.
Taktyka z wyrzuceniem Turków z Europy polegała na szybkim podporządkowaniu sobie takich krajów jak Bośnia, Serbia oraz Wołoszczyzna i utworzenie z dwóch z nich silnych Marchi. Zdziwił mnie mega boost na morale jakie posiada Królestwo Węgier, pod
Plan był prosty:
Remove Kebab
Hegemonia na Bałkanach
a międzyczasie zostałem Panem ludów tureckich, udało mi się dotrzeć pod Krym, a Ziemia święta wróciła do katolików.
Taktyka z wyrzuceniem Turków z Europy polegała na szybkim podporządkowaniu sobie takich krajów jak Bośnia, Serbia oraz Wołoszczyzna i utworzenie z dwóch z nich silnych Marchi. Zdziwił mnie mega boost na morale jakie posiada Królestwo Węgier, pod

Kiedy koalicja uderza
#eu4
#eu4
źródło: comment_MT8R3vQc0hbFJk6L1yzgm3SH2k81ZV8z.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
@DeathDust98:
Niby jaka koalicja, bo na obrazku nie widać nikogo groźnego . A Portugalia + castylia + GB to łatwy alians do pokonania.
Też gram teraz turkami z zamiarem 1001 prowincji. U mnie co prawda jest z 50 lat później, ale mam już połknięte ponad to co widać na obrazku całą Polskę, Litwę, Nogajów, obecny Pakistan, Afrykę wschodnią, pół Austrii, całą Tunezję Algierię i pół Maroka, Syberię (Rosja jest odcięta
Niby jaka koalicja, bo na obrazku nie widać nikogo groźnego . A Portugalia + castylia + GB to łatwy alians do pokonania.
Też gram teraz turkami z zamiarem 1001 prowincji. U mnie co prawda jest z 50 lat później, ale mam już połknięte ponad to co widać na obrazku całą Polskę, Litwę, Nogajów, obecny Pakistan, Afrykę wschodnią, pół Austrii, całą Tunezję Algierię i pół Maroka, Syberię (Rosja jest odcięta
Mam taki plan żeby zagrać hiszpanią ALE przenieść stolice do Ameryk żeby nie mieć CN które tylko w-----ć potrafią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ktoś próbował ?
#eu4
Ktoś próbował ?
#eu4
- 1
Co muszę zrobić by posiadać ten bonus do corowania będąc koptokebabem?
#eu4
#eu4
@Saves: Tak to wygląda. Nie pamiętam jak się dostaje do tego menu :P
źródło: comment_dr9BbWdMKExlnWcloGdWdQRD8mfyhKmW.jpg
Pobierz@Saves: Rights of Man wymagane.
- 5
W drodze po the sun never sets in india
Muszę popracować nad developmentem bo dopiero teraz się dowiedziałem, że to wspomaga wprowadzenie nowej ery, a obecnie moje techy kosztują 1100 pktów XD. Więc skupiam się na tym, potem dalej niszczymy tributary i wcinamy bahanis. Venad i Akanad to moim wasale więc trochę ich pofeeduje bo muszę potechować. Obecnie 87 Force limit, ale idea ofc quantity, myślę że dobije koło 110-120 FL i
Muszę popracować nad developmentem bo dopiero teraz się dowiedziałem, że to wspomaga wprowadzenie nowej ery, a obecnie moje techy kosztują 1100 pktów XD. Więc skupiam się na tym, potem dalej niszczymy tributary i wcinamy bahanis. Venad i Akanad to moim wasale więc trochę ich pofeeduje bo muszę potechować. Obecnie 87 Force limit, ale idea ofc quantity, myślę że dobije koło 110-120 FL i
źródło: comment_yS5RkcWXVzkq5pkO4gsHyyE5zp73A79c.jpg
Pobierz( ͡€ ͜ʖ ͡€)
10 lat truce z Portugalią, w tym czasie podbiję zachodnie wybrzeże Ameryki Południowej. Dokończę Portugalię i się bierzemy za Francję. Lekko nie będzie bo trochę się rozrosła i ma sojusz z Wielką Brytanią (stworzoną przez Szkotów ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
#eu4
10 lat truce z Portugalią, w tym czasie podbiję zachodnie wybrzeże Ameryki Południowej. Dokończę Portugalię i się bierzemy za Francję. Lekko nie będzie bo trochę się rozrosła i ma sojusz z Wielką Brytanią (stworzoną przez Szkotów ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
#eu4
źródło: comment_WuI8JUcSEL6fhA9VnzobLVJ8CzrIuVQD.jpg
Pobierz- 1
Jedno CN przejęte od Portugalii po ostatniej wojnie, pozwoliło skonsolidować moje CN w tym regionie.
źródło: comment_hw9deLHSqSxJ0JlHQ79zbMQ259wV3XBJ.jpg
Pobierz- 0
@prace_fachowe: taki jest plan, ale za duża ta była Portugalia, żeby ją zwasalizować na dwa razy, dopiero przy drugiej wojnie udało mi się wymusić anulowanie ich wszystkich traktatów, więc teraz szybko dobry warscore wejdzie.
Jakim wy cudem w evencie z Maine, grając anglią, wybraniacie to Maine a na dodatek wygrywacie wojnę? To w ogóle możliwe?
Zaden sojusznik mi nie pomógł, francji aż 5ka i byłem bez szans. #eu4
Zaden sojusznik mi nie pomógł, francji aż 5ka i byłem bez szans. #eu4
- 9
@MiastowKoronie: bo jestem w-------y
- 2
@Croudflup: Jak dobrze pamiętam, to dało się zrobić stackwipe w Paryżu w pierwszych dniach wojny, bo AI ma armie na low maintenance. Później już jest z górki jak nie nałapią jakiegoś mega combo sojuszników.
Nawet jak się zadłużysz po uszy, i tak warto.
Nawet jak się zadłużysz po uszy, i tak warto.
- 1
No powiem wam, że fajnie się gra państwem kolonialnym - que viva la Espana!, nie ma to jak tworzyć kolonie. Jeszcze ten bonus +1 kupiec jak kolonia będzie miała 10 prowincji, ale narazie nie wyciągam w Sewilli tyle hajsu jak na Bałtyku grając Rzepą, ale przynajmniej przypływają mi statki ze złotem z Wicekrólestwa Peru i Wicekrólestwa Brazylii (a co, zajumałem Brazylię Portugalii a ci mi w zamian ukradli La Platę).
#eu4
#eu4
Aktualnie posiadam dlcki Conquest of Paradise, Res Publica, Wealth of Nations, The Cossacks, El Dorado, Art of War, Common Sense.
Jaki najlepiej kupić teraz? Mare Nostrum wydawał mi się ciekawy ale uważam że mechanika tych najemników czy jak to się nazywa niszczy całkowicie rozgrywkę, ale może się mylę...
#eu4
Jaki najlepiej kupić teraz? Mare Nostrum wydawał mi się ciekawy ale uważam że mechanika tych najemników czy jak to się nazywa niszczy całkowicie rozgrywkę, ale może się mylę...
#eu4
- 1
#eu4
Jakim kraje polecacie grać do spokojnej rozgrywki w Europie. Najlepiej jakąś republiką kupiecką. Szukam czegoś bez wojen i żeby development się zgadzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakim kraje polecacie grać do spokojnej rozgrywki w Europie. Najlepiej jakąś republiką kupiecką. Szukam czegoś bez wojen i żeby development się zgadzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.youtube.com/watch?v=G4OozdprIFc&list=PL9zpWiBUWhJRHhi8sgkvTa33IWEndkTsG&index=3
Mógłby mi to ktośtrochę streścić bo nie jestem pewien czy wszystko do końca zrozumiałem (gość sobie śmieszkuje i jest chyba nativem więc ciężko się połapać przynajmniej dla mnie do końca XD).
Chodzi o to, żeby brać modifiery na interest per annum, a jak zdobywamy coraz więcej ziemii to zmieniamy strukture długu w ten sposób, że bierzemy 1 loan i opłacamy nim 2-3 z początku gry, aż zmniejszy nam się ilość dlugu?
Mógłby mi to ktośtrochę streścić bo nie jestem pewien czy wszystko do końca zrozumiałem (gość sobie śmieszkuje i jest chyba nativem więc ciężko się połapać przynajmniej dla mnie do końca XD).
Chodzi o to, żeby brać modifiery na interest per annum, a jak zdobywamy coraz więcej ziemii to zmieniamy strukture długu w ten sposób, że bierzemy 1 loan i opłacamy nim 2-3 z początku gry, aż zmniejszy nam się ilość dlugu?
@KuterPstragow:
Jebnięty, ale pozytywnie jebnięty :)
Jebnięty, ale pozytywnie jebnięty :)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Ragnarokk: Co tu się właściwie o------o? To jest portugalski CN z Karaibów, który migrował do wschodniej Afryki i przeszedł na Islam, czy co?
- 3






















