Grał ktoś na win xp 32 bity? Jest to w ogóle mozliwe? "eu4.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu win32" (,)
#eu4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tylko Florry mógł na dwie pierwsze idee wziąć Naval i Maritime. xD Szanuję.
#eu4
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tsardoms and Principalities: New ranks of Russian government with new abilities and, for Tsars, strong bonuses including the right to claim entire States – not just provinces.

Iconography: Commission great religious icons for the Orthodox church, boosting your empire’s power depending on the saint you choose to revere.

Patriarchs: Consecrate highly developed provinces with Patriarchs, adding to the authority of the Orthodox church, but for a cost.

Streltsy: Special Russian soldiers that excel in combat,
Vinniczek - >Tsardoms and Principalities: New ranks of Russian government with new ab...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 #europauniversalis

Niby nie w smak mi iść teraz na Francuzów z Bremenem jak szykowałem się na Trzecią wojnę Rzepy z Osmanami, ale by podtrzymywać prestiż imperium jednak wypada zwoływać chorągwie na wezwanie wiernych przyjaciół( ͡° ʖ̯ ͡°). Cóż, z bagietami też mam pewne rachunki do wyrównania, niech będzie.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym tutaj opisać moją wspaniałą grę Węgierkami #pdk w #eu4
Plan był prosty:
Remove Kebab
Hegemonia na Bałkanach
a międzyczasie zostałem Panem ludów tureckich, udało mi się dotrzeć pod Krym, a Ziemia święta wróciła do katolików.
Taktyka z wyrzuceniem Turków z Europy polegała na szybkim podporządkowaniu sobie takich krajów jak Bośnia, Serbia oraz Wołoszczyzna i utworzenie z dwóch z nich silnych Marchi. Zdziwił mnie mega boost na morale jakie posiada Królestwo Węgier, pod
matiserek - Chciałbym tutaj opisać moją wspaniałą grę Węgierkami #pdk w #eu4
Plan by...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DeathDust98:
Niby jaka koalicja, bo na obrazku nie widać nikogo groźnego . A Portugalia + castylia + GB to łatwy alians do pokonania.

Też gram teraz turkami z zamiarem 1001 prowincji. U mnie co prawda jest z 50 lat później, ale mam już połknięte ponad to co widać na obrazku całą Polskę, Litwę, Nogajów, obecny Pakistan, Afrykę wschodnią, pół Austrii, całą Tunezję Algierię i pół Maroka, Syberię (Rosja jest odcięta
  • Odpowiedz
Mam taki plan żeby zagrać hiszpanią ALE przenieść stolice do Ameryk żeby nie mieć CN które tylko w-----ć potrafią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ktoś próbował ?
#eu4
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DeathDust98: Nie zrobią się, bo te prowincje według gry są na kontynencie Amerykańskim. Ale jednocześnie nie należą do żadnego z colonial regions co pozwala tam przenieść stolice z Europy.
  • Odpowiedz
Co muszę zrobić by posiadać ten bonus do corowania będąc koptokebabem?
#eu4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W drodze po the sun never sets in india

Muszę popracować nad developmentem bo dopiero teraz się dowiedziałem, że to wspomaga wprowadzenie nowej ery, a obecnie moje techy kosztują 1100 pktów XD. Więc skupiam się na tym, potem dalej niszczymy tributary i wcinamy bahanis. Venad i Akanad to moim wasale więc trochę ich pofeeduje bo muszę potechować. Obecnie 87 Force limit, ale idea ofc quantity, myślę że dobije koło 110-120 FL i
X.....n - W drodze po the sun never sets in india


Muszę popracować nad developme...

źródło: comment_yS5RkcWXVzkq5pkO4gsHyyE5zp73A79c.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@prace_fachowe: taki jest plan, ale za duża ta była Portugalia, żeby ją zwasalizować na dwa razy, dopiero przy drugiej wojnie udało mi się wymusić anulowanie ich wszystkich traktatów, więc teraz szybko dobry warscore wejdzie.
  • Odpowiedz
Jakim wy cudem w evencie z Maine, grając anglią, wybraniacie to Maine a na dodatek wygrywacie wojnę? To w ogóle możliwe?
Zaden sojusznik mi nie pomógł, francji aż 5ka i byłem bez szans. #eu4
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Croudflup: Jak dobrze pamiętam, to dało się zrobić stackwipe w Paryżu w pierwszych dniach wojny, bo AI ma armie na low maintenance. Później już jest z górki jak nie nałapią jakiegoś mega combo sojuszników.

Nawet jak się zadłużysz po uszy, i tak warto.
  • Odpowiedz
No powiem wam, że fajnie się gra państwem kolonialnym - que viva la Espana!, nie ma to jak tworzyć kolonie. Jeszcze ten bonus +1 kupiec jak kolonia będzie miała 10 prowincji, ale narazie nie wyciągam w Sewilli tyle hajsu jak na Bałtyku grając Rzepą, ale przynajmniej przypływają mi statki ze złotem z Wicekrólestwa Peru i Wicekrólestwa Brazylii (a co, zajumałem Brazylię Portugalii a ci mi w zamian ukradli La Platę).

#eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drmscape: pełne wydatki na armię to jedny minus grania państwe kolonialnym, ja mam +5 przy tworzeniu na raz 6 czy 7 kolonii. Przed robotą ścisnąłem trochę Azteków itd by napompować jedną kolonię
  • Odpowiedz
Aktualnie posiadam dlcki Conquest of Paradise, Res Publica, Wealth of Nations, The Cossacks, El Dorado, Art of War, Common Sense.

Jaki najlepiej kupić teraz? Mare Nostrum wydawał mi się ciekawy ale uważam że mechanika tych najemników czy jak to się nazywa niszczy całkowicie rozgrywkę, ale może się mylę...

#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4
Jakim kraje polecacie grać do spokojnej rozgrywki w Europie. Najlepiej jakąś republiką kupiecką. Szukam czegoś bez wojen i żeby development się zgadzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://www.youtube.com/watch?v=G4OozdprIFc&list=PL9zpWiBUWhJRHhi8sgkvTa33IWEndkTsG&index=3

Mógłby mi to ktośtrochę streścić bo nie jestem pewien czy wszystko do końca zrozumiałem (gość sobie śmieszkuje i jest chyba nativem więc ciężko się połapać przynajmniej dla mnie do końca XD).

Chodzi o to, żeby brać modifiery na interest per annum, a jak zdobywamy coraz więcej ziemii to zmieniamy strukture długu w ten sposób, że bierzemy 1 loan i opłacamy nim 2-3 z początku gry, aż zmniejszy nam się ilość dlugu?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach