@Tanzanit: nic dziwnego ze ty manpowera nie masz chloopie, po co ci 60tys na jednym forcie? robisz tak, ze zostawiasz same armaty i nieduza czesc piechoty (najlepiej merców, jak nie ma problemu z pieniadzem zbytnio) na obleganiu, a reszte cofasz do prowincji graniczacych z tym fortem, tak, zeby nie bylo kar za attrition i zeby byli w stanie w razie ataku jak najszybciej dojsc z odsiecza. Tyle co stracisz z
  • Odpowiedz
Nie wiem, czy ktoś w ogóle czeka na kolejne części mojego #eu4aar ponieważ zainteresowanie było dosyć znikome (po plusach stwierdzam). Częściowo przez to, że słaby ze mnie pisarz, a częściowo przez to, że faktycznie od 5 części zrobiło się dosyć nudno. Wszystkie kolejne części musiałyby być pisane wg schematu: kończy się truce, atakuję, zabieram prowincje, kończy się truce z następnym, atakuję, zabieram prowincje itd. I tak aż utworzyłem Imperium Rzymskie.
likeasir - Nie wiem, czy ktoś w ogóle czeka na kolejne części mojego #eu4aar ponieważ...

źródło: comment_nLBbA9NiRPwFDFSVgMdwQk98llhIq3Y7.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

http://i.imgur.com/BqMf1a3.jpg

Hmmm, nie wiem co zrobić, żeby ugrać jakieś fajne achievmenty (celuje w scorowanie wszystkich prowincji w Indiach, posiadanie prowincji na każdym kontynencie, może mare nostrum, zobaczymy jak będzie szło).

Obecnie PU z Portugalia i Francją, mam plan żeby po zintegrowaniu Francji się w nią przekształcić, pozwalam kolonizować Portugalii i powoli pacyfikuje Hiszpanie (mają sojusz z mega wyblobowanymi kebsami), jak widać jadę powoli ze Skandynawią i Ruskimi. Jednak już bardzo spadłem w techach-
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wolvi666: Dla mnie M&T jest aż nazbyt rozbudowane. Ilość mikrozarządzania jest tak absurdalna, że jest to bardziej męczące (z mojej perspektywy) niż dostarczające zabawy.
  • Odpowiedz
@jaqqu7: No właśnie, nie... Nie wydajesz punktów monarszych na rozwój prowincji tylko wprowadzasz edykty i przywileje, które zwiększają bogactwo prowincji. Budowanie budynków teraz będzie możliwe przez edykty, ale np. budynki gildii, umocnienia same będą budowane przez populację. Jak kupcy wybudują mury miasta, a szlachta fort, to prowincja będzie miała ochronę przez najeźdźca, ale za to minimalna autonomia spadnie do 25%. Coś za coś, a nie głupie wydawanie monarszych punktów i
  • Odpowiedz
To normalne, że jak u mnie wystrzeli jakiś nurt to go z automatu nie mam? Jakieś 2-3 patche temu jak grałem Polską to wystrzelił u mnie handel, manufaktury i oświecenie i miałem odrazu "wdrożone" te nurty a teraz jak gram Hiszpanią i wystrzelil u mnie kolonializm to po pewnym czasie się zorientowałem, że go nie mam rozpowszechnionego - Aragonia szybciej go wbiła niż ja :(

#eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy granie Bizancjum na tym nowym patchu jest jakieś bardzo trudne dla newbie? Mam za sobą udaną kampanię Polszą i Turkami. Jakieś porady, bo podobno coś się pozmieniało. #eu4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yaszuRa: Na poprzednim patchu AI Albanii praktycznie zawsze brało sojusz z Węgrami. Przy daniu gwarancji na Albanię/sojusz i odczekaniu aż Osmanie wypowiedzą jej wojnę, można było łatwo odzyskać wszystkie cory w wojnie obronnej. Teraz jest to niemożliwe, gdyż nie ma już sojuszu Albanii z Węgrami i dodatkowo kara za ilość slotów dyplomatycznych.
  • Odpowiedz
@Drmscape: ja bym zostawil portugalie, niech sobie zrobi ta kolonie. W tym czasie zajmowalbym prowincje w zachdoniej arfryce az do Gold Coast (centrum handlu przy Ivory Coast). W tym czasie pewno nabije sie odpowiedni colonial range, zeby zaczac kolonizowac Ameryke. Lecialbym najpierw w 1-2 prowincje w brazylii a potem od razu La Plata (tam i tak najwiecej zlota jest). Portugalie bym dziabnal jak mialaby juz jakies jedno gotowe panstwo kolonialne,
  • Odpowiedz
@BaRi: To najpierw liżemy dupe Austrii,Francji/kastylii i Polsce
Ekskomunikujemy Florencję
Dołączamy do HRE i wypowiadamy wojnę florencji.Ekskomunikujemy Ferrarę i ogłaszamy świętą wojnę na kebaba
Atakujemy no-cb Bizancjum i wasalizujemy ich biorąc dla siebię Moreą bądź achaee,podbijamy OPM we włoszech i czekamy aż polsko-litwa podje zakony niemieckie i jak ottoblob wyciągnie swe macki po Mameluków atakujemy Mameluków puszczamh Deus Vult/Remove Kebab/Bogurodzice i We will take the jerusalem !
Peace będzie kosztował
  • Odpowiedz
  • 0
@Shqip chyba wszystkie planety musiałyby się ułożyć w jednej Lini żeby mi to tak prosto poszło xD ale zapisze sobie rady, jak się uda zrobić african power to się zabiore
  • Odpowiedz
Jeśli gram Kastylią i zaraz na początku, w 1447 Portugalia wypowiada wojnę Maroku i Granadzie zajmując w efekcie Granadę, to jestem w dupie? Jedynym sposobem na uzyskanie Granady to teraz najechać Portugalię?
#eu4
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drmscape:
To jak się Maroka boisz, to co będzie potem :)

To wypowiedz wojnę Maroku jednocześnie z Portugalią. I od razu na Grenadę - w końcu masz bliżej niż oni. A Portugalia niech ogarnie Maroko.
  • Odpowiedz
Jak sformuje Yuan mongolią to zostanie mi steppe nomad governament type?
#eu4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shqip: Czyli jeśli masz DLC Mandat of Heaven to nie da rady jednocześnie pozostać hordą i sformować go. Jeśli nie masz to teoretycznie powinno dać rade
  • Odpowiedz
Zacząłem sobie moją pierwszą grę Kastylią. Po dwóch latach hunting accident event, debeściacki dziedzic tronu (0/0/0) chyba się sam postrzelił. xD Lepiej stracić 10 prestige, czy 1 stability?
#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach