Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum

Tanzanit
- 5

Tanzanit
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

asenjo
- 1
@Tanzanit: nic dziwnego ze ty manpowera nie masz chloopie, po co ci 60tys na jednym forcie? robisz tak, ze zostawiasz same armaty i nieduza czesc piechoty (najlepiej merców, jak nie ma problemu z pieniadzem zbytnio) na obleganiu, a reszte cofasz do prowincji graniczacych z tym fortem, tak, zeby nie bylo kar za attrition i zeby byli w stanie w razie ataku jak najszybciej dojsc z odsiecza. Tyle co stracisz z
- 21
Nie wiem, czy ktoś w ogóle czeka na kolejne części mojego #eu4aar ponieważ zainteresowanie było dosyć znikome (po plusach stwierdzam). Częściowo przez to, że słaby ze mnie pisarz, a częściowo przez to, że faktycznie od 5 części zrobiło się dosyć nudno. Wszystkie kolejne części musiałyby być pisane wg schematu: kończy się truce, atakuję, zabieram prowincje, kończy się truce z następnym, atakuję, zabieram prowincje itd. I tak aż utworzyłem Imperium Rzymskie.
źródło: comment_nLBbA9NiRPwFDFSVgMdwQk98llhIq3Y7.jpg
Pobierzhttp://i.imgur.com/BqMf1a3.jpg
Hmmm, nie wiem co zrobić, żeby ugrać jakieś fajne achievmenty (celuje w scorowanie wszystkich prowincji w Indiach, posiadanie prowincji na każdym kontynencie, może mare nostrum, zobaczymy jak będzie szło).
Obecnie PU z Portugalia i Francją, mam plan żeby po zintegrowaniu Francji się w nią przekształcić, pozwalam kolonizować Portugalii i powoli pacyfikuje Hiszpanie (mają sojusz z mega wyblobowanymi kebsami), jak widać jadę powoli ze Skandynawią i Ruskimi. Jednak już bardzo spadłem w techach-
Hmmm, nie wiem co zrobić, żeby ugrać jakieś fajne achievmenty (celuje w scorowanie wszystkich prowincji w Indiach, posiadanie prowincji na każdym kontynencie, może mare nostrum, zobaczymy jak będzie szło).
Obecnie PU z Portugalia i Francją, mam plan żeby po zintegrowaniu Francji się w nią przekształcić, pozwalam kolonizować Portugalii i powoli pacyfikuje Hiszpanie (mają sojusz z mega wyblobowanymi kebsami), jak widać jadę powoli ze Skandynawią i Ruskimi. Jednak już bardzo spadłem w techach-
- 8
Kraków na stolice Polski!
#eu4
#eu4
źródło: comment_8CKBQry8jsTFWt7FBoUW6oNOhs7SQLVy.jpg
PobierzSą jakieś mody albo sposoby na lepszą optymalizację?
#eu4
#eu4
@Dogeno: Uhm, to nie mod, trzeba użyć CheatEngine, wybrać proces gry i ustawić sobie speedhack.
- 4

- 3
@Wolvi666: Dla mnie M&T jest aż nazbyt rozbudowane. Ilość mikrozarządzania jest tak absurdalna, że jest to bardziej męczące (z mojej perspektywy) niż dostarczające zabawy.
- 2
@jaqqu7: No właśnie, nie... Nie wydajesz punktów monarszych na rozwój prowincji tylko wprowadzasz edykty i przywileje, które zwiększają bogactwo prowincji. Budowanie budynków teraz będzie możliwe przez edykty, ale np. budynki gildii, umocnienia same będą budowane przez populację. Jak kupcy wybudują mury miasta, a szlachta fort, to prowincja będzie miała ochronę przez najeźdźca, ale za to minimalna autonomia spadnie do 25%. Coś za coś, a nie głupie wydawanie monarszych punktów i
- 3
#europauniversalis #eu4
Mała, odprężająca kampania Koptokebabem. Chcę zachować ładne granice przy okazji.
Natomiast co do planów na dalszą ekspansję.
-
Mała, odprężająca kampania Koptokebabem. Chcę zachować ładne granice przy okazji.
Natomiast co do planów na dalszą ekspansję.
-
źródło: comment_5dmUyyPynA3v9KWvUKUoQHsyEAwR0U15.jpg
Pobierz- 5
nie ma większego raka na tym tagu od przeciwników spolszczenia xd
#eu4
#eu4
- 1
To normalne, że jak u mnie wystrzeli jakiś nurt to go z automatu nie mam? Jakieś 2-3 patche temu jak grałem Polską to wystrzelił u mnie handel, manufaktury i oświecenie i miałem odrazu "wdrożone" te nurty a teraz jak gram Hiszpanią i wystrzelil u mnie kolonializm to po pewnym czasie się zorientowałem, że go nie mam rozpowszechnionego - Aragonia szybciej go wbiła niż ja :(
#eu4
#eu4
@Pituch: Jak wystrzeli u Ciebie instytucja to jest automatycznie tylko w prowincji w której się pojawiła a nie w całym kraju. Raczej zawsze tak było.
konto usunięte via Android
- 2
- 1
Czy granie Bizancjum na tym nowym patchu jest jakieś bardzo trudne dla newbie? Mam za sobą udaną kampanię Polszą i Turkami. Jakieś porady, bo podobno coś się pozmieniało. #eu4
@yaszuRa:

@yaszuRa: Na poprzednim patchu AI Albanii praktycznie zawsze brało sojusz z Węgrami. Przy daniu gwarancji na Albanię/sojusz i odczekaniu aż Osmanie wypowiedzą jej wojnę, można było łatwo odzyskać wszystkie cory w wojnie obronnej. Teraz jest to niemożliwe, gdyż nie ma już sojuszu Albanii z Węgrami i dodatkowo kara za ilość slotów dyplomatycznych.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Drmscape: ja bym zostawil portugalie, niech sobie zrobi ta kolonie. W tym czasie zajmowalbym prowincje w zachdoniej arfryce az do Gold Coast (centrum handlu przy Ivory Coast). W tym czasie pewno nabije sie odpowiedni colonial range, zeby zaczac kolonizowac Ameryke. Lecialbym najpierw w 1-2 prowincje w brazylii a potem od razu La Plata (tam i tak najwiecej zlota jest). Portugalie bym dziabnal jak mialaby juz jakies jedno gotowe panstwo kolonialne,
@Drmscape Walka z Portugalia o Arguin to jak zdradzanie zony z Pawlowicz.
- 1
WTF??!! Państwo Kościelne w sojuszu z Osmanami...
#eu4
#eu4
źródło: comment_XY7VvnK5IJrHIGmJviSiHDrWVaL0Kb2d.jpg
Pobierz- 0
@DeathDust98: Co znowu kebabinim
?
?
- 0
@Shqip: tak, próbuje WC.
- 3
A wam ile czasu to zajeło mirki?
#eu4
#eu4
źródło: comment_YAWXIPvABeo1Z1451PVgd3ly5bCPCqew.jpg
Pobierz- 1
@BaRi: To najpierw liżemy dupe Austrii,Francji/kastylii i Polsce
Ekskomunikujemy Florencję
Dołączamy do HRE i wypowiadamy wojnę florencji.Ekskomunikujemy Ferrarę i ogłaszamy świętą wojnę na kebaba
Atakujemy no-cb Bizancjum i wasalizujemy ich biorąc dla siebię Moreą bądź achaee,podbijamy OPM we włoszech i czekamy aż polsko-litwa podje zakony niemieckie i jak ottoblob wyciągnie swe macki po Mameluków atakujemy Mameluków puszczamh Deus Vult/Remove Kebab/Bogurodzice i We will take the jerusalem !
Peace będzie kosztował
Ekskomunikujemy Florencję
Dołączamy do HRE i wypowiadamy wojnę florencji.Ekskomunikujemy Ferrarę i ogłaszamy świętą wojnę na kebaba
Atakujemy no-cb Bizancjum i wasalizujemy ich biorąc dla siebię Moreą bądź achaee,podbijamy OPM we włoszech i czekamy aż polsko-litwa podje zakony niemieckie i jak ottoblob wyciągnie swe macki po Mameluków atakujemy Mameluków puszczamh Deus Vult/Remove Kebab/Bogurodzice i We will take the jerusalem !
Peace będzie kosztował
@Shqip chyba wszystkie planety musiałyby się ułożyć w jednej Lini żeby mi to tak prosto poszło xD ale zapisze sobie rady, jak się uda zrobić african power to się zabiore
Jeśli gram Kastylią i zaraz na początku, w 1447 Portugalia wypowiada wojnę Maroku i Granadzie zajmując w efekcie Granadę, to jestem w dupie? Jedynym sposobem na uzyskanie Granady to teraz najechać Portugalię?
#eu4
#eu4
- 3
- 1
@Grewest: z polityki admin + quantity.
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Jak sformuje Yuan mongolią to zostanie mi steppe nomad governament type?
#eu4
#eu4
Florryworry zrobil jewish one faith:
https://clips.twitch.tv/ChillyAstuteWalletHeyGuys
Bankrut 2 razy. Start Etiopia. Oczywiscie VH.
#
https://clips.twitch.tv/ChillyAstuteWalletHeyGuys
Bankrut 2 razy. Start Etiopia. Oczywiscie VH.
#
- 0
@cyrkon: bedzie na youtubie bedzie mozna popatrzec - po co psuc niespodzianke.
Florry robil tyle sztuczek ze glowa mala - np. w cn pobudowal forty zeby moc pozniej je splacac i obnizac ld :).:
Florry robil tyle sztuczek ze glowa mala - np. w cn pobudowal forty zeby moc pozniej je splacac i obnizac ld :).:
@KuterPstragow ja wiem oglądałem tak ok. połowę streamów z tego. Dobre jeszcze ujemny interest i 999k dukatów.
Zacząłem sobie moją pierwszą grę Kastylią. Po dwóch latach hunting accident event, debeściacki dziedzic tronu (0/0/0) chyba się sam postrzelił. xD Lepiej stracić 10 prestige, czy 1 stability?
#eu4
#eu4





















