Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum

Scaven
- 2

Tanzanit
- 0
@Scaven: Poczekam jakieś sto lat i wtedy ok.
Udało mi się pierwszy raz zakończyć jakąś kampanie w EU4, Florencja -> Włochy (dopiero koło 1670 roku, skupiałem się na biciu turków i podbijanie Iberii, a Włochy odchodziły na inny plan) -> Rzym (~1760), narobiłem aż 19 acziwmentów przez całą grę, w sumie całkiem spoko, to moja pierwsza taka spora gra od ponad roku i znowu wsiąknąłem całkowicie.
Jednak jest parę rzeczy o których wzpomnę:
- instytucje tak łatwo się rozchodzą że u mnie
Jednak jest parę rzeczy o których wzpomnę:
- instytucje tak łatwo się rozchodzą że u mnie
źródło: comment_nQQgq9gfDT6sZmgPAhPyBQIgUSiwJYzG.jpg
Pobierz- 4
advanced border gore xD
źródło: comment_SGb5SGpIagc4bp1pBxxnoj5b0fmTv8GI.jpg
Pobierz- 6
@Stachan: TO JEST TEN SŁYNNY JEDWABNY SZLAK XD
- 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 13
- 1
@Haraj: Jest jednym z najlepszych dlc, tuż za right of man
Gram kebabami. Pierwsze podejście- władca Krymu umiera, a event nie odpala się. Druga próba- po śmierci nie zgodzili się, trudno atakuję. Cały Krym oblegany, chcę speacować, i co? I kosztuje to 108% j------o warscora. #eu4
@Pieko: mówisz to tak jakby ktoś z-----ł ci 1k dev unie a nie vasala z 100 dev które równie dobrze możesz sam zcorować xD
- 0
Mam taką rozkminkę.. Był jakiś season pass do EU4 na premierę? Ile byście na takowy mogli wyłożyć, gdyby przykładowo był przy premierze eu5 (miejmy nadzieję za minimum 4 lata)?
#eu4
#eu4
Nowy odcinek z kampanii multiplayer Games of Europe 20 na Youtube! Zaczynaliśmy z 50 osobami przez 150 lat odpadła połowa a jak to się dalej potoczy zobacyzcie sami :) Zapraszam do oglądania największej polskiej kampanii multiplayer !
https://www.youtube.com/watch?v=AoV1ZUkuAdc
#euiv #eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
https://www.youtube.com/watch?v=AoV1ZUkuAdc
#euiv #eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
źródło: comment_23kZ0IugtzyMrJC8GicKEQZfXmEI80qq.jpg
Pobierz- 3
#eu4
1. Chciej w końcu zniszczyć Austrię i przejąć jej wszystkie prowincje potrzebne do utworzenia Cesarstwa Rzymskiego
2. Wypowiadasz jej wojnę jako Francja z cumplem Pamieżem
3. Wojna wygrana
4. Papież przejął prowincję która jest potrzebna do utworzenia Cesarstwa Rzymskiego
5. Trudno, oddam mu tą prowincję przynajmniej będzie spokój z Austrią
1. Chciej w końcu zniszczyć Austrię i przejąć jej wszystkie prowincje potrzebne do utworzenia Cesarstwa Rzymskiego
2. Wypowiadasz jej wojnę jako Francja z cumplem Pamieżem
3. Wojna wygrana
4. Papież przejął prowincję która jest potrzebna do utworzenia Cesarstwa Rzymskiego
5. Trudno, oddam mu tą prowincję przynajmniej będzie spokój z Austrią
czekać.
@Patres: Przełącz się na papaja, oddaj prowincję, przełącz się na Austrię, profit.
Olanie IronMana pomaga. Komendy w takich sytuacjach to najlepsi przyjaciele.
Olanie IronMana pomaga. Komendy w takich sytuacjach to najlepsi przyjaciele.
- 13
[PORADNIK][Commonwealth]
#eu4 #europauniversalis #ron
Podziele ten pordanik na:
1. Ruchy otwierające (opening moves)
2.Religia
#eu4 #europauniversalis #ron
Podziele ten pordanik na:
1. Ruchy otwierające (opening moves)
2.Religia
@DeathDust98: Dla dobrego mid-game absolutny must-have to zjedzenie co najmniej Nowogrodu, optymalnie jest zjesc Nowogrod, Moskwe i Ryzan. Jesli nie bedziemy miec tych ziem, to powstanie Rosja i bedzie nas zjadac - a w najgorszym przypadku sprzymierzy sie z Otto i jest już duży problem
- 3
@DeathDust98: niby poradnik, a operujesz skrótami których początkujący nie ogarnie. Ktoś kto zna te skróty na pewno ogarnia europkę na tyle, że granie Polską raczej nie sprawi mu problemów.
#eu4 jakiś tip jak grać kongiem albo kimś z regionu ?
- 14
@Reste: hmm w sumie racja, zapomniałem. Ale masz +10% do spread'a jak masz colonial subjects w nowym świecie, zawsze coś
- 1
#eu4 #europauniversalis
Już mam dość bólu pupy, dlatego postanowiłem powrócić do mojej pierwszej sensownej gry na 1.19. Nie pamiętam, czy robiłem tam save/load, w każdym razie grę porzuciłem patrząc na mapę i stwierdzając - "O kurde, będzie łatwo". Teraz wracam do tej gry i mam nadzieję, że dotrwam do końca w w miarę relaksującej rozgrywce i bijąc Kebsa.
Widzę, że zabrałem Węgrom 2 prowincje przez co mamy brzydkie granice, także
Już mam dość bólu pupy, dlatego postanowiłem powrócić do mojej pierwszej sensownej gry na 1.19. Nie pamiętam, czy robiłem tam save/load, w każdym razie grę porzuciłem patrząc na mapę i stwierdzając - "O kurde, będzie łatwo". Teraz wracam do tej gry i mam nadzieję, że dotrwam do końca w w miarę relaksującej rozgrywce i bijąc Kebsa.
Widzę, że zabrałem Węgrom 2 prowincje przez co mamy brzydkie granice, także
źródło: comment_DpwuM86rMm6fRGpSTa3gbFnXkdkNe7Hx.jpg
Pobierz@Tanzanit: Nowogród wygląda na 99 WarScore:]
if you know what i mean
if you know what i mean
- 0
Oczywiście dobra impreza nie obejdzie się bez Kebaba( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_XODVFW4cz7pOofSpbWflxH42yUy4KGsD.jpg
PobierzOrtokebab ? Grał ktoś ? Nie mam Rights of man więc coptic mnie nie interesuje.
#eu4
#eu4
1. Ktoś wie jaki jest dokładnie wzór na współczynnik relative power to liege dla kolonii? Bo nie wydaje mi się żeby do tego liczyła się tylko ilość wojska. Nie mam na myśli całego liberty desire tylko właśnie ten współczynnik. Pytam bo kolonizuje Portugalia pół świata i myślę jakie podjąć działania żeby utrzymać wszystkie kolonie w ryzach.
2. Czy jeśli kolonia mi się uwolni to dalej ja mam zajęty obszar poprzez treaty of
2. Czy jeśli kolonia mi się uwolni to dalej ja mam zajęty obszar poprzez treaty of
- 0
@Huehehue: @Dziadekmietek: Tylko ja nie mam ma myśli kilku kolonii tylko skolonizowanie wszystkich możliwych regionów kolonialnych. Podobno kolonie mogą zawierać między sobą sojusze. Wtedy liczy się ich łączna ilość wojska? Sojusz między sobą mogą zawrzeć dopiero jak mają powyżej 50% liberty desire?
@Ciong_Le_Mao: na poprzednim patchu było tak, ze sumowalo wojska wszystkich kolonii i porównywało z twoimi. Razem z admin techem będziesz dostawał kary do liberty desire kolonii, wiec pod koniec gry jak nie masz bloba na kontynencie to może być cieżko utrzymać kolonie na obie Ameryki
Macie czasu problem z desynchronizacją? Cały czas nam jednego kumpla wywala i praktycznie grać się nie da ( ͡° ʖ̯ ͡°) #eu4 #europauniversalis
@Patermantis: Niech wyłączy mody i odinstaluje spolszczenie
@Kuciniak: Na lagi nie, ale jest znany błąd z desynchronizacją i spolszczeniem.
- 6
@mgnfic: L SK
konto usunięte via Android
- 10
Było ciężko, ale udało się wygrać
#eu4
#eu4
źródło: comment_FYPwEavnNX4KKxuHoX1fAyjSEgpWFBaW.jpg
Pobierz@ql00: :o
- 7
@Ragnarokk: Wielka Brytania wypowiedziała wojnę koalicyjną, za nią poszło całe HRE, a teraz siedzą na swojej wyspie i patrzą jak wszyscy dostają po dupie xD
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
No, przemogłem się i skończyłem pierwszy raz jakąs kampanie, mogło być lepiej
#eu4
#eu4
źródło: comment_bK9jBOmR2Se0Gk7hxbYsNMJHkaSAzq1j.jpg
Pobierz- 2
Co prawda straciłem jedną prowincję na kontynencie, ale udało mi się za to uzyskać sojusz z Bagietami i Kebsonami. Wciąż jednak ta cholerna Kastylia ma PU nad Anglią, Aragonem i Neapolem i za cholerę nie wiem jak to ugryźć... Chyba na razie nic innego mi nie pozostaje jak cierpliwie czekać.
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
- 1
@Patermantis: Czekanie przerywane okazjonalnymi wojnami wypowiadanymi mi przez Kastylię, gdzie muszę wspinać się na wyżyny europkowego mikrowania jednostkami i modlić się, żeby AI robiło to samo.
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@sohosoho: jak będziesz jadła prowincje cesarstwa to musisz się liczyć z tym że będziesz tam miała dodatkowe problemy, bo cesarz będzie chciał odzyskać ziemie. Nic z tym nie zrobisz, trzeba przeczekać.
- 1
@Bigby: też jestem w szoku i dwa razy sprawdzałam jak wrzucałam screena, castlię mam w aliansie, miałam wojnę z savoy, ale jej nie zawołałam ponieważ miała rebelie wtedy i jakoś nie zwróciłam uwagi, a teraz (ʘ‿ʘ)






















