Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Udało mi się pierwszy raz zakończyć jakąś kampanie w EU4, Florencja -> Włochy (dopiero koło 1670 roku, skupiałem się na biciu turków i podbijanie Iberii, a Włochy odchodziły na inny plan) -> Rzym (~1760), narobiłem aż 19 acziwmentów przez całą grę, w sumie całkiem spoko, to moja pierwsza taka spora gra od ponad roku i znowu wsiąknąłem całkowicie.
Jednak jest parę rzeczy o których wzpomnę:
- instytucje tak łatwo się rozchodzą że u mnie
P.....r - Udało mi się pierwszy raz zakończyć jakąś kampanie w EU4, Florencja -> Włoc...

źródło: comment_nQQgq9gfDT6sZmgPAhPyBQIgUSiwJYzG.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ten najnowszy dodatek dodaje duzo ciekawych rzeczy do gry czy bezuzyteczny jak niektore?

#eu4
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wiatrow:
No chyba nie.

@Haraj:
Dodaje przede wszystkim cztery wieki, które to po osiągnięciu pewnych celów odblokowują bonusy. Może nie game-changery, ale spore zmiany, zwłaszcza dla 16 krajów, które swoje narodowe bonusy mają.
  • Odpowiedz
  • 2
Gram kebabami. Pierwsze podejście- władca Krymu umiera, a event nie odpala się. Druga próba- po śmierci nie zgodzili się, trudno atakuję. Cały Krym oblegany, chcę speacować, i co? I kosztuje to 108% j------o warscora. #eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam taką rozkminkę.. Był jakiś season pass do EU4 na premierę? Ile byście na takowy mogli wyłożyć, gdyby przykładowo był przy premierze eu5 (miejmy nadzieję za minimum 4 lata)?
#eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nowy odcinek z kampanii multiplayer Games of Europe 20 na Youtube! Zaczynaliśmy z 50 osobami przez 150 lat odpadła połowa a jak to się dalej potoczy zobacyzcie sami :) Zapraszam do oglądania największej polskiej kampanii multiplayer !

https://www.youtube.com/watch?v=AoV1ZUkuAdc

#euiv #eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
Lord_Kris - Nowy odcinek z kampanii multiplayer Games of Europe 20 na Youtube! Zaczyn...

źródło: comment_23kZ0IugtzyMrJC8GicKEQZfXmEI80qq.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4
1. Chciej w końcu zniszczyć Austrię i przejąć jej wszystkie prowincje potrzebne do utworzenia Cesarstwa Rzymskiego
2. Wypowiadasz jej wojnę jako Francja z cumplem Pamieżem
3. Wojna wygrana
4. Papież przejął prowincję która jest potrzebna do utworzenia Cesarstwa Rzymskiego
5. Trudno, oddam mu tą prowincję przynajmniej będzie spokój z Austrią
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DeathDust98: Dla dobrego mid-game absolutny must-have to zjedzenie co najmniej Nowogrodu, optymalnie jest zjesc Nowogrod, Moskwe i Ryzan. Jesli nie bedziemy miec tych ziem, to powstanie Rosja i bedzie nas zjadac - a w najgorszym przypadku sprzymierzy sie z Otto i jest już duży problem
  • Odpowiedz
@DeathDust98: niby poradnik, a operujesz skrótami których początkujący nie ogarnie. Ktoś kto zna te skróty na pewno ogarnia europkę na tyle, że granie Polską raczej nie sprawi mu problemów.
  • Odpowiedz
  • 1
#eu4 jakiś tip jak grać kongiem albo kimś z regionu ?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 #europauniversalis

Już mam dość bólu pupy, dlatego postanowiłem powrócić do mojej pierwszej sensownej gry na 1.19. Nie pamiętam, czy robiłem tam save/load, w każdym razie grę porzuciłem patrząc na mapę i stwierdzając - "O kurde, będzie łatwo". Teraz wracam do tej gry i mam nadzieję, że dotrwam do końca w w miarę relaksującej rozgrywce i bijąc Kebsa.

Widzę, że zabrałem Węgrom 2 prowincje przez co mamy brzydkie granice, także
Tanzanit - #eu4 #EuropaUniversalis

Już mam dość bólu pupy, dlatego postanowiłem po...

źródło: comment_DpwuM86rMm6fRGpSTa3gbFnXkdkNe7Hx.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Ktoś wie jaki jest dokładnie wzór na współczynnik relative power to liege dla kolonii? Bo nie wydaje mi się żeby do tego liczyła się tylko ilość wojska. Nie mam na myśli całego liberty desire tylko właśnie ten współczynnik. Pytam bo kolonizuje Portugalia pół świata i myślę jakie podjąć działania żeby utrzymać wszystkie kolonie w ryzach.
2. Czy jeśli kolonia mi się uwolni to dalej ja mam zajęty obszar poprzez treaty of
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Huehehue: @Dziadekmietek: Tylko ja nie mam ma myśli kilku kolonii tylko skolonizowanie wszystkich możliwych regionów kolonialnych. Podobno kolonie mogą zawierać między sobą sojusze. Wtedy liczy się ich łączna ilość wojska? Sojusz między sobą mogą zawrzeć dopiero jak mają powyżej 50% liberty desire?
  • Odpowiedz
@Ciong_Le_Mao: na poprzednim patchu było tak, ze sumowalo wojska wszystkich kolonii i porównywało z twoimi. Razem z admin techem będziesz dostawał kary do liberty desire kolonii, wiec pod koniec gry jak nie masz bloba na kontynencie to może być cieżko utrzymać kolonie na obie Ameryki
  • Odpowiedz
Co prawda straciłem jedną prowincję na kontynencie, ale udało mi się za to uzyskać sojusz z Bagietami i Kebsonami. Wciąż jednak ta cholerna Kastylia ma PU nad Anglią, Aragonem i Neapolem i za cholerę nie wiem jak to ugryźć... Chyba na razie nic innego mi nie pozostaje jak cierpliwie czekać.

#eu4 #europauniversalis #europauniversalis4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Patermantis: Czekanie przerywane okazjonalnymi wojnami wypowiadanymi mi przez Kastylię, gdzie muszę wspinać się na wyżyny europkowego mikrowania jednostkami i modlić się, żeby AI robiło to samo.
  • Odpowiedz
@sohosoho: jak będziesz jadła prowincje cesarstwa to musisz się liczyć z tym że będziesz tam miała dodatkowe problemy, bo cesarz będzie chciał odzyskać ziemie. Nic z tym nie zrobisz, trzeba przeczekać.

  • Odpowiedz
@Bigby: też jestem w szoku i dwa razy sprawdzałam jak wrzucałam screena, castlię mam w aliansie, miałam wojnę z savoy, ale jej nie zawołałam ponieważ miała rebelie wtedy i jakoś nie zwróciłam uwagi, a teraz (ʘʘ)
  • Odpowiedz