Gram sobie roleplayowo, wiadomo i tak Rzepa wychodzi blobem, miałem długą bezsensowną wojnę z bagietami i Toskanią rozwaloną na całe Włochy, tylko po to żeby odzyskać Rzym dla papaja, no parę prowów się wzięło oczywiście, że aż client state musiałem utworzyć. Problem taki że kebaby, których za słabo chyba biłem mi wypowiedziały wojnę. Gram na IM więc mogę pewnie max 3 miechy się wstecz cofnąć co niewiele da, ew. wpakuję manpowera która
Egribikaver - Gram sobie roleplayowo, wiadomo i tak Rzepa wychodzi blobem, miałem dłu...

źródło: comment_rQVRLDuhHczujgI9MH9Zt7nUTr0E0Pgr.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale się w-------m, chciałem Francuzami sobie zrobić wszystkie kraje Europy jako wasalów, ale zapomniałem, że komputer nie utworzy Hiszpanii, Niemiec czy Włoch podczas gdy są moimi podwładnymi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#eu4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4
Mam sobie złoto w prowincji, autonomii jest 75%, natomiast cena złota to 0.00, bazowa 0.00. Czemu tak?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dwa pytania do #eu4
1. czy jak dokonam aneksji dyplomatycznej wasala (w moim wypadku Portugalii) który ma pod sobą dwa państwa kolonialne to one staną się moimi państwa kolonialnymi, czy też się wyzwolą albo też aneksja obejmie ich tereny?
2. czy jak dokonuje aneksji dyplomatycznej wasal dostaje jego mapy? Bo teraz FOW odsłoniło mi tylko stolice tych państw kolonialnych Portugalii i nie mam się tam jak dostać.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy robiac custom nation z kulturami i techami europejskimi bedzie dalo sie stworzyc USA? Czy trzeba robic to jako colonial nation? Jesli tak to jakich prowincji do tego potrzebuje.
#eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy warto kupić laptopa z taką kartą graficzną jeżeli jedyna gra w jaką gram to #eu4?
NVIDIA QUADRO K3100 4GB GDDR5
#laptopy
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 jakie polecacie Państwo dla początkującego na modzie meiou and taxes? Tak dużo o nim słyszałem ze az se pobralem. Półgodziny zastanawialem sie nad wyborem kraju i nadal jestem niezdecydowany. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheFrancuz: Polecam przede wszystkim nie grać na ironmanie bo gra ma bugi. Ja sobie właśnie rozwaliłem kraj przez wybranie opcji która miała kosztować 300 a kosztowała 600 przez co musiałem zbankrutować. No i cały wieczór grania w dupę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Turboknot: Europejczykami się da, kolonizujesz wschodnie wybrzeże Ameryki, później jak powstanie tam już "Colonial nation" to uwalniasz ich i zaznaczasz "play as relased country" i powinna się pojawić decyzja o stworzeniu USA.
  • Odpowiedz
#eu4

Chciałem bić Turków, ale Bremen wzywa do walki z Gelre wspieranym przez Francuzów. Niech będzie, dokopanie bagietom też przyniesie chwałę bożą. W końcu mamy niewyrównane rachunki za kradzież Sundgau i osłabianie naszych hiszpańskich przyjaciół.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4 #meiouandtaxes
Jak tam opinie? Mireczki już grały? Póki co poświęciłem chwilę czasu i wstępnie podoba mi się nowa mechanika populacji. Prędkość gry na 3 jest jaka jest, ale sama stabilność moda to bardzo duży plus, żadnych crashów ani zwiech na dwóch różnych konfiguracjach. Znacie może państwa warte gry, chodzi mi o np. Anglię które ma różne modyfikatory prowincji, własne event itd.( ͡° ͜ʖ ͡°
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Asurito: Włochy mam zamiar ruszyć w następnej rozgrywce, póki co ubiłem ekonomię Anglii bo dotowałem edukacje przez co rosła mi autonomia i zanim powiązałem jedno z drugim to już ciężko było zareagować. Narazie bardzo mi się podoba. Mnogość opcji i różnych kierunków rozwoju zamiast pospolitego blobowania to jest to czego tej grze brakowało. Nie wiem czy to bug czy tak było w tamtym okresie ale po około 70 latach rozgrywki
  • Odpowiedz
Mirasy,jak wymaksować admin eff na 96 %? Bo jak patrzę to nie wiem jak ( ͡° ʖ̯ ͡°)


#eu4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Saper9: Potrzebne rzeczy:
1. Szwedzki lub pruski event.
2. Francuska decyzja.
3. Odpowiednio rozegrany disaster "Court and Country".
4. Złota era.

To ci daje 165 do max absolutism. Musisz oczywiście osiągnąć ten maks obniżając autonomię, boostując stability, robiąc strenghten government lub harsh treatment.
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: Ciężko napisać tak naprawdę krótko, ale postaram się przesadnie nie rozwlekać. Przez pierwsze sto lat skupiałem się na klepaniu Angoli. Próbowałem też zmusić księcia Burgundii do spadnięcia z rowerka, ale się nie udało. Osłabiłem ich jednak na tyle, że ulegli Prowansji, która ładnie zblobowała. Wykorzystałem fakt wspólnej dynastii i zrobiłem claim throne. Wygrałem wojnę bez większych problemów. Potem starałem rozszerzyć swoje wpływy na Włochy, ale szło opornie przez AE
  • Odpowiedz
Jest nowe devdiary dot. nowego dodatku dodającego parę nowości w odniesieniu do Rosji. Nie będzie to pełnoprawne DLC, ale coś pomiędzy pakietem skórek a DLC. Premiera w czerwcu, a cena to 10 USD.

Zmiany z grubsza:
- 3 nowe unikalne ustroje dla państw rosyjskich
- nowe mechaniki dla ruskich - po uzbieraniu określonej liczby punktów będzie można aktywować jedną z trzech zdolności, które mogą obniżyć autonomię, cofnąć postęp rebeliantów, czy obniżyć war exhaustion i powołać
Dziadekmietek - Jest nowe devdiary dot. nowego dodatku dodającego parę nowości w odni...

źródło: comment_DWwLLRCp71N8FJ8zKjbj7JAZTWJrUz3n.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dziadekmietek: Nie podoba mi się ten kierunek zmian, wolę jednak jedno większe DLC które trzeba kupić i zawiera faktycznie jakieś zmiany niż wiele mniejszych DLC dla każdego z państw, które jednak też zmieniają grę, też trzeba będzie je kupić a cena pewnie będzie podobna.
  • Odpowiedz
DLC dla konkretnych narodów można robić w kółko, ale sam rdzeń gdy robi się coraz bardziej przestarzały. W zasadzie każda rozgrywka polega na tym samym, czyli budowanie wojska => blobowanie => budowanie jeszcze więcej wojska.


@Dziadekmietek: Polecam #meiouandtaxes 2.0 Tam się czasem boję wypowiadać wojnę, żeby ekonomii nie zarżnąć i prowincji sobie nie wyludnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jeśli doinstaluję wealth of nations by tworzyć kompanie handlowe, to na save'ie bez tego DLC będę mógł z tego korzystać, czy nie?
#eu4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drmscape: A wg mnie mogłoby dać radę. Pamiętaj tylko, że kompanii handlowej nie możesz utworzyć z prowincji, które są stejtami, muszą to być terytoria. I tak polecam kupić, to się przekonasz :)
  • Odpowiedz
#eu4 #meiouandtaxes

Pytanie roku... Przez przypadek zrobiła mi się unia personalna z Czechami i mój król został imperatorem, a ja głupi po zerwaniu jej przez szlachtę czeską i z racji grabieży itp rzeczy wziąłem odnowiłem PU... Tto jak zintegruję z Polską Kreciki, to będzie imba i wszyscy na mnie ruszą wyzwalać elektora/imperatora czy będzie spoczko i tylko będą się pluli, że wywalam prowincje z terenu imperium ( ͡
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach