#europauniversalis #eu4

Dajmy coś takiego, w stolicy i prowincjach w odległości od niej gdzieś tak od startowych 2 do 10 po maksymalnym ulepszeniu (zależne powiedzmy od admin efficiency) unrest w prowincji wynosi zero, potem zwiększa się o dajmy na to, tak przykładowo, 0,5 co prowincję odległości od stolicy. Wyobraźcie sobie teraz utrzymanie wielkiego imperium w ryzach z czymś takim.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@plackojad: Przy tym ta wartość zwiększającego się unrestu byłaby oczywiście mniejsza (lecz nie zerowa) w prowincjach z akceptowaną kulturą i religią. Jak podbijesz na przykład pół Europy i nie będzie tam ani akceptowanej religii ani tym bardziej kultury to biada twojemu blobowi.
  • Odpowiedz
@plackojad: Dla wszystkich jednakowe wartości, zarówno dla graczy jak i dla AI. Kebab po podbiciu mniej więcej ćwiartki Azji eksplodujący w ogniu buntów i ruchów separatystycznych redukujących imperium o 2/3 wielkości.
  • Odpowiedz
Czy któryś z poniższych dodatków zmienia coś istotnego na tyle by warto było go kupić (gdy będzie w promocji)?
- El Dorado
- Mare Nostrum
- Rights of Man
- Mandate of Heaven
- Third Rome
#eu4 #europauniversalis
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AgentGecko:
1. Rights of man-warto
2. Mandate of Heaven-trochę mniej ale też całkiem OK
3. El Dorado-jak kolonizujesz, albo chcesz pograć w Amerykach El Dorado
4. Mare Nostrum i Third Rome jak masz za dużo pieniędzy
  • Odpowiedz
Moje gry w HRE nigdy nie uwzględniały zostawania cesarzem, ale teraz mam pomysł na grę, w której mi się to przyda. Macie jakieś protipy na zajęcie stołka Czechami, jeszcze przed reformacją?
#eu4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@ViperJay Idee dające dip rep,sojusze z elektorami, gwarancje, dawaj sojusznikom prawo przemarszu, nabij szybko 50 papal influence i weź dodatkową reputację, doradca z reputacją, może trafi się jakieś zadanie dające reputację, wysoka legitymacja i prestiż
  • Odpowiedz
Dawno nie grałem Kebabini, więc spróbowałem machnąć nimi WC (a przy okazji sprawdzić znerfiony absolutyzm). I wyszła totalna porażka :D

- w kilka lat po przejściu na coptic straciłem janczarów (dziękuję Pani Basiu)
- za bardzo skupiłem się na wschodzie i północy, przez co kraje europejskie zbytnio się wzmocniły
- przegrana wojna religijna
- cztery wojny koalicyjne (jedna przegrana)
AlvarezCasarez - Dawno nie grałem Kebabini, więc spróbowałem machnąć nimi WC (a przy ...

źródło: comment_VBfciohHkrm0LFoite46CFLQE22lpWiY.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Część druga zmagań z AI
Jak widać francja ma w dupie własne ziemie i z 50 tys wojska jakie ma 20 stoi o tam a 30 płynie gdzieś statkami. Mam z nimi 180 relacji, 15 favorków (po wypowiedzeniu wojny) osmanie są ich rywalem i mają -200 relacji, mają military acess, są oblegani przez bohemie. Nie wiem co dalej miało by ich blokować przed pomocą mi i asutrii.

Mam 2 save'y, jeden gdy
DeathDust98 - Część druga zmagań z AI 
Jak widać francja ma w dupie własne ziemie i ...

źródło: comment_ZMcNVpihd01kbHkShx1h2Ou5kTM0kgFA.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DeathDust98: bo wpadło do głowy mi jeszcze jedno wyjście, ale to zepsuje Ironmana. Wejdź w menu --> Single Player ---> zaznacz save i zacznij grać Francją. Przejdź ich jednostkami na swój teren, albo zobacz co go blokuje (o ile blokuje) i zapisz. I zacznij save'a Polską ponownie, no ale jak sam widzisz, to psuje IM. Ewentualnie wejdź we Francję i zobacz co się u nich dzieje. Może mają jakiś dziwny
  • Odpowiedz
@Queltas: ja jestem fanem economic, quality i offensive. Jest fajna polityka dająca 5% dyscypliny z tych pierwszych. Ogólnie to quantity chyba (nigdy nie brałem :P) się bierze na początku, po potem jako blob zasadniczo problemów z MP nie ma.
  • Odpowiedz
#eu4 jak rozwalic Polska otomanów w middle game'a? Austria + Wegry + Litwa + Polska dostaja wciry nie zaleznie od tego czy mamy 1 x 1 rozmiar armii czy 2 x 1. Kazde zwyciestwo konczy sie tym ze turki wracaja zregenerowane i jeszcze 3 rozne staki wylaniaja sie z fog of war mimo ze np stosunek wielkosci armii dla sojuszu jest 70 vs 50. Ide w defensive na start.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaqqu7: ale wegrzy zawsze na start maja rivala na Polske i zanim im to minie to juz sie troche goraca robi. Zwlaszcza ze dunczycy z synami + rosja nie daja pola manewru zeby sobie dziubac wojne na poludniu.
  • Odpowiedz
  • 1
#eu4 Który dlc daje możliwość pozbycia się niechcianego dziedzica, Rights od Man?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach