@kacpervfr Zresztą po co oni się w ogóle męczą z tymi drzewkami? Dobrze wiedzą że prędzej czy później (a może już?) wszystkie państwa będą je mieć za pomocą modów. Zamiast robić słabe i małe drzewka by się zajęli samymi problemami gry
  • Odpowiedz
#eu4

Czy jeśli zostałem wezwany do wojny przez sojusznika, który chce mi dać w zamian teren od przeciwnika, to czy mocno dostanę po dupie jeśli w tych okolicach mam już dość konkretne AE? Da się jakoś temu zapobiec nie podpisując osobnego pokoju?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hombre_Muerto: Spokojnie, gdy ming mnie atakuje(co zrobiło już 5razy)spalam ziemię na tych fortach i patrzę z sąsiedniej prowincji jak im spada manpower ze 100 tysięcy do zera w pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) bez bitew.
  • Odpowiedz
Spokojnie, gdy ming mnie atakuje(co zrobiło już 5razy)spalam ziemię na tych fortach i patrzę z sąsiedniej prowincji jak im spada manpower ze 100 tysięcy do zera w pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) bez bitew.


@TheFrancuz: o jak szanuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Aureos: random new world włączył
Swoją drogą bardzo ładnie zrobiło linię brzegową, chyba coś pozmieniali w generatorze od czasu jak go ostatnio odpalałem.
  • Odpowiedz
Po tych ostatnich patchach, Rosja jest strasznie OP, ktoś grał w tamtych rejonach ostatnio? Wczesniej gralem nimi i gra byla o wiele bardziej wymagajaca, a teraz do 1650 da rade zjesc cala anatolie, Otto dostaja straszne i, co dziwne, sa mocno zacofani militarnie 3-4 mil techy w plecy w porownaniu z sasiadami. Cos tam nerfili Otto?
#eu4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ql00: No Ruscy zostali okrutnie zbuffowani, ale mi rozgrywka nie ułożyła się już AŻ TAK dobrze. Wciąż byłem niekwestionowanie najpotężniejszym państwem od XVII w. ale Ottomani też byli potęgą i tak naprawdę dopiero po 1700 zacząłem ich wchłaniać. Indie podbiłem bezproblemowo, ale już z resztą Azji był problem, bo Ming (FL 500+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)) miał wszystkich za trybutariuszy. Ale zdolności rosyjskie + ikony +
  • Odpowiedz
@bezczelny_klamca: mi poszlo naprawde niezle, do 1550 nie bylo ani Litwy ani Polski (zjedlismy na pol z Wegrami). Co prawda Polska zjadla krzyzakow w calosci, ale poczekalem az zcoruja i wypowiedzialem im wojne i zazadalem uwolnienia ich ziem. Po tej akcji Polska przestala sie liczyc. Zdziwilem sie ze teraz Musovy ma od razu 5 wasali (wczesniej bylo chyba 2-3?) i mozna bylo nakarmic ich novogrodem i livonian orderem i zintegrowac
  • Odpowiedz
Koledzy, chciałbym zostać cesarzem grając Francją i wprowadzić kilka reform. Jest taki scenariusz możliwy? jakieś rady? pierwsza idea diplo?
#eu4
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Od poczatku gry mozesz wykrecic tyle relations z Cologne, Trierem i Mainz że będziesz mial trzy głosy. Wtedy tylko czekac az Austria spadnie z rowerka i jesteś emperorem. Wcielasz Paryż do imperium i masz gwarancje dalszych wyborów. Bo z -75 non germanic robi Ci sie +50 large nation in empire u wszystkich
  • Odpowiedz
Mirki jest sens brać exploration w Etiopii i starać się złapać kolonializm ? Mam na to jakieś szanse czy lepiej po prostu bustować prowincje i lecieć w coś bardziej przydatnego ?
#eu4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bajda: Z dobrym władcą, szczerze mówiąc, możesz robić oba naraz. Mając obiektywnie słabego cesarza ja bym początkowo olał idee i skupił się na techach/instytucjach i rozroście państwa (np. wzięcie defensive i po dwóch ideach danie sobie spokoju z forsowaniem drzewka na jakiś czas).
  • Odpowiedz
dzięx wszystkim.Trochę powalczyłam, lekko nie było. Postawiłam na Anglię (w sumie przez większość wojny trzymała woja na wyspie, ale później jakoś się ogarnęła) Dzielni Włosi dali radę i po kolei udało się wyeliminować małe kraje. Po zdobyciu Konstantynopola Osmanie odpuścili płacąc złotem i udało mi się dokończyć kampanię (nie są już w sojuszu z Niemcami, więc jak zgromadzę manpowera, który się wyzerował wybiorę się do nich) A teraz czas na lizanie tyłków
sohosoho - dzięx wszystkim.Trochę powalczyłam, lekko nie było. Postawiłam na Anglię (...

źródło: comment_I4WZmkdRyuvIJGRpedwQDf296FE6sx3B.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Aby uniknąć Shadow of kingdoms muszę podbić papaja ręcznie i dodać do hre? Zostało mi 15 lat także wolałbym to już zrobić bez poprawek :d
Pozdr
#eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@gelo05 Przejąć kontrole nad wszystkimi wymaganymi ziemiami (masz napisane które jak najedziesz na questa). Klikasz decyzje i oddajsesz Rzym papajowi żeby kary nie mieć. Albo zostawiasz sobie Rzym...
  • Odpowiedz
@gelo05: najprościej podbić wszystko i zwasalizować papę. Jako Austria biorąc Influence i dobijając do którejś tam narodowej idei będziesz mieć +4 do diprep, więc nie ma co się bać o malusy z wasalizacji
  • Odpowiedz
Ostatnio wszystko mi słabo szło, więc postanowiłem trochę się bardziej skupić. Grałem tylko na prędkości trójce. A o samej rozgrywce powiem, że Osmanie od dawnego już nerfa mają niemały problem z manpowerem( ͡° ʖ̯ ͡°). I ogólnie rzecz biorąc rzeczywiście, jak gra się na wolniejszej prędkości to jakoś ci lepiej idzie, więcej podbijasz itp. pamiętam, że takich ottomanów wcześniej miałem dopiero w roku 1550, a tu proszę 50
TheFrancuz - Ostatnio wszystko mi słabo szło, więc postanowiłem trochę się bardziej s...

źródło: comment_QzihpWOjkbyDZcxhR0NnSsxeijnxROep.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach