Czy jeśli zostałem wezwany do wojny przez sojusznika, który chce mi dać w zamian teren od przeciwnika, to czy mocno dostanę po dupie jeśli w tych okolicach mam już dość konkretne AE? Da się jakoś temu zapobiec nie podpisując osobnego pokoju?
wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 2
#eu4
Czy jeśli zostałem wezwany do wojny przez sojusznika, który chce mi dać w zamian teren od przeciwnika, to czy mocno dostanę po dupie jeśli w tych okolicach mam już dość konkretne AE? Da się jakoś temu zapobiec nie podpisując osobnego pokoju?
Czy jeśli zostałem wezwany do wojny przez sojusznika, który chce mi dać w zamian teren od przeciwnika, to czy mocno dostanę po dupie jeśli w tych okolicach mam już dość konkretne AE? Da się jakoś temu zapobiec nie podpisując osobnego pokoju?
- 14
- 11
@Hombre_Muerto: Spokojnie, gdy ming mnie atakuje(co zrobiło już 5razy)spalam ziemię na tych fortach i patrzę z sąsiedniej prowincji jak im spada manpower ze 100 tysięcy do zera w pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) bez bitew.
- 13
Spokojnie, gdy ming mnie atakuje(co zrobiło już 5razy)spalam ziemię na tych fortach i patrzę z sąsiedniej prowincji jak im spada manpower ze 100 tysięcy do zera w pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) bez bitew.
@TheFrancuz: o jak szanuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
:)
#eu4
#eu4

Jakiś tutorial dla początkujących?
#eu4
#eu4
@marcel1337: Nie atakuj Rosji w zimie
@marcel1337 Jeśli masz wersje sprzed 2 lat to nie ma co się uczyć, bo jak zaaktualizujesz to będziesz znów nie ogarniał
- 7
#eu4
Wracam do mojej starej gry.
Może "Bóg stworzył Włochów po to, by w końcu Austriacy mieli z kim wygrywać wojny", ale nie tyczy się to Papajówᕙ
Wracam do mojej starej gry.
Może "Bóg stworzył Włochów po to, by w końcu Austriacy mieli z kim wygrywać wojny", ale nie tyczy się to Papajówᕙ
źródło: comment_0SvtEBfnFVtIDrMPX3Zk96NrchkaKVrl.jpg
PobierzKiedy na chwilę zajmujesz się Turasami aby za 3 razem w końcu dociągnąć kampanię do końca, na Zachodzie następuje rozbiór BBB
#eu4 #europauniversalis
#eu4 #europauniversalis
źródło: comment_VEzAZKoTMck8dJuqFiJBHmWchQ3pt9jw.jpg
Pobierz- 4
@Redesekrator: Najlepsze jest jak Burgundia zjada Francje a potem ją tworzy :)
- 0
@AlvarezCasarez: Jaki lvl trudności?
- 0
@Nikron: hard
Po tych ostatnich patchach, Rosja jest strasznie OP, ktoś grał w tamtych rejonach ostatnio? Wczesniej gralem nimi i gra byla o wiele bardziej wymagajaca, a teraz do 1650 da rade zjesc cala anatolie, Otto dostaja straszne i, co dziwne, sa mocno zacofani militarnie 3-4 mil techy w plecy w porownaniu z sasiadami. Cos tam nerfili Otto?
#eu4
#eu4
@ql00: No Ruscy zostali okrutnie zbuffowani, ale mi rozgrywka nie ułożyła się już AŻ TAK dobrze. Wciąż byłem niekwestionowanie najpotężniejszym państwem od XVII w. ale Ottomani też byli potęgą i tak naprawdę dopiero po 1700 zacząłem ich wchłaniać. Indie podbiłem bezproblemowo, ale już z resztą Azji był problem, bo Ming (FL 500+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)) miał wszystkich za trybutariuszy. Ale zdolności rosyjskie + ikony +
- 0
@bezczelny_klamca: mi poszlo naprawde niezle, do 1550 nie bylo ani Litwy ani Polski (zjedlismy na pol z Wegrami). Co prawda Polska zjadla krzyzakow w calosci, ale poczekalem az zcoruja i wypowiedzialem im wojne i zazadalem uwolnienia ich ziem. Po tej akcji Polska przestala sie liczyc. Zdziwilem sie ze teraz Musovy ma od razu 5 wasali (wczesniej bylo chyba 2-3?) i mozna bylo nakarmic ich novogrodem i livonian orderem i zintegrowac
- 7
niecierpię tyk k$%ew otomanów! #eu4
- 2
@qluch: Też nienawidzę
hehe beniz
#eu4
#eu4
źródło: comment_supFnTMc8h2VUz4OgileJa5221bvZCBT.jpg
Pobierz- 2
Koledzy, chciałbym zostać cesarzem grając Francją i wprowadzić kilka reform. Jest taki scenariusz możliwy? jakieś rady? pierwsza idea diplo?
#eu4
#eu4
@Pieko: a jak poradziłeś sobie z modyfikatorem -fchuj poparcia książąt w reformach przez non germanic ruler? bo nabić IA to mały browar
Od poczatku gry mozesz wykrecic tyle relations z Cologne, Trierem i Mainz że będziesz mial trzy głosy. Wtedy tylko czekac az Austria spadnie z rowerka i jesteś emperorem. Wcielasz Paryż do imperium i masz gwarancje dalszych wyborów. Bo z -75 non germanic robi Ci sie +50 large nation in empire u wszystkich
- 1
Mirki jest sens brać exploration w Etiopii i starać się złapać kolonializm ? Mam na to jakieś szanse czy lepiej po prostu bustować prowincje i lecieć w coś bardziej przydatnego ?
#eu4
#eu4
@Bajda: Z dobrym władcą, szczerze mówiąc, możesz robić oba naraz. Mając obiektywnie słabego cesarza ja bym początkowo olał idee i skupił się na techach/instytucjach i rozroście państwa (np. wzięcie defensive i po dwóch ideach danie sobie spokoju z forsowaniem drzewka na jakiś czas).
- 3
jakieś pomysły? w skrócie to zerwany sojusz z kebabem/ niemcy mnie nie lubią (w sojuszu z kebabem) rosję regularnie tłukę, więc osłabiona/ obecnie sojusz z toskania + ostatnio z hiszpanami
#eu4
#eu4
źródło: comment_lqQDpVRSl4ZxXM5BvtcypeFh0HnSg8nu.jpg
Pobierz- 3
@sohosoho: ekspansja na północ?
- 5
dzięx wszystkim.Trochę powalczyłam, lekko nie było. Postawiłam na Anglię (w sumie przez większość wojny trzymała woja na wyspie, ale później jakoś się ogarnęła) Dzielni Włosi dali radę i po kolei udało się wyeliminować małe kraje. Po zdobyciu Konstantynopola Osmanie odpuścili płacąc złotem i udało mi się dokończyć kampanię (nie są już w sojuszu z Niemcami, więc jak zgromadzę manpowera, który się wyzerował wybiorę się do nich) A teraz czas na lizanie tyłków
źródło: comment_I4WZmkdRyuvIJGRpedwQDf296FE6sx3B.jpg
Pobierz- 1
@Redesekrator: Widzę, że QA w Paradox coraz lepsze, coraz większy budżet i coraz więcej ludzi się nim zajmuje.
- 1
@qnebra: szczerze to po raz pierwszy odkąd gram (czyli od premiery) taki glitch mi się zdarzył
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 3
@Skyworld: tak tylko wyjaśniam skąd Izrael w ogóle w grze. Pewnie to jakieś głosowanie na reddicie było i ludzie trollowali.
- 1
Aby uniknąć Shadow of kingdoms muszę podbić papaja ręcznie i dodać do hre? Zostało mi 15 lat także wolałbym to już zrobić bez poprawek :d
Pozdr
#eu4
Pozdr
#eu4
@gelo05 Przejąć kontrole nad wszystkimi wymaganymi ziemiami (masz napisane które jak najedziesz na questa). Klikasz decyzje i oddajsesz Rzym papajowi żeby kary nie mieć. Albo zostawiasz sobie Rzym...
@gelo05: najprościej podbić wszystko i zwasalizować papę. Jako Austria biorąc Influence i dobijając do którejś tam narodowej idei będziesz mieć +4 do diprep, więc nie ma co się bać o malusy z wasalizacji
Ostatnio wszystko mi słabo szło, więc postanowiłem trochę się bardziej skupić. Grałem tylko na prędkości trójce. A o samej rozgrywce powiem, że Osmanie od dawnego już nerfa mają niemały problem z manpowerem( ͡° ʖ̯ ͡°). I ogólnie rzecz biorąc rzeczywiście, jak gra się na wolniejszej prędkości to jakoś ci lepiej idzie, więcej podbijasz itp. pamiętam, że takich ottomanów wcześniej miałem dopiero w roku 1550, a tu proszę 50
źródło: comment_QzihpWOjkbyDZcxhR0NnSsxeijnxROep.jpg
Pobierz- 2
- 2
@TheFrancuz: Może też zacznę na trójce grać, bo cały czas na piątce cisnę
- 3
Ile rdzeni i wątków wykorzystuje maksymalnie eu4?
#eu4
#eu4
@Shqip:
Źródło: https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/about-the-clausewitz-engine.994409/
The games uses several cores
The game doesn't utilize every single core 100% all the time, it only does it during it processing a daily tick(where all the update to the actual game is happening). And there's an "infinity" of time between each daily tick in the game from the computers perspective.
Źródło: https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/about-the-clausewitz-engine.994409/

























#hoi4 #eu4
ich pierwsze dlc czyli drzewko do polski też zostało zrobione na o-------l xD