Mirki, mam jedno pytanie na temat #eu4
Jakimi statkami można zająć wyspę? Gram Osmanami i jednak przydało by się mieć Cypr, ale za cholerę nie wiem jak ja mam tam wojsko wysłać.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawno nie grałem w europkę i nie chciałem lecieć pod WC a raczej zagrać 4fun i obadać te mechaniki absolutyzmów i nowych dlc, ale po jakimś czasie zmieniłem zdanie. Jest jeszcze szansa na WC na aktualnym patchu? Francja pod PU, Delhi wasal, który ma jeszcze kilkanaście corów na północy Indii. Pytam się bo nie wiem czy to dalej ciągnąć.
http://i.imgur.com/tbowWxi.jpg
#eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@loungemeister: HRE nie ruszone, Chiny nie ruszone, Ameryki do tego. Kiepsko to widze tym bardziej że znerfili absolutyzm i nie zjesz mingu w jednej wojnie. Chyba że będziesz łamał pokój. Ogólnie kiepsko to widzę. Właściwie bez szans
  • Odpowiedz
#eu4 Można gdzieś sprawdzić jak długo w danej prowincji będzie jeszcze trwał religious zeal?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie, podbiłem jakieś gówna niemieckie małe i powstaje koalicja przeciwko mnie xD i tu dwa pytania
1. da się zobaczyć listę osób w tej koalicji?
2. mam się bać? XD gram branderburgią a to jakieś krzaki są
#eu4
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak najszybciej zmienić typ monarchii w Polsce? Elekcyjna to jest takie rakowisko, że szkoda gadać.

Pamiętam, że jest jakiś event, ale jest chyba dosyć mocno w---------y przez ilość buntów i stability -3.
#eu4
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mack_Lanegan: Nie ma ryzyka wejścia w PU, istnieje szansa wejścia w PU jako senior. A nawet gdyby takowe ryzyko istniało, przecież wystarczy wypowiedzieć komuś wojnę i ryzyko znika. Te eventy wcale nie są aż tak złe, poza tym są kompensowane innymi dobrymi (Sejm complies your policies). Ze statami władców jest dokładnie tak samo jak w innych typach rządów. Mogą się trafić lepsi i gorsi. Trudności z technologią można niwelować dając
  • Odpowiedz
mam pytanie, gram sobię branderburgią i wszystkie państwa graniczące ze mną z którymi mam szanse są w HRE, da się jakoś wywołać im wojnę aby Emperor nie był po stronie państwa któremu chcę wywołać wojnę?
#eu4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Dorogon to prawda na podstawy wystarczy obejrzeć jak ktoś gra tyle że wkurza mnie bardzo jak nie rozumiem w trakcie rozgrywki jakiejś mechaniki i muszę Googlowac i nie wiadomo gdzie szukać xd tego arumbe ogladalem jeszcze z ck2 ale myślałem że da się szybciej to wszystko ogarnąć
  • Odpowiedz
Jeżeli kupiliście cokolwiek od Paradoxu między 17 maja i dniem dzisiejszym (zalicza się do tego preordery #steeldivision ) NIE PŁACĄC DOLARAMI - PDX da wam grę lub 2 DLC za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads%2Fpricing-change-rollback-information-thread-latest-news-here.1031635%2F#post-23049884
#eu4 #europauniversalis4 #europauniversalis #stellaris #paradoxinteractive #hoi4 #ck2 #crusaderkings2 #ck #magicka
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnio były promocje na DLC do EU 4, więc w końcu dorwałem Art of War oraz Common Sense i wróciłem do gry po prawie 3 latach. Odpaliłem sobie kampanię Żabojadami na rozgrzewkę i zaintrygowała mnie jedna rzecz. Czy komp ma teraz jakieś problemy z formowaniem Hiszpanii i RON-a, czy ja po prostu miałem szczęście i trafiłem na taką rozgrywkę? Prawie 1700, a Polska i Litwa to dwa oddzielne byty, Hiszpania natomiast... tu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Alexosz: U mnie Kastylia od kilku patchy zalega z techem, przez co AI nie może sformować Hiszpanii i zaczyna mieć problemy z uniami, po tym jak Aragonia odskoczy z dip techem.

Mnie za to zastanawia Francja na obecnych patchach. Na kilka gier, tylko raz nie została rozebrana przez sąsiadów.
  • Odpowiedz
  • 1
#eu4
Mirasy, jak to wreszcie jest. Jeśli mam przykładowo Gruzję jako wasala to gdy ich wchłaniam to 50% większe corowanie nadal działa czy "place" normalna cenę dyplomatyczna?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach