Jak nie zaczynać gry Turcją.

Otwórz wpadlem w wojnę z Mołdawia w 1492. Anektowalem ja. Wszedłem w alians że złota ordą. Ci wypowiedzieli wojnę nogayowi. Przyłączyłem się. W Grecji wybuchło powstanie które olalem. Wypowiedziałem wojnę mamelukom. Zawiązała się przeciw mnie koalicja Polska Litwa Węgry Papiestwo Zakon. Pchnąłem armię na mamelukow. W Europejskiej części zaczęły się bunty. Mamelucy wleźli mi do Anatolii. Przyłaczylo się państwo na terenie Iranu. Obecnie mam rok 1500 i
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RPG-7: problem 1: część dlc nie jest tak naprawdę opcjonalna (bo dodaje ważne mechanizmy w grze),
problem 2: mnóstwo dlc - za mało czasu na QA, gra niezbalansowana i z bugami,
problem 3: dlc są zapchane śmieciami, których ludzie nie chcą, a muszą za nie zapłacić, jeżeli coś innego ich interesuje z dlc
problem 4: mnogość dlc wprowadza zamieszanie, ludzie nie mają na ich temat należytych i łatwo podanych infromacji,
problem 5: mnóstwo dlc
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: Zaraz po tym jakby ci wytłumaczył w jaki sposób poznał twoją córkę, całą strategię tego jak ją poderwał, jak planował kolejne randki, a na końcu wytłumaczył pomysł na dalsze pożycie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mam problem - wszystkie DLC przeszły mi w stan "nieaktywny". Zainstalowane, wcześniej wszystko grało w porządku, a dziś odpalam kompa i odznaczyło mi wszystkie DLC jako "iactive". Czy da się to w jakiś prosty sposób odkręcić, czy trzeba wyłączyć i zainstalować DLC ponownie?
#eu4
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RPG-7:
problem rozwiązany. Na forum znalazłem wątek o plikach systemowych (nie był problem u mnie), reinstalacja gry też nie pomogła (ale chyba dlatego że nie usunąłem informacji o ustawieniach), pomógł za to restart kompa. Z bliżej niewiadomych powódów DLC się same zaktywowały ;)

Btw, dzięki za odpowiedzi w wątku :)
  • Odpowiedz
Czy jest jakaś opcja, która informuje sojuszników i braku chęci odpowiedzenia na wezwanie do broni? Jestem po ciężkiej walce z Rzepą, gdzie straciłem całego manpowera, zadłużyłem się na 1,4k oraz stworzyła się koalicja przeciwko mnie i chciałbym parę lat odpocząć a tu każdy sojusznik chce tłuc się z połową europy i muszę odmawiać.
#eu4
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pierwsza w pełni zakończona rozgrywka w #eu4
Momentem przełomowym było odziedziczenie korony Hiszpanii, a tym samym wchłonięcie bogatych kolonii w Ameryce Południowej, dzięki której Rzeczpospolita mogła mocno przyśpieszyć ekspansję. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoją drogą, Turków długo nie usuwałem z mapy, lecz napadałem jedynie po to aby wymusić reparacje wojenne, pozwalające w XVII wieku na zbilansowanie budżetu.
AAA90 - Pierwsza w pełni zakończona rozgrywka w #eu4 
Momentem przełomowym było odzi...

źródło: comment_ahTweAIzPJYJe1KAMYWaSq4euCj5ZFwt.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#eu4

Czy obecnie jest już możliwość wymuszenia zmiany religii swojego Colonial Nation?

Chciałbym pobawić się w kolonizowanie Holandią, a pamiętam, że strasznie mnie to irytowało jak kolonie były katolikami kiedy ja się konwertowałem na protestantyzm.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Jak przejść Japonią na katolicyzm? Miałem incydent związany z tym, brałem wszystko na szerzenie chrześcijaństwa i nawet 1 prowincja nie zmieniła wiary #eu4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dam radę z Mingiem Rosją? Ogólnie w Europie mam sojusz z Turkami to latamy sobie pod Francję bez przypału. Mam 250k żołnierzy, ale nie wiem ile ma Ming, bo go nie odkryłem. Będzie zacofany technologicznie? 1680 rok teraz jest i chciałem podbić te jego trybuty na Syberii. #eu4 #europauniversalis
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ludzie, żeby w 1680 roku nie mieć odkrytego minga ....

Atakuj i się nie przejmuj. Zanim wojska minga nadejdą to pewnie już zdążysz opanować jakieś śmieszne syberyjskie państwa
  • Odpowiedz
Czy Teutoni mają domyślnie ustawioną Brandenburgię na rywala? Bo chciałem pograć w sojuszu z Krzyżakami i na mocy eventu gdy utworzą Prusy zawrzeć z nimi unię, ale do tego trzeba mieć z nimi minimum 100 w relacjach lub ich zwasalizować. Wolę postawić na to pierwsze, tylko problemem jest instant rywal za każdym restartem.

#eu4
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dorogon: Krzyżacy nie zawsze mają Brandenburgię za rywala, inna sprawa, że bardzo często się to zdarza. No i nawet jak przeżyją wojny z Polską, nie masz żadnej gwarancji, że zechcą zmienić wyznanie. Tak więc prawdę powiedziawszy sceptycznie podchodzę do twojego planu. PU nad Prusami dzięki eventowi zdarzyło mi się ogółem dwa razy - raz zupełnie niepotrzebnie zmusiłem będący wasalem zakon do zmiany wyznania, innym razem Prusy były OPM-em, więc zysk
  • Odpowiedz