Wszystko
Najnowsze
Archiwum
2
Jak Koronavirus (Covid-19) wypada w porównaniu do grypy "Hiszpanki"? [ENG]
![Jak Koronavirus (Covid-19) wypada w porównaniu do grypy "Hiszpanki"? [ENG]](https://wykop.pl/cdn/c3397993/link_1584577859Vw16Vzqj25P86y7liRGoC2,w220h142.jpg)
Ostatnia pandemia z jaką przyszło nam się zmierzyć miała miejsce w 1918 roku i była to tzw. hiszpańska grypa. Jak porównuje się ona do Covid-19?
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
4
Kevzara – lek, który jest rozpatrywany w leczeniu koronawirusa.

Dziś z wami chciałbym się podzielić informacjami o leku, a w zasadzie o projekcie firmy farmaceutycznej w leczeniu COVID-19
z- 7
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
#maski #covid19 #epidemia #zdrowie
źródło: comment_1584572288pMcJp3uxMZdxJI3eBInb4b.jpg
Pobierz
- 0
3
Polski lek Arechin w walce z koronawirusem? Chlorochina na malarię może...

Ostatnio głośno w mediach na temat polskiego leku Arechin produkowanego przez Adamed, jakoby pomaga w walce z koronawirusem. Jak się okazuje, lek ten zawiera stosowaną na malarię chlorochinę, która – jak dowiodły badania – może zwalczać wirus SARS-CoV-2! Szczegóły w artykule.
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #
13
Pochówek ofiary koronawirusa

Ważne żeby nie dotykać
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
18
Hinduski próbujące przestraszyć koronawirusa

chyba traning
z- 8
- #
- #
- #
- #
- #
474
Będzie przełom?Pacjenci wyzdrowieli po sześciu dniach eksperymentalnego leczenia

Czy znana od dawna substancja czynna stosowana w lekach przeciwmalarycznych – hydroksychlorochina - może być lekiem niezbędnym w leczeniu COVID-19? Na takie pytanie chce odpowiedzieć francuski profesor Didier Raoult. I chociaż jego badania napawają optymizmem, należy je interpretować ostrożnie.
z- 51
- #
- #
- #
- #
- #
- #
13
Naukowcy z Oksfordu opracowali test na COVID-19, którego wykonanie trwa 30 minut

Scientists from the University of Oxford’s Engineering Science Department and the Oxford Suzhou Centre for Advanced Research (OSCAR) have developed a rapid testing technology for the novel corona virus SARS-CoV-2 (COVID-19). The team, led by Prof Zhanfeng Cui and Prof Wei Huang, have been...
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
Czy wirus zostanie na zawsze?
- Tak i bardzo dobrze - nienawidzę ludzi. 23.4% (15)
- Tak a zatem smuteczek. 35.9% (23)
- Nie i szkoda bo nienawidzę ludzi. 17.2% (11)
- Nie i dobrze bo nie jestem socjopatą. 23.4% (15)
Zwykła grypa: kogo to obchodzi, po co myć ręce, po co zasłaniać usta i noc, po co zostawać w domu jak jest się chorym. To tylko 150 tysięcy przypadków tygodniowo, w tym ~1000 hospitalizacji i ~10 zgonów
Koronawirus: o jezu, kupmy cały papier i makaron. myjmy ręce 50 razy dziennie, a jak ktoś kaszlnie to odsuńmy się od niego XD
0
Reportaż o koroniewirus w UK TVP 1 w programie ALARM

Poniżej odnośnik do całego odcinka : https://vod.tvp.pl/video/alarm,18032020-2010,46855657
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
#koronawirus #niemcy #epidemia #hiszpania #epidemiologia
źródło: comment_1584564911GRkUm3EomR85jIgGTjI0sh.jpg
Pobierz- 4
- 3
30
Włochy: Wojsko pomaga w transporcie trumien do krematoriów w innych miastach

W ostatnich dniach w Bergamo zanotowano rekordowe ilości zgonów spowodowanych koronawirusem. W związku z tym, tamtejsze krematoria osiągnęły już maksymalne limity. Do pomocy zostało ściągnięte wojsko, które transportuje trumny (60 szt.), by kremacji dokonały zakłady w innych miastach, np. w Modenie.
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #
7
Bat Coronaviruses in China

Tak, było tydzień temu. Z zerowym odzewem. Artykuł z marca 2019 Wirus SARS-CoV-2 został opisany w styczniu 2019
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
4
Przynajmniej ma rękawicę!

Przynajmniej ma rękawicę!
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#polska #epidemia #koronawirus #covid19 #2019ncov
Czy ktoś ma podobne objawy?
Jestem na domowej kwarantannie już od ponad dwóch tygodni. Na początku marca jak jeszcze wychodziłem, to z rękawiczkami i maseczkami na zakupy (ludzie patrzyli na mnie jak na aliena) bo mam astme i boje się złapania tego wirusa. Ale... w okolicach 3 marca zaczęły się komplikacje. Zaznaczam że nie miałem ani
Mam astmę i dla mnie nawet 70% zwykłych przeziębień kończy się zaostrzeniem astmy i siedzeniem z nebulizatorem i wdychaniu mgły z lekami.
- 1
staram się wychodzić jak najmniej
@PotatoZiemniak: nie wychodz wcale albo przestan narzekac na tych ktorzy wychodza-moze tez wychodzaj jaknajmniej
19
Wirus w Chinach - Czy to już powrót do normalności?

W końcu zaczyna to życie wyglądać normalnie! Po wielu tygodniach epidemii koronawirusa, nareszcie ludzie zaczęli się w większych ilościach pokazywać na ulica... Coś na poprawę humoru w dobie zalewu złych informacji
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
11
Najgorsze zachowania Polaków przy kwarantannie. Czysty egoizm i głupota

W czasach koronawirusa nie bądźmy egoistami. Od naszych zachowań może zależeć czyjeś życie i zdrowie. Higiena i izolacja na nic się zdadzą, jeśli nie będziemy zachowywać się odpowiedzialnie w stosunku do innych. Niestety obecna sytuacja sprawia, że egoizm i głupota dopada wielu rodaków.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #







