Mirki, od dłuższego czasu korzystam z IStick 20W plus Nautilus Mini. Przyszedł czas na zmianę. Potrzebny box plus atomizer. Box najlepiej z wymienna baterią, ładowanie USB. Atomizer, ze standardowymi grzałkami. Robię swoje liquidy na bazie VPG. Zależy mi na poręczności zestawu, dobrym oddawaniu smaku. Z racji, że ostatnio nie interesowałem się nowościami, prośba do was. Co kupić?

@AllStar: jesli chodzi o moda evic vtc mini 75w, albo cuboid 150w. budzetowo (cena vs mozliwosci+jakosc) to w tej chwili najlepsze opcje, ale wykonanie (przynajmniej cuboida) dupy nie urywa. poogladaj na www, poczytaj recenzje; najlepiej jakbys mial mozliwosc oba wziac do reki (cuboid ponoc dosc ciezki jest). z atomizerow uwell crown/zephyrus/smok tfv4 (gotowe grzalki/mozliwosc krecenia swoich), albo obs crius/geek vape griffin (tylko krecenie wlasnych). oba boxy rusza od 0.3ohma, przy czym
#epapieros #epapierosy
Ok mircy. Faq czytałem, zasilanie z białej listy, nie feszczę, do tej pory nie kręciłem grzałek własnych.
1. Czy dobrym pomysłem jest wzięcie Aromamizera jako pierwszego pod własne grzałki? Z tego, co czytałem Velocity to fajna baza i wybacza początkującym. Zdaję sobie sprawę, że początki będą niesmaczne i bolesne, mam za sobą nieukończone studia na elektrotechnice, więc jakoś prawo ohma ogarniam a jak pochlam, to mam i stan nieustalony w
@Waspin:
1.Tak
2.Jak wolisz, ze stali nie kręci się ciężko.
3.ja bym celował 0.4-0.45
Aromamizer naprawde ma bajecznie prosty montaż grzałek, ja tam montuje verticale bo fajnie wchodzą, ciężko tam cokolwiek zepsuć.
Jakby liqud wyciekał to wystarczy napchać więcej waty na samym dole bazy, zrobiłem tak i 0 wycieków, gdzie na początku miałem tak że po położeniu boxa poziomo,po minucie tank był pusty. Raz mi też pluł liquidem, to po prostu
@Waspin: Muji jest dobra, ale ff imo lepsza. łatwiejsza w przekładaniu, wysoka odpornośc na temperature, nie ma posmaku waty na poczatku, i żywotna.
Dzisiaj zmieniałem po jakiś 2tygodniach, to sobie myślę pewnie bedzie troche przyjarana już bo takim czasie... praktycznie tak samo biała jak przy zakładaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kupuję od znajomego evica niemalże nówkę w bardzo dobrej cenie. Póki co wapowałem na wiekowym Spinnerze jedynce i miałem pod niego Aerotanka od Kangertecha. Co polecacie sobie kupić pod Evica? Myślałem nad protankiem 3 lub jakimś kayfunem ale na kayfunach się totalnie nie znam. Grzałki pod to kręcić na wacie? I jaki drut do grzałek kupować?
#epapieros
@Makku11: Teraz modne są dwugrzałkowe baniaki, ale z tego co znajomy mi opowiadał to żrą liquid jak głupie. Jeżeli ci to nie przeszkadza, to crius będzie dobrym wyborem. Z jednogrzałkowców to subtank mini dalej jest dobrą opcją, do tego jeszcze uwell crown z bazą rba.
@sir: Haha :D No normalnie bym kupił, ale wychodzi, że bym musiał grzały nawijać duże plus, że do tej baterii lepiej kupić Nautiliusa :/ Także odpada
Jezu ludzie. Po 2 latach wątpliwej zabawy z chińskimi ego dzisiaj wreszcie przyjechał do mnie zamówiony wcześniej Vaptio P-1.
Teraz wreszcie widzę jak powinien smakować epek. Potęga i świetny ciepły smak. Liquid mięta 3mg kopie srogo po płucach :-D
Od siebie polecam tego elektryka, jedyne co musze teraz zrobić to nauczyć się robić samogony bo ekonomia palenia spadła o jakieś 200% :-P
Tutaj pytanie: czy najtańsza baza power smoke za 8-10 zł
@Vibbom: Najlepiej wychodzi kupno 36mg i rozrabianie z glikolem i gliceryną wg swojego uznania. Litr gliceryny kosztuje dychę, glikol podobnie. Dla 100ml 36mg potrzeba 1100ml mieszanki pg/vg, wychodzi ~60zł za 1.2 litra (!) bazy 3mg.

Widzę na twojej twarzy zdziwienie, miłego mieszania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hyakinthos: @Vibbom:
kolega @blackdog
dzisiaj właśnie policzył :D

no mieszając na 3mg/ml to można z tego zrobic 6 litrów na gotowo, dokupując gliceryne i glikol, zamykajac wszystko w 200 zeta, koszt standardowej 10 ml buteleczki wychodzi wtedy ~~33 grosze :) koszt z aromatem (zakładając standardowe stezenie 5% i srednia cenę 10 zeta za 10 ml aromatu), to koszt gotowego liquidu o stezeniu 3mg/ml wychodzi około 80 groszy za standardową buteleczkę
@adrianos007: Co do nautilusa, to taka rada - nigdy nie dokręcaj spodu do końca, wystarczy, że guma przylega do ścianek. Dzięki temu nie będziesz miał problemu z odkręceniem.

Co się tyczy gwintu, to raczej nic z tym nie zrobisz. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Techies: troche juz ten box jest na rynku chyba. albo sig zapowiadal go 100lat temu, bo 'juz to gdzies widzialem' ;-) box jest na 26650, ostatnio mooch robil testy tych batek z okazji premiery vapor flask stout. i tak szczerze, biorac pod uwage co ostatnio sigelei wypuszcza, to raczej wybralbym wlasnie vf stout. i moze wybiore. ;-)
ps. jako ze sony/lg/samsung nie produkuja 26650 przyzwoita opcja jest efest green (przynajmniej z
no mieszając na 3mg/ml to można z tego zrobic 6 litrów na gotowo, dokupując gliceryne i glikol, zamykajac wszystko w 200 zeta, koszt standardowej 10 ml buteleczki wychodzi wtedy ~~33 grosze :) koszt z aromatem (zakładając standardowe stezenie 5% i srednia cenę 10 zeta za 10 ml aromatu), to koszt gotowego liquidu o stezeniu 3mg/ml wychodzi około 80 groszy za standardową buteleczkę 10 ml.

natomiast ilosc 6 l;itrów bazy - cieżka do
@meras: a occ nie są przypadkiem wertykalne? Na codzień lecę na bazie rba, ale skończył mi się drut i wata, więc na gwałt potrzebuję chociaż tej occ


Na codzień lecę na bazie rba

@Nomadus: czytamy ze zrozumieniem( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@artos: Może działa jeszcze jeszcze kod 'mirosław' 20% do jednorazowego wykorzystania po zarejestrowaniu konta, ale nie wiem, on był do końca ubiegłego roku, ale możesz sprawdzić. Jak potrzebujesz jakieś większe zakupy zrobić za granicę to się odezwij, może jakieś 10% wyrwę dla Ciebie :).
Czy kupując to: https://e-dym.pl/nowosci/1069-subox-mini-starter-kit.html?search_query=kanger&results=48
i odpowiedni akumulatorek przykładowo: https://e-dym.pl/nowosci/1319-oryginalny.html?search_query=akumulator+18650&results=64
Czy to jest wszystko niezbędne, co potrzebuje do początkowego użytkownika bardziej zaawansowanych konstrukcji? Od 2 lat używam prymitywnych epapierosów z tzw. wysepek w hipermarketach i postanowiłem nie odwalać maniany. Czytam, że można ładować poprzez kabel usb. Przeczytałem FAQ, jednak zainteresował mnie ten set, nie interesuje mnie modyfikowanie, ale jak wiadomo apetyt rośnie z czasem. I czy można używać liquidów kupowanych w zwykłych sklepach?
@Humbakos: Różnica cen między Suboxem, a polecanym m. in. przeze mnie zestawem Evic VTC Mini + Uwell Crown (lub podobny atomizer) to jedynie 60zł. To Twoja decyzja, ale moim zdaniem przy takiej różnicy warto ciut dołożyc do lepszego zasilania (bo to z suboxa jest po prostu średnie). Jeśli nie chcesz, odpowiadając na Twoje pytanie: tak, można używać sklepowych liquidów, ale przy takich atomizerach nie polecam palić więcej niż 6mg i polecam
@GaHee: ok, zostałem zainteresowanym ;)
W sumie płyty są lepsze niż zwoje, dodatkowo ta wata jest wtykana po prostu. Kurde, fajne. Ciekawe jak z opornościami i wyborem. W sumie mogłyby być te elektrody wymienne...
Ktoś chętny może na nowego Cuboida w wersji srebrnej?

Dostałem go 21 stycznia z e-dymu, używany 5 minut, jest dla mnie za ciężki i ciut za duży. Mogę go w każdej chwili zwrócić do e-dymu ale lepiej chyba sprzedać jakiemuś mirkowi w o wiele niższej cenie niż aktualnie ma go w ofercie e-dym (199 zł)

Cena:
159 zł (wys inpost polecony - idzie to 3 dni)
lub
165 zł (kurier lub paczkomat).