Mireczki, miesiac temu kupilem baterie Vision Spinner2 i jest problem bo chyba wyrabia sie gwint. Atomizer wkreca sie ok ale z ladowarka jest juz problem (inna bateria wkreca sie normalnie).
Czy to podlega pod gwarancje? Dostalem gwarancje na 3msc ale nie wiem czy jest sens jechac do sklepu jak maja udawac, ze usterka wynikla z mojej winy. Gwint czyszczony regularnie, pale od 3 lat i zadnego gwintu nie uwalilem. #epapieros #epapierosy #
Jaka jest różnica między SS316L a SS317L? Jutro przyjdzie box z TC i uczę się co to wszystko znaczy. Macie Mireczki jakieś kompendium wiedzy na ten temat? #epapierosy #epapieros
@Tylik: tyle, że musisz ręcznie wbić tcr (jeśli evic/cuboid pamiętaj o mnożniku, gdzieś na necie była tabelka do zyliona odmian drutu (plus customowe poprawki do ni i ti dla estetów)
@Tylik: różnica taka, że będziesz musiał znaleźć konkretne wartości tcr. oba są (względnie, bo ogólnie za dużo na temat bezpieczeństwa epapierosów nie wiemy) bezpieczne.
składał ktoś reklamację w e-dym.pl? można osobiście do stacjonarnego sklepu czy trzeba na własną rękę wysyłać? i czy przy osobistym oddaniu na gwarancję trzeba dawać ten formularz gwarancyjny, który mają na stronie?
@SScherzo: spróbuj zadzwonić bezpośrednio do sklepu na kom. Ja ich pytam zanim przyjadę czy baza im nie wyszła akurat i się nie rozłączają, więc Tobie też pomogą :)
A więc z pomocą kilku mirków sprzed paru chwil udało mi się zrobić 2 pierwsze grzałki w życiu. ^_^ Wyglądają paskudnie w porównaniu do tych, które wstawiają inny, ale i tak jestem dumny. :D http://zapodaj.net/4805ce6839120.jpg.html Kanthal D 0.45mm 8 zwojów (tak wiem, że dużo, ale byłem tak podekscytowany, że mnie poniosło nie patrząc na to czy się zmieści w Criusie) na śrubokręcie 0.3mm. Wejść weszło choć bawiłem się długo by nie było
Panowie, co najlepiej wybrać? ~100zł Wiem, że to nie kokosy, ale na start nie zamierzam wydawać więcej. Lepiej złożyć czy kupić zestaw? Czym się kierować? Pozdrawiam ( ͡°͜ʖ͡°)
@Gremo: szukaj endura t18 jesli chcesz czegos imitujace papierosa. dobry sprzet od dobrego producenta, niezly tank z tuba z pyrexu (nie bedzie pekac) i bardzo dobre grzalki. ladowanie przez micro usb. znajdziesz za jakies 99pln. nic lepszego w tej kategorii cenowej nie znajdziesz.
@vgf_: hie hie, ja właśnie na nim rzuciłem, kiedyś miałem coś kartonołnejmowego i vivi nova slim (tydzień), oba sprzedałem, bo mi nie zaspokajały głodu i były do dupy. Może kwestia tego, że z 10 lat temu przepuściłem przez siebie sumarycznie z kilo zielska, ale wapowanie dopłucne nie jest dla mnie żadnym problemem (a spitback to nie "kometa", tylko drobiazg), duża chmura irytuje, ale paliłem głównie na zewnątrz (choć głównie to dobre
Siemka. Mam batke od Ijusta2 i Evica vtc mini. Robię właśnie grzałki do OBS Criusa ale nie wiem na czym je przepalać. Pierwszy raz przepalałem na Ijuście bo wydawało mi się, że bezpieczniej, ale w sumie to sam nie wiem... Na czym lepiej i bezpieczniej przepalać grzałki przy robieniu i czy w razie jakiegoś zwarcia Ijust lub Evic się nie popsują? #epapierosy #epapieros
@MrEmsik: generalnie bez znaczenia. jak pisal thePiter - czerwona ma byc tylko chwilke. zbytnie nagrzanie kanthalu niszczy powierchnie i grzalki szybciej lapia nagar. podobnie przy 'przepalaniu', im krocej trzymasz je 'red hot', tym lepiej. w usuwaniu hotspotow pomaga sciskanie grzalki, ale tez 'drapanie' srubokretem (przesuwasz piorem srubokreta po calej grzalce, jakbys chcial zwoje policzyc).
@ukaszukasz: moge, ale to ma byc to efajki. Wiec nie bede ryzykowal uszkodzeniem paszczy, bo jeszcze mi sie przyda. Dlatego poszukuje sklepu gdzie dostane takie akusy z wysokim pradem rozladowania.
Mireczki, posiadam mało popularnego ostatnio iJusta2 ( ͡º͜ʖ͡º) Chciałbym zamówić sobie grzałki na zapas, a z racji, że nie śpieszy mi się, najlepszym wyjściem będzie fasttech (chyba, że się mylę). Wyczytałem, że dobrym wyjściem będzie Aspire Clapton Coilem, co o tym myślicie? Podrzućcie jakieś linki #epapieros #epapierosy
@krasnyyyy: Bo tańsze i można skręcić druty w bardziej wyrafinowany sposób. Pod ijusta też są bazy rba, ale to już chłopaków z tagu pytaj która tam najlepiej pasuje.
Palące mirki! Od dwóch dni mam problem z moim Uwell Crown ( ͡°ʖ̯͡°) . Mianowicie - pluje mi w usta brązową cieczą :D Ta sama ciecz wypływa przy dziurkach do powietrza (ale takie naprawdę solidne ilości) Dzieje się tak nawet po wyczyszczeniu całego parownika tak, że nie jedna sala chirurgiczna by się powstydziła. Nie ma znaczenia, czy to nowa grzałka, czy stara, czy ukręcona przeze mnie
@beaverr: ja single wlasnie pale i praktycznie kazdy tak samo, black pop poma zrobilem to pierwsze buchy pyszne, za chwile prawie calkowiy zanik :/ @szkodnikPL: poprobuje,dzięki
Hej mam pytanie jestem totalnym noobem jesli chodzi o epapierosy/mody ostatnio zakupilem jakze "swietnego" moda eleaf ijust 2 ale zaczal mnie denerwowac moj atomizer przy samogonach mozna palic normalnie ale np jak kupuje liquidy w sklepach to przy sciaganiu wiekszego bucha jest posmak smalenizny mozecie polecic jakas fajna gore do 130 zl zeby ladnie dzialala i chmurzyla z ta bateria od ijusta i zeby mozna byla i zalac samogon i sklepowy liquid
@dominixq: ciekawe, bo to faq ma tydzień. Generalnie bateria od ijust2 raczej po prostu nie udźwignie niewiele innego niż ijust2. Zanim zaczniesz przesiadki i wydasz kasę - weź igłę i delikatnie ponakłuwaj otwory, w których widać bawełnę (te 4 okrągłe okienka po bokach grzałki) - 2 się dadzą nakłuć głębiej, 2 płycej. To poprawi transport lq na zwoje. Po drugie - to zasilanie jest takie sobie, sensowniejszych tanków na nim w
@Tylik: tyle, że większość jest podobna - bvc, transport grawitacyjny, nadmuch kominem od dołu. Reszta to bajery typu nieco lepsza baza rba, top fill, regulacja airflow i liquidu, szybka wymiana tanka (jak cubis) albo anti-spit. A aromamizer to nowa kategoria - inny transport, inny nadmuch. Coś nowego.
@Dinth: w tym roku kupowałem jakiegoś bardziej markowego za plus minus stówkę, ale był bardziej "markowy" i nie wydawał dźwięku, a Twój powinien jeśli ma spełnić swoją rolę
Panowie przed chwilą zaczął mi się "palić" Ijust2. Wsadziłem go do kieszeni, nie wyłączyłem go przyciskiem, i chyba przycisk się wcisnął - po paru sekundach wsadziłem rękę do kieszeni a on był tak gorący, że przez kolejne kilka minut(!) nie dało się dotknąć atomizera. Bateria była gorąca tylko od strony gwintu, ale szybko ostygła. Co się mogło stać, chyba po max 10 sekundach powinno odciąć zasilanie? Teraz wszystko rozkręciłem, wymieniłem grzałkę i
@Techies: No właśnie spalenizny nie czuć było, bardziej liquid który zaczął się wylewać. Wata na grzałce też raczej wygląda "w normie", spodziewałem się, że będzie czarna
co mireczki sądzą o Fiber Freaks? ostatnio kupiłem na próbę paczkę Original (w formie gotowych knotów) i mam mieszane uczucia: smak bardzo neutralny - nie ma problemu, że pierwszych n buchów smakuje watą (jak np. Muji), plus nie ma #!$%@? się z nożyczkami xD
z drugiej strony mam wrażenie, że transport jest słaby w porównaniu z wspomnianymi Muji, parę krótkich buchów i już czuć suchość ( ͡°ʖ̯͡°
@nowitam: no bo kupiłeś knoty :D Z tego co słyszałem to takie bardziej nadają się do przeróbek vivi novy, ce5 itp. Są inne w płatkach jak muji, i z nimi jest ponoć lepiej, nie wiem, nie uzywalem FF.
Taki z niego dobroczyńca czy z tych przeterminowanych i najgorszej jakości robi olejki do sprzedaży? Dziwne ogłoszenie i trochę śmierdzi niezłym kantem. #epapierosy #epapieros #pytaniedoeksperta
Siema Mircy, trochę już czasu minęło jak się tu udzielalem a chciałem zapytać co myślicie. W ostatnich dniach kupiłem ten zestaw po lewej, mianowicie poprosiłem sprzedawcę o poradę co do następcy dla już trochę ponad rocznego subtanka ( który jest niezastąpiony - 7ml grzałka 0.6 ohma na 30W mi pasuje), doradzil mi smoka tfv4 jak widzicie, owszem jest to monstrum, , mocna chmura, grzałki co ważne dla mnie można kupić, kopie aż
@wonzki: o #!$%@?. ktos Ci wcisnal smoka jako update subtanka? tzn - atomizer jest dobry, ale to tak, jakbys poprosil dealera o nowa opcje malolitrazowego autka miejskiego, a dostal hummera. jesli chodzi o 'lepszego subtanka', to zerknij na uwell crown - baze rba kupujesz osobno, ale jest jednogrzalkowa i bardzo podobna do tej z subtanka. grzalki producenta sa w tej chwili jednymi z lepszych na rynku, dodatkowym bonusem jest fakt, ze
Mirki help nie mogę odkręcić Zephyrusa od Evica VT, próbowałem wszystkim, przez szmaty i w gumowych rękawiczkach, nie da rady, po prostu rozkręca się (s)tulejka od atomizera zamiast całości. #epapieros
Skończył mi się cały drut. Udało mi się dorwać ni200, problem w tym, że jeszcze się z nim nie bawiłem. Z tego co kojarzę, to zwoje mają się nie dotykać i nie przepala się go. Jakieś rady? Będę miał dziś tylko neta z tel i będzie lipa z obejrzeniem jakiegoś poradnika na yt, dlatego zwracam się do was. Ofc wiem, że to działa w tc, chodzi mi tylko o to jak to
@Hark: mozesz zwykle micro coile ukrecic, a pozniej delikatnie je rozciagnac/scisnac/rozciagnac itd; po chwili zabawy bedziesz mial idealna sprezyne. a pozniej to zamontujesz i wygnie sie w trakcie zakrecania srubek. pozniej wygnie sie bardziej przy przeciaganiu waty; a pozniej okaze sie ze grzalka lapie hot legs. wlasnie zmarnowales godzine zycia na przekonanie sie, ze ni200 to najbardziej podla opcja, jaka mozna sobie wyobrazic. enjoy. ;-)
Czy to podlega pod gwarancje?
Dostalem gwarancje na 3msc ale nie wiem czy jest sens jechac do sklepu jak maja udawac, ze usterka wynikla z mojej winy.
Gwint czyszczony regularnie, pale od 3 lat i zadnego gwintu nie uwalilem.
#epapieros #epapierosy #