Aloha Mirki. Mam problem, zrobiłem ostatnio samogon do e, ale kiedy go pale to po 5 buchach czuć spaleniznę (dzięki temu grzała to wymiany). Robiłem to według przepisu takiego: 2ml aromatu, 12ml bazy i 1ml gliceryny. Nie wiem, czy ja coś popsułem i nie było mnie słychać czy co ( ͡° ʖ̯ ͡°).
#epapieros #epapierosy #liquidy #liquid
@DnT1337: Glikol z apteki ma trochę wody, najbardziej się opłaca kupić na allegro, litr za jakieś grosze. Jak już bawisz się w dodawanie gliceryny i glikolu, to kup po prostu vg, pg i bazę jakieś 24/36mg i sam zrobisz sobie bazę jaką będziesz chciał.
Proszę o radę! Na Spinnerze 2 wyskakuje mi zwarcie (miga 3 razy) gdy próbuje wapować, natomiast gdy ładuje baterię to wszystko w porządku. I teraz nie wiem co jest zepsute, bateria? Clearomizer? Dodam, że zmieniałem grzałkę na nową i podnosiłem pin w baterii
#epapieros #epapierosy
@czlowiekBEZnicka: jest dostepna. ss 304, wiremet. co do komfortu tc/power - ja nie uzywam TC. w ogole. ale ja ogolnie nie uzywam tankow, wiec nie jestem osoba, ktora powiniens pytac o komfort. ;-)
@vgf_: pewny nie jestem, bo dopiero co go odpakowałem. Muszę przyciskać dolną klapkę, żeby cokolwiek załapało. Polecisz jakiś parownik do palenia na codzien? Drippery odpadają :)
Mój stary to fanatyk e-papierosów.. Pół mieszkania #!$%@? grzałkami najgorsze. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżący na ziemi drut czy śrubkę i trzeba wyciągać w szpitalu bo mają zadziory na końcu. W swoim 22 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Tydzień temu poszedłem na jakieś losowe badania to baba z recepcji jak mnie tylko zobaczyła to kazała buta ściągać xD bo myślała, że znowu drut w
@Techies: no ostro, jedna kropla tego 999mg to jakieś 50 mg nikotyny (zakładając ze ml to 20 kropel) - lekką osobę już by można tym zabić albo spowodować stan bliski śmierci, dwie-trzy krople tego to już raczej pewne przekroczenie dawki śmiertelnej
Gdzie kupujecie bazy to własnych płynów?
Nie. Nie interesuje mnie wyrabianie baz, aż takim alchemikiem to ja nie jestem.. chociaż prawda jest taka, że jestem leniwy i niekiedy to nawet liquidu nie chce mi się wymieszać ;)

Obecnie kupuję w inawrze, ale może ktoś coś poleci innego? Wapuję głównie tytoniowe liquidy.
#epapieros #epapierosy
@Makku11: na przykład: https://e-plyny.pl/Baza-nikotynowa-36mg-50-50-50ml. Każdy kalkulator powie Ci, ile musisz wymieszać gliceryny, glikolu, bazy nikotynowej i aromatów, żeby uzyskać liquid o zadanych parametrach. Z takiej bazy zrobisz, na przykład, 600ml bazy 3mg 50/50, używając do tego 50ml nikotyny, 275ml gliceryny i 275ml glikolu, jakieś 40zł za litr bazy z nikotyną.

PS. Szacunkowe wyliczenia. Pamiętaj, że możesz a) zrobić gotową bazę i potem z niej korzystać b) za każdym razem mieszać odpowiednie
Jeszcze tak zapytam skoro można - te wszystkie "nowe" rodzaje grzałek, claptony i pochodne, dobrze widzę, że nie trzeba się pieprzyć w ręczne nawijanie na wkrętarce dwóch drutów tylko można kupić gotowy, skręcony już pod claptona drut na szpuli? Zakładam, ze wychodzi drożej, ale oprócz tego to wszystko tak samo wyjdzie?
#epapieros
@Makku11: ja tam sam robiłem claptony ale z racji że nigdzie nie mieli odpowiedniego drutu na owijkę to zmuszony zostałem do kupna gotowca.
Kupiłem claptona UD w zestawie z bawełna.
Gówno. Rzadko nawinięty, duże odstępy.
Nie polecam.
@sheep17:
@Makku11: nie mam porównania z innymi boxami, ale Cuboid świetnie leży mi w dłoni. Jest ciężki, ale wywołuje to bardzo pozytywne wrażenie (przynajmniej na mnie).