@Harvey_Specter: o kurde ale lipa a to nie da się robić jakoś tak że mimo iż dużo osób ma to nie przekraczają? Bo jak Ci nie produkuje to musisz normalnie płacić tak? Są na to jakieś sposoby czy jest to totalnie niemożliwe?
  • Odpowiedz
@Harvey_Specter Czy jest to wina sieci dystrybucji energii? Czy gdyby koncern energetyczny wybudował infrastrukturę, np. Położył gdzieś grubszy kabel dystrybucyjny to mógłby odebrać nadmiar energii z solarów? Pytam się jakie jest rozwiązanie tego problemu. Znajomy mieszka w miejscu gdzie wielu rolników pobudowali solary a teraz mają z tym problem bo ceny tego nie rekompensują.
  • Odpowiedz
Tak wygląda postępująca rozbiórka reaktora RBMK-1500 w Ignalińskiej Elektrowni. A dokładniej to ściąganie betonowo-stalowych bloków z górnej części płyty, bo to dopiero początek demontażu. Mieliśmy okazję oglądać ten proces już dwukrotnie.

Każdy z tych bloków waży 100 kilogramów. W jego górnej części znajduje się gwintowany otwór, który umożliwia wkręcenie specjalnych kluczy. Następnie pracownik podpina pasy przymocowane do suwnicy, która podnosi jednocześnie kilka bloków. Dozymetrysta sprawdza poziom promieniowania i jeśli nic nie odbiega od
Sweet-Jesus - Tak wygląda postępująca rozbiórka reaktora RBMK-1500 w Ignalińskiej Ele...

źródło: 424727779_788021350025027_8248987480340111992_n

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach