⛽️Polska stała się atrakcyjnym kierunkiem tankowania dla kierowców z Niemiec, a przygraniczne miejscowości o najkorzystniejszych cenach na dystrybutorach notują wyraźny wzrost ruchu. Dzięki wprowadzeniu urzędowych cen maksymalnych, litr benzyny w Polsce jest obecnie o około 3 złote tańszy niż w Niemczech.

🛒Ogłoszone dziś w Monitorze Polskim maksymalne ceny paliw na Wielką Sobotę pozostaną w mocy przez cały wielkanocny weekend do wtorku włącznie (4-7 kwietnia).
🚨Różnica jest na tyle znacząca, że kierowcy z przygranicznych
SwiatOze - ⛽️Polska stała się atrakcyjnym kierunkiem tankowania dla kierowców z Niemi...

źródło: soze_Posty IG (68)

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niemiecka minister gospodarki, Katherina Reiche, wzywa do ponownego przemyślenia kwestii wycofania się kraju z energetyki jądrowej, ponieważ rosnące ceny gazu ujawniają podatność Berlina na zagrożenia energetyczne.
Niemcy zamknęli swoje reaktory i teraz „nie mają alternatywy” dla gazu, przyznaje:
„Potrzebujemy gazu, aby zabezpieczyć nasze dostawy. To jest jedyna podstawa dostaw, jaką mi pozostała”.
Reiche mówi, że Berlin musi przynajmniej wziąć udział w europejskim ożywieniu energetyki jądrowej:
„Możemy zdecydować, że nie jesteśmy zainteresowani… Albo
gerwazy-oko - Niemiecka minister gospodarki, Katherina Reiche, wzywa do ponownego prz...

źródło: photo_2026-04-02_22-33-02

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie mogę odpisać bo oczywiście jestem zablokowany przez wyznawcę OZE. Czyli przez rok zrobiliśmy 0,3 % dostawiając 4 GW mocy w OZE. Przecież to jest kpina. Na pewno będzie taniej przy morskich wiatrakach i ich kontraktach z stała cena + waloryzacja o inflacje xD.

#energetyka #energia #prad #oze #wiatr #fotowoltaika #magazynenergii #baterie #atom #
Arktosik - Nie mogę odpisać bo oczywiście jestem zablokowany przez wyznawcę OZE. Czyl...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arktosik: a cena z innych źródeł zakładasz ze będzie spadać? Przez sam konflikt trumpa, ceny gazu poszły o 100% w górę. Te 4 GW to liczysz jako co i jakie dane porównujesz? Bo chyba wysnucie wniosku o słabym efekcie PV zimą jest mało inteligentne
  • Odpowiedz
W marcu 2026 roku 29,3% popytu na energię elektryczną zaspokoił prąd z OZE - dla porównania, w całym 2025 udział prądu z OZE wyniósł 29%.

Ważona zużyciem godzinowym średnia miesięczna cena rynkowa energii elektrycznej wyniosła 448,5 zł / MWh (45 gr za kWh). Gdyby cały popyt musiał być zaspokojony z wykorzystaniem elektrowni cieplnych, średnia miesięczna cena rynkowa energii elektrycznej wyniosłaby w marcu 760,4 zł / MWh - o 70% więcej, niż przy
ossprime - W marcu 2026 roku 29,3% popytu na energię elektryczną zaspokoił prąd z OZE...

źródło: Marzec 2026 reg-imageonline.co-merged

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@manlet185cm:

moi rodzice z fotowoltaiką i magazynem energii już cały marzec mieli prąd "za darmo" ( ͡ ͜ʖ ͡)


ja bym kamere zamontowal. Nie wiadomo kiedy w nocy przyjdzie Czarnek i zdemonotuje
  • Odpowiedz