Wpis z mikrobloga

Cześć, ile płacicie średnio za kWh?
Dlaczego tak drogo płacę?


W okresie od 10 sierpnia do 10 października zużyłem 443,19 kWh i wyszło mi do zapłaty 475,84 zł. Średnio za kWh wychodzi 1,07367043 zł

Operator: Energa
Miasto: Płock

Wydaję mi się, że trochę zbyt drogo płacę.
Przed chwilą pytałem sie siostry ile płaci i u niej wychodzi 89 groszy za kWh (ten sam operator i miasto) - ale dopiero wieczorem się dowiem czy ma identyczną taryfę co ja.

Co mogę zrobić żeby jakoś obniżyć koszt za kWh? Poniżej podrzucam wszystkie koszty jakie ponoszę za kWh.

#prad #energetyka #energa #pytaniedoeksperta #budowadomu #energia zawołam również #elektryka #plock
Helonzy - Cześć, ile płacicie średnio za kWh? 
Dlaczego tak drogo płacę?

W okresi...

źródło: comment_1668001841Q1bt7wkEgS1YRmwRhQ0ZlE.jpg

Pobierz
  • 17
@Helonzy: Od kiedy masz pozycje opłata handlowa? Wraz z nią masz cenę powyżej 65gr netto/kWh, a wiec bardzo słaby deal, ponieważ normalny użytkownik nie ma opłaty handlowej i cenę 40-46gr/kWh netto. Czyli jeśli to Ty jesteś wlascicielem licznika to ktoś dopieprzyl Ci umowa lojalnościową, a jeśli ktoś z rodziny to zapytaj jak jeszcze żyje podpisujac umowy na gębę. Z fartem, jedynie zmiana właściciela licznika uratuje Ci siano…, ale do tego trzeba
@Cygan_Wojtus: dziękuję, dużo właśnie mi pomogłeś. Właścicielem licznika jest moja mama - mówiła że nie brała żadnych taryf handlowych, ale teraz przeanalizowałem dokumenty no i jednak się myliła.

Będę próbował ściągnąć te opłaty handlowe i założyć kartę dużej rodziny dla mojej mamy żeby mieć limit 3000 kWh na przyszły rok