Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@nieistniejetu: Jest gdzieś możliwość sprawdzenia tego? W sensie tych stref.
@PoprawnyWykopowicz: nie mam pojęcia gdzie to można sobie sprawdzić. DPD uznaje I strefę jako miejską, II jako podmiejską, III chyba powyżej 60km(?) albo 30km(?) od oddziału. Najlepiej zadzwonić i się dowiedzieć :)
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@seann: zamów pocztą, to awizo będzie czekać tydzień lub dwa. A kuriera zamawiaj w miejsce gdzie jestes - do pracy itp. a nie tam gdzie cie nie ma
@seann: DPD w wielu miastach ma tzw punkty odbioru rozlokowane w każdej z dzielnic - ostatnio się zdziwiłem bo kurier debil nie zadzwonił wcześniej tylko sobie przyjechał i mnie nie zastał bo niby jak ( ͡° ͜ʖ ͡°) i info, że paczka do odebrania w punkcie odbioru po 14 i tu adres na osiedlu... co ciekawe to był sklep chemiczny na osiedlu :D
Jak bedziecie cos kupowali z Francji, to nigdy, ale przenigdy nie bierzecie przesylki Chronopostem.
Paczka wyslana w poniedzialek z pod Lyon, w srode byla pod Paryzem, w piatek usuneli z trackingu srode, i dali piatek ciagle pod Paryzem.
W poniedzialek zostaly tez wyslane dwie inne paczki, jedna z Francji poczta LaPoste, a druga z UK RoyalMailem. Doszly obydwie w piatek o 8h30... do Belgii.
Etui do telefonu mam, ale telefonu ciagle ni
Paczka wyslana w poniedzialek z pod Lyon, w srode byla pod Paryzem, w piatek usuneli z trackingu srode, i dali piatek ciagle pod Paryzem.
W poniedzialek zostaly tez wyslane dwie inne paczki, jedna z Francji poczta LaPoste, a druga z UK RoyalMailem. Doszly obydwie w piatek o 8h30... do Belgii.
Etui do telefonu mam, ale telefonu ciagle ni
- 0
Komentarz usunięty przez autora
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Harry19911: ups
- 0
@Harry19911: Drożej, ale mimo tego i tak UPS.
19
Czy wy też coraz rzadziej korzystacie z wysyłki kurierem?

Coraz rzadziej korzystam z dostawy kurierskiej, powodów tego stanu rzeczy jest przynajmniej kilka.
z- 33
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 4
@Jefrey: To fajnie, a ja czekam od piątku na przesyłkę z krakowa, wroclaw here.....
- 9
Uznałem - ach, dam szansę #dpd
Wczoraj o 17:38 złożyłem zamówienie. Odbiór dzisiaj 14-16.
Nadeszła 16:40, więc dzwonię z zapytaniem gdzie jest kurier. Był o 16:14. Ta, jasne. Od 14 ktoś jest w domu, ja jestem od 16.
Kontaktu do kuriera dostać nie mogę, dzwonić on do mnie nie musi.
Kontakt telefoniczny do obu oddziałów DPD nie działa - automaty gadają i rozłączają rozmowę.
Z
Wczoraj o 17:38 złożyłem zamówienie. Odbiór dzisiaj 14-16.
Nadeszła 16:40, więc dzwonię z zapytaniem gdzie jest kurier. Był o 16:14. Ta, jasne. Od 14 ktoś jest w domu, ja jestem od 16.
Kontaktu do kuriera dostać nie mogę, dzwonić on do mnie nie musi.
Kontakt telefoniczny do obu oddziałów DPD nie działa - automaty gadają i rozłączają rozmowę.
Z
@D3lt4: Ja bym to lekko zmodyfikował i dodał:
inPost > DHL > Fedex > UPS > Poczta Polska > poczta pantoflowa > DPD
inPost > DHL > Fedex > UPS > Poczta Polska > poczta pantoflowa > DPD
- 1
- 7
Wczoraj nadana, ma szanse dojść dzisiaj skoro status się nie zmienił?
Coś dziwna ta ich strona, nawet #dpd ma lepszą
#ups #kurier #allegro #kiciochpyta
Coś dziwna ta ich strona, nawet #dpd ma lepszą
#ups #kurier #allegro #kiciochpyta
źródło: comment_vHY1GgoWinGxc95KVW0IHrGoVzYpl0fG.jpg
Pobierz@Uepek: Bedzie dzisiaj, korzystam s UPS na co dzien.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@factorys: No, zdarza się. Też raz miałem tak, że szybciej zadzwonił mi kurier niż dostałem maila, że zarejestrowano zgłoszenie.
- 3
Jak DPD Polska mierzy paczki
DPD Polska d----------o mi kare za ponadwymiarowe paczki, co na pierwszy rzut oka wydaje sie standardowa praktyka jesli faktycznie paczki byly ponadwymiarowe, po uwaznym wczytaniu sie jednak dowiaduje sie przekroczylem wymiary o 8.5mm (!) w najgorszym dla siebie scenariuszu, w najbardziej optymistycznym o 3.25mm(!) za kazdej strony paczki.
Kartony byly robione spacjalnie na wymiar DPD, czyli 50cm x 49.9cm x 100cm, zeby nie przekroczyc maksymalne dozwolonej objetosci 0.249m3
DPD Polska d----------o mi kare za ponadwymiarowe paczki, co na pierwszy rzut oka wydaje sie standardowa praktyka jesli faktycznie paczki byly ponadwymiarowe, po uwaznym wczytaniu sie jednak dowiaduje sie przekroczylem wymiary o 8.5mm (!) w najgorszym dla siebie scenariuszu, w najbardziej optymistycznym o 3.25mm(!) za kazdej strony paczki.
Kartony byly robione spacjalnie na wymiar DPD, czyli 50cm x 49.9cm x 100cm, zeby nie przekroczyc maksymalne dozwolonej objetosci 0.249m3
źródło: comment_uaGXcqkhzMlpJocRPdN9cAjDd4b4QTeS.jpg
Pobierz@matcheek: miałem to samo z UPS, raz mi zmierzyli 20cm więcej, co było fizycznie niemożliwe ale reklamacja - proszę przyslac zdjęcie paczki wraz z widocznymi wymiarami, nie bede kuhwa robił zdjęcia każdej paczki przed wyslaniem, przerzucilem sie na dhla, minimalnie drozej ale narazie żadnych doliczen nie miałem
- 1
@matcheek: mam ich siedzibę po sąsiedzku, wpadaj z siekiero
- 9
- 0
- 0
Powinno dojść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja używam kurjerzy.pl
- 0
@semperfidelis: Nie mam firmy, wysylam 4-5 paczek miesiecznie i place 14,68 za Fedexa 10kg na qrier.pl wiec k-ex nie jest zbyt tani chyba
- 4
DPD Polska, a prawa fizyki - kontynuacja.
W odniesieniu do wpisu na mirko dotyczacego maksymalnej dozwolonej objetości przez DPD, czyli podawaniu maksymalnej wagi, objętości i gestości materiału *jednocześnie*. podczas, gdy dwa z parametrow są wystarczające, a trzeci musi być obliczony na podstawie pozostałych dwoch, dodaje kontynuacje sprawy.
http://www.wykop.pl/link/2307180/proby-podwazania-praw-fizyki-przez-firme-dpd/
Początkowo
W odniesieniu do wpisu na mirko dotyczacego maksymalnej dozwolonej objetości przez DPD, czyli podawaniu maksymalnej wagi, objętości i gestości materiału *jednocześnie*. podczas, gdy dwa z parametrow są wystarczające, a trzeci musi być obliczony na podstawie pozostałych dwoch, dodaje kontynuacje sprawy.
http://www.wykop.pl/link/2307180/proby-podwazania-praw-fizyki-przez-firme-dpd/
Początkowo
źródło: comment_UvZmUv0JgTjsUvJDTl7H31xHJNOTWsvF.jpg
Pobierz- 1
Zamówiłem kuriera DPD na sendit.pl, ma przyjechać dzisiaj po odbiór paczki (karty graficznej) wysyłanej do serwisu. Na sendit.pl nie widziałem, żeby była gdzieś opcja ostrożnie. Dostanę takie naklejki bezpośrednio u kuriera? To jest jakoś dodatkowo płatne? Paczka jest dodatkowo ubezpieczona na 1000zł może to wystarczy?
#dpd #kurier #sendit
#dpd #kurier #sendit
@Dwep: Niestety stosowanie naklejek typu "góra/dół" lub "ostrożnie szkło" powoduje, że przesyłka staje się tzw. "niestandardem" co jest dodatkowo płatne. Prawdopodobnie broker doliczy Ci dopłatę.
@miesozerca1: Niestety nie jest tak różowo - należy udokumentować kwotę roszczenia, np. poprzez fakturę czy paragon. Zainteresowanych procedurą reklamacyjną w DPD odsyłam do pomocy na naszej stronie http://allekurier.pl/#content.reklamacja-przesylki-dpd.
10
O człowieku, który chował się w kurierskiej przesyłce i... sam się nadał

O człowieku, który sam się nadał, i co z tego wynikło.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
@masiej: sprawdzaj na rożnych stronach .com, .de zależy skąd paczka idzie.
- 1
- 2
Wskutek jakichś problemów z komunikacją na drodze CDP - dpd swoją kolekcjonerkę #wiedzmin3 dostałam dzień później. Oczywiście pierwszego dnia przerażona wydzwaniałam do nich z pytaniami, co się dzieje. (No, zrobiłam małą awanturę że co to ma być, że przecież widzę datę nadania przesyłki i w tym tempie to by było szybciej jakbym sama pojechała odebrać w siedzibie CDP).
Wczoraj zadzwonił do mnie kurier z przesyłką, ale akurat mnie nie było, no
Wczoraj zadzwonił do mnie kurier z przesyłką, ale akurat mnie nie było, no
źródło: comment_3PUNpxZKfovVRGV0ExHZMznBPXRlqine.jpg
Pobierz





























źródło: comment_QcrSbsiZUG4SyXALlsjWwwyCaeZKU3Td.jpg
Pobierz