Jak zamawiacie coś przez kuriera #dpd, nie zapomnijcie doliczyć sobie czasu oczekiwania na infolinii i kosztów, które poniesiecie. Łącznie straciłam prawie 40 minut, żeby skontaktować się z nimi i dowiedzieć, dlaczego kurier przez cały tydzień nie dostarczył mi paczki i nie można się z nim skontaktować, bo nie odbiera telefonu.
Rzaba - Jak zamawiacie coś przez kuriera #DPD, nie zapomnijcie doliczyć sobie czasu o...

źródło: comment_QcrSbsiZUG4SyXALlsjWwwyCaeZKU3Td.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nieistniejetu: Była informacja, że paczka wracała do magazynu i nikogo nie zastał, mimo że ktoś cały czas był w domu. Dopiero jak skierowali mnie pod jakiś numer interwencyjny, gdzie zgłosiłam całą sprawę, to odebrał telefon. @niemiec Jest, ale właśnie dlatego dopłacam za kuriera, żeby dostać paczkę do domu, a nie dźwigać ją przez pół osiedla.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@seann: DPD w wielu miastach ma tzw punkty odbioru rozlokowane w każdej z dzielnic - ostatnio się zdziwiłem bo kurier debil nie zadzwonił wcześniej tylko sobie przyjechał i mnie nie zastał bo niby jak ( ͡° ͜ʖ ͡°) i info, że paczka do odebrania w punkcie odbioru po 14 i tu adres na osiedlu... co ciekawe to był sklep chemiczny na osiedlu :D
  • Odpowiedz
Jak bedziecie cos kupowali z Francji, to nigdy, ale przenigdy nie bierzecie przesylki Chronopostem.
Paczka wyslana w poniedzialek z pod Lyon, w srode byla pod Paryzem, w piatek usuneli z trackingu srode, i dali piatek ciagle pod Paryzem.
W poniedzialek zostaly tez wyslane dwie inne paczki, jedna z Francji poczta LaPoste, a druga z UK RoyalMailem. Doszly obydwie w piatek o 8h30... do Belgii.
Etui do telefonu mam, ale telefonu ciagle ni
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uznałem - ach, dam szansę #dpd
Wczoraj o 17:38 złożyłem zamówienie. Odbiór dzisiaj 14-16.
Nadeszła 16:40, więc dzwonię z zapytaniem gdzie jest kurier. Był o 16:14. Ta, jasne. Od 14 ktoś jest w domu, ja jestem od 16.
Kontaktu do kuriera dostać nie mogę, dzwonić on do mnie nie musi.
Kontakt telefoniczny do obu oddziałów DPD nie działa - automaty gadają i rozłączają rozmowę.

Z
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nasu: @D3lt4: Ja bym tak wysoko inPostu nie stawiał. Co z tego że z paczkomatu do paczkomatu paczka jedzie z 18h jak od nadania do odebrania przez kuriera leży w paczkomacie czasem i 24h.
  • Odpowiedz
Jak DPD Polska mierzy paczki

DPD Polska d----------o mi kare za ponadwymiarowe paczki, co na pierwszy rzut oka wydaje sie standardowa praktyka jesli faktycznie paczki byly ponadwymiarowe, po uwaznym wczytaniu sie jednak dowiaduje sie przekroczylem wymiary o 8.5mm (!) w najgorszym dla siebie scenariuszu, w najbardziej optymistycznym o 3.25mm(!) za kazdej strony paczki.

Kartony byly robione spacjalnie na wymiar DPD, czyli 50cm x 49.9cm x 100cm, zeby nie przekroczyc maksymalne dozwolonej objetosci 0.249m3
matcheek - Jak DPD Polska mierzy paczki

DPD Polska d----------o mi kare za ponadwy...

źródło: comment_uaGXcqkhzMlpJocRPdN9cAjDd4b4QTeS.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matcheek: miałem to samo z UPS, raz mi zmierzyli 20cm więcej, co było fizycznie niemożliwe ale reklamacja - proszę przyslac zdjęcie paczki wraz z widocznymi wymiarami, nie bede kuhwa robił zdjęcia każdej paczki przed wyslaniem, przerzucilem sie na dhla, minimalnie drozej ale narazie żadnych doliczen nie miałem
  • Odpowiedz
DPD Polska, a prawa fizyki - kontynuacja.

W odniesieniu do wpisu na mirko dotyczacego maksymalnej dozwolonej objetości przez DPD, czyli podawaniu maksymalnej wagi, objętości i gestości materiału *jednocześnie*. podczas, gdy dwa z parametrow są wystarczające, a trzeci musi być obliczony na podstawie pozostałych dwoch, dodaje kontynuacje sprawy.

http://www.wykop.pl/link/2307180/proby-podwazania-praw-fizyki-przez-firme-dpd/

Początkowo
matcheek - DPD Polska, a prawa fizyki - kontynuacja.


W odniesieniu do wpisu na m...

źródło: comment_UvZmUv0JgTjsUvJDTl7H31xHJNOTWsvF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamówiłem kuriera DPD na sendit.pl, ma przyjechać dzisiaj po odbiór paczki (karty graficznej) wysyłanej do serwisu. Na sendit.pl nie widziałem, żeby była gdzieś opcja ostrożnie. Dostanę takie naklejki bezpośrednio u kuriera? To jest jakoś dodatkowo płatne? Paczka jest dodatkowo ubezpieczona na 1000zł może to wystarczy?
#dpd #kurier #sendit
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dwep: Niestety stosowanie naklejek typu "góra/dół" lub "ostrożnie szkło" powoduje, że przesyłka staje się tzw. "niestandardem" co jest dodatkowo płatne. Prawdopodobnie broker doliczy Ci dopłatę.
  • Odpowiedz
Wskutek jakichś problemów z komunikacją na drodze CDP - dpd swoją kolekcjonerkę #wiedzmin3 dostałam dzień później. Oczywiście pierwszego dnia przerażona wydzwaniałam do nich z pytaniami, co się dzieje. (No, zrobiłam małą awanturę że co to ma być, że przecież widzę datę nadania przesyłki i w tym tempie to by było szybciej jakbym sama pojechała odebrać w siedzibie CDP).

Wczoraj zadzwonił do mnie kurier z przesyłką, ale akurat mnie nie było, no
BotGirl - Wskutek jakichś problemów z komunikacją na drodze CDP - dpd swoją kolekcjon...

źródło: comment_3PUNpxZKfovVRGV0ExHZMznBPXRlqine.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach