Nie wiem, czy było.

Grafika przedstawia rzut na fragment Ziemi Kłodzkiej z zaznaczeniem Stronia Śląskiego i Lądka Zdroju. Naniesione zostały także kierunki spływu wód na obszarze zlewni. Punkt wskazuje usytuowanie Zapory suchego zbiornika przeciwpowodziowego Morawka, którego wał został uszkodzony.

Koncepcja graficzna © Górskie mapy
Źródło topograficzne GUGiK
red7000 - Nie wiem, czy było.

Grafika przedstawia rzut na fragment Ziemi Kłodzkiej z...

źródło: 460626960_1278423243373176_6383352132975537577_n

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kolejny dzień walki.
W pobliskich Kawicach też walczą, ale mają w ludzi w opór, stąd tym razem jestem w Rogowie Legnickim.
Wały przeciekają dołem, ale ponoć sytuacja stabilna. Do góry wału brakuje 3 metry, ale co z tego, bo ciekną dołem XD
Terytorialsi, OSP i PSP na wałach zajmują się uszczelnianiem, my ładujemy tu na miejscu.
Jestem od 12, praca wre, na razie przerwa w workowaniu, bo worków prawdopodobnie starczy, ale czekamy na decyzję. Sidziemy w
Gandezz - Kolejny dzień walki.
W pobliskich Kawicach też walczą, ale mają w ludzi w o...

źródło: 1000017381

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To jest ostatni wpis dokumentujący #powodz na #dolnyslask. Nie ma już za bardzo o czym pisać - całe szczęście. Woda nie zalała Legnicy ani Wrocławia. Ucierpiało mnóstwo miejscowości bliżej gór w całym regionie... Miejmy jeszcze na oku Brzeg Dolny i Malczyce.

Trzeba skupić się na pracy - sprzątanie, odbudowa, remont. Jeżeli mieszkacie w regionie, a wasz teren nie został zalany, rozejrzycie się po gminie, czy nie trzeba pomóc
red7000 - To jest ostatni wpis dokumentujący #powodz na #dolnyslask. Nie ma już za ba...

źródło: nysa

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 71
Karkonoski Park Narodowy jest otwarty dla turystów. Wiele imprez górskich (np. 3Szlaki) odbędą się w październiku zgodnie z planem.
Na ten moment nie widzę możliwości organizacji Potrójnej Korony Śnieżnickiej. Baza zawsze była w Stroniu, trasa przebiegała przez Gierałtów... może być ciężko. Śledźmy komunikaty.
red7000 - Karkonoski Park Narodowy jest otwarty dla turystów. Wiele imprez górskich (...

źródło: turysto

Pobierz
  • Odpowiedz
Czy ta historia będzie miała dalszy ciąg…? Zdradzam że tak! Inspirujące spotkanie z ​⁠@lukaszkazekhistorystory, którego twórczość od dawna bardzo cenię za wysoki poziom realizacji, merytoryki i podążania za ludzkimi historiami. Dziś, jak usiedliśmy to pomysły i opowieści sypały się jak rękawa. Łukasz oczywiście jest skarbnicą tematów tzw. Ziem Odzyskanych, ja próbowałem sprzedać kilka z północnego Mazowsza. Chyba moglibyśmy gadać i gadać.
To spotkanie na szczycie zakończyło się pewnym pomysłem, który zapewne Wam
Historia_Podcast - Czy ta historia będzie miała dalszy ciąg…? Zdradzam że tak! Inspir...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj od ok. 17:30 do 21 (niektórzy jeszcze godzinkę zostali, ale ja się musiałem zrywać bo było już za ciemno i nie było oświetlenia no i #rozowypasek miała na rano do pracy) pakowaliśmy worki z piachem, przenosiliśmy je i układaliśmy. Mięśnie bolą, kręgosłup też (#wykop30plus here), ale zadowolnie z pracy jest.
Jeżeli tama i wały nie puszczą, bedzie dobrze, ale tego nie da się niestety przewidzieć.
#legnica
Gandezz - Wczoraj od ok. 17:30 do 21 (niektórzy jeszcze godzinkę zostali, ale ja się ...

źródło: 1000017318

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 97
@dzikuZplasriku worki napełnione są z tego powodu że potem trzeba je wrzucić na przyczepę i układać, worek zapełniały w 100% waży ok. 40 kg jak nie więcej, akcja koordynuje PSP więc do nich pretensje ;)
Co do ukladania - zdjęcie nie pokazuje układania worków tylko napełnionych worków xD
Układane były przy wale ;)
Widzę że musi ci zejść mocno ciśnienie, nie wiem idź pobiegaj czy coś?

  • Odpowiedz
  • 39
@dzikuZplasriku chłopie serio idź pobiegaj czy coś xD

PS. Dobrze napisałaś dla ciebie to nie problem jest przerzucić taki worek ale nie wszyscy ćwiczą trzy razy w tygodniu czy mają pracę fizyczną i po przerzuceniu kilku takich worków nie nadawaliby się do roboty xD
Zresztą, skoro jesteś taki mądry to idź do PSP i im to powiedz, na pewno potrzebny jest im taki specjalista - ale ewidentnie z ciebie słaby specjalista
  • Odpowiedz
Zbliżamy się do fali kulminacyjnej we Wrocławiu i do kulminacji moich relacji z #dolnyslask podczas #powodz. Czekamy na Odrę, jednak Wrocław to nie będzie koniec. Do Odry wpływa Ślęza, Oława, Nysa Klodzka, Widawa i Bystrzyca. Kumulacja tej wody znajdzie się w jednym korycie za Wrocławiem. Warto obserwować stację Malczyce.

Zbiórki - towaru spływa ogrom. Co czytam na grupach i w różnych wypowiedziach: jedzenia i wody jest dużo. Bardzo
red7000 - Zbliżamy się do fali kulminacyjnej we Wrocławiu i do kulminacji moich relac...

źródło: stronie

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach