Wpis z mikrobloga

Czy jakiś mirek mógłby wyjaśnić mi system walki w dnd 3.5? Chodzi o to, że w rundzie mogę podejść do przeciwnika i go zaatakować. Teraz postacie na wyższym poziomie mają dwie bazowe premie do ataku np +6/+1. Czy to oznacza, że w rundzie mogą podejść i zaatakować dwa razy? I w kolejnej rundzie jak już stoją przy przeciwniku to mogą poświęcić dwie akcję na atak czyli tak jakby atakowali go dwa razy czyli - jedna akcja dwa ataki z premiami +6 i +1 i druga akcja dwa ataki z premiami +6 i +1?

#rpg #dnd #dungeonsanddragons
  • 9
  • Odpowiedz
@Szatanski_werset nie, jako akcję standardową możesz wykonać tylko jeden atak, żeby zrobić więcej, musisz użyć akcji całorundowej, która zużywa i standardową i ruchową, czyli możesz co najwyżej zrobić krok półtora-metrowy jeśli chcesz wykorzystać wszystkie ataki.
  • Odpowiedz
@Szatanski_werset: Plus ataki specjalne czyli np Disarm
możesz wykonać dowolny atak specjalny w ramach dostępnych ataków w akcji całorundowej. Tzn, mając 3 ataki na +11/+6/+1 (podaję dla uproszczenia sam BAB), możesz wykonać rozbrojenia dowolnym z trzech ataków (lub każdym z ataków po kolei).

Jeśli natomiast masz atak specjalny wymagający akcji standardowej (np. finta), musisz poświęcić akcję standardową i nie możesz wtedy wykonać więcej ataków.
  • Odpowiedz
@Szatanski_werset: robiłem niedawno kompletną ściągę manewrów w walce, na podstawie podręcznika, jak chcesz to Ci podeślę gdy wrócę z pracy. Jeśli mam w pdf, bo na pewno mam wydrukowane.
  • Odpowiedz