Wpis z mikrobloga

Czy ktoś zna się na reklamacji wizyty u dentysty?
29.11 miałam w użyte u dentysty w sprawie zęba leczonego kanalowo w tym samym gabinecie 8 lst temu. Lekarz miał zastosować n wymienić wypelnienie, jednak okazało się, że trzeba zrobić coś dodatkowego i wymaga to dłuższej wizyty. Dentysta założył mi fleczer i kazał dzwonić po 15.12., aby umówić się na wizytę po nowym roku.
5.12 napisalsm do dentysty, że fleczer się ukruszyl i czy jest to ok, dostalam informację, że tak się zdarza i nkc złego się nir stanie. 15.12 udało mk się do niego dodzwonić i umówić na wizytę na 17.01. Poinformowałam lekarza, że fleczer jest mocniej ukruszony, ale nie wypadł całkiem. Znowu odpowiedź, że to normalne itd.
Dzisiaj odpadła mi zewnętrzna część zęba xd tsk, że widać wystający fleczer i wystaje on ok 1-2 milimetrów ponad dziąsło. Po wewnętrznej stronie jest okej. Napisałam do dentysty o tym i dostałam odpowiedź, że msm czekać do wizyty i że to tyło względy estetyczne, a jak chce szybciej, to mogę umówić się do innego lekarzs. I tu pytanie - czy mogę wymagać od dentysty, aby odbudował zęba w ramach reklamacji/błędu? Miałam umówić się jedynie na zmianę wypełnienia, a wyszło, że będę musiała płacić za odbudowę zęba.
Czy ktoś miał podobną sytuację albo wie, co w takiej sytuacji live zrobić? Wizyta była prywatnie. Będę wdzięczna za pomoc :)
#dentysta #stomatologia #prawokonsumenckie #prawo
  • 8
@GrumpyStar: Można się tu kłócić czy wszystkie kroki zostały podjęte i np. ząb zostqł obniżony i wyłączony ze zgryzu żeby nie doszło do jego złamania lub czy gdyby został od razu odbudowany, to nie doszłoby so tej sytuacji. Natomiast raczej nie widzę powodu do robienia czegoś w ramach gwarancji/zadośćuczynienia czy coś w tym guście.

Tak czy siak, wymaga to pilnej interwencji i zabezpieczenia zęba, bo teraz bakterie mają znowu dostęp do
@GrumpyStar ja miałem kanałowo leczony ząb w tamtym roku ząb zaczął boleć właśnie w tym momencie kiedy robić chce protetykę zębów po zdjęciu szczęki okazało się że poprzedni dentysta źle zrobił kanałowe. I nie chce się podjąć naprawy tego bo niema 'mikroskopu' chodź inni specjaliści mówili że do tego niepotrzebny jest mikroskop i teraz będę chciał żeby to na jej koszt naprawić mi ząb albo pokryła mi leczenie przez innego dentystę