Wpis z mikrobloga

Mirki ratujcie (,)
Od paru dni zajebiście boli mnie szczęka z jednej strony, przedwczoraj byłem u #dentysta, stwierdził że 8'mki ładnie wyszły i nie ma nigdzie ubytków. Plus odsłonięte zaczerwienione dziąsła, więc stwierdził że afty się będą robić. Kazał płukać wodą utleniona plus Dezaftanem smarować.
Nie pomaga, boli coraz bardziej ()
Generalnie boli przy gryzieniu, i ruszaniu szczęką w różne strony. Obszar bóli określił bym jako mięsień żwacz.
Macie jakieś porady?
Znacie jakiś stomatologów/fizjoterapeutów stomatologicznych którzy przyjmują w #krakow lub #nowysacz dziś?

#stomatologia #medycyna #fizjoterapia
  • 22
@Histereza: wyrwij te yebane ósemki w #!$%@?. Miałem podobną sytuację i dentysta mówił że spoko i mam się nie martwić. One tak wyrosły że po jakimś czasie ta poprawej pchała się w siódemkę i nie mogłem domknąć żuchwy, przy częstych nawrotach infekcji dziąsła w tej okolicy. Dziś nie mam 8 i 7 i jestem szczęśliwy,a dentyście przez którego się męczyłem UJ w dziąsło...
Mam nadzieję że pomogłem ( ͡~ ͜
@Kakarot_Z: a bóle głowy promieniujące z tego miejsca, po miałam jeszcze takie male części kości wystające, udało mi się to po 2 latach samodzielnie jakoś poruszać i odpadło xd zęby jak się krzywiły tak się krzywią xD i wcale nie mam poczucia, że zrobiło się więcej miejsca, a to był cel. Na plus było to, że usuwanie było praktycznie bezbolesne i trwało jakąś 1 minutę. :D i nie miałam problemów/dużego bólu
@little_muffin: wygląda na to że robota była spaprana. Mi przy rwaniu się złamała ósemka,ale pani dała radę wszytko usunąć, lecz spędziłem trochę czasu na fotelu ¯\_(ツ)_/¯ Dzisiaj już wiem że lepiej się konsultować więcej niż z jednym dentystą.
Dzisiaj już wiem że lepiej się konsultować więcej niż z jednym dentystą.


@Kakarot_Z: Nie no, po prostu robisz zdjęcie panoramiczne po i widać czy coś zostało. Albo od razu zamiast do zwykłego dentysty to iść do chirurga stomatologicznego.
@Kakarot_Z: no właśnie nie, miałam usuniętego całego zęba, nic mi się nie urwało, później sobie doczytałam, że po wywraniu tych zębów, jak to się zasklepia to reszta kości sobie migruje - takich różnych kawałeczków i to mi tam wystawało, to nie była żadna część zęba. Ząb był w całości ładnie usunięty. Jestem pechowym przypadkiem i tyle ;)
@SkrytyZolw: bo mam za małą szczękę, wadę zgryzu, bardzo ściśnięte zęby, myślałam, że usunę tego to się zrobi trochę więcej miejsca, ale zęby jak się ściskały tak się ściskają. Dodatkowo zaczął się psuć, więc stwierdziłam, że dobrze usunąć ;)
@SkrytyZolw: nie miałem zdjęcia, po prostu dentysta tak stwierdził przy kontroli przedwczoraj. Wspominałem o fizjoterapeucie, bo mi kiedyś laryngolog stwierdził że strasznie szczękę zaciskam i powinienem iść do fizjoterapeuty stomatologicznego. Nie wykluczam że to jest też coś z mięśniem żuchwy jakimś
@Histereza: Bez zdjęcia RTG nie da się postawić diagnozy. Idź na pełną diagnostykę i wtedy będziesz wiedział co jest nie tak i jak zadziałać. Niewykluczone, że problemów jest kilka.

@little_muffin: Same się zęby nie rozsuną, więc musiałabyś zacząć leczenie ortodontyczne. Samo usunięcie ósemek nic nie zmieni.
@Histereza: Denta-Med jest czynny 24h na dobę, byłam u nich kilka lat temu w nocy z bólem. Co do ósemek, zrób sobie panoramiczne zdjęcie rtg jeśli jeszcze nie masz (jeśli jesteś z północnej części Krakowa, polecam rentgen na ul. Strzelców, robiłam ostatnio właśnie z powodu ósemek).