Wpis z mikrobloga

@unitrax: to najlepszy będzie instagram i strona np. Style italiano. Ale tu trzeba sobie zdawać sprawę, że niewielu dentystów pracuje tak jak oni, a sprzęt może być baaaardzo rózny.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: jak się można tak zapuścic. Kurde a wiesz co miałem kiedyś przypadek że jeden dentysta mi leczył i to sugerował że trzeba kanałowo ale że był dziwny to poszedłem do innego i Pani dentystka ten porozwiercany ząb zaplombowala i zyje do tej pory już z 10 lat bedzie.
  • Odpowiedz
jak się można tak zapuścic.


@unitrax: to najczęściej efekt zanidbań z dzieciństwa albo bardzo poważnej traumy. Łatwo się wydaje wyroki nie mając zielonego pojęcia o koszmarze jaki niektórzy przeszli.

Kurde a wiesz co miałem kiedyś przypadek że jeden dentysta mi leczył i to sugerował że trzeba kanałowo ale że był dziwny to poszedłem do innego i Pani dentystka ten porozwiercany ząb zaplombowala i zyje do tej pory już z 10 lat
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: no jeden dentysta zlecił kanałowe i pantomogram natomiast pani dentystka popatrzyła na to samo i stwierdziła że nie potrzeba. No i ząb sobie żyje z plombą
  • Odpowiedz
@unitrax: Ale od tamtego czasu ile miałeś zdjęć kontrolnych rtg? Bez nich nie da sie stwierdzić czy wszystko jest w porządku. I panorama nie jest szczególnie dokładnym zdjęciem, wielu rzeczy na niej nie widać. Do dokłądniejszej oceny jest zdjęcie CBCT.
Wiele zmian rozwija się kompletnie bezobjawowo i wykrywane są tylko dzięki rutynowo wykonywanym zdjęciom kontrolnym RTG. A taki ząb, który miał niepewne rokowanie, powinien mieć badaną żywotność i być prześwietlany co
  • Odpowiedz