#webmin #samba #linux

" Failed to save mount : Mount failed : mount error(22): Invalid argument Refer to the mount.cifs(8) manual page (e.g. man mount.cifs) and kernel log messages (dmesg) "

Dostaje taki o to komunikat. Jak zamontować w webmin smb 1? Bo mam starego nasa, a mój #asus też nie wspiera czegoś więcej niż smb 1

#
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotrek2555:

CIFS / SMB1.0 is used in Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003 and Windows Server 2002 R2. Its redesign to SMB 2.0 has increased the scale of sharing files, boosting performance for compounding request, enhancing larger reads and writes, has become more secure and robust in case of small command setting and that its signature uses HMACSHA-256 instead of MD5. Since the change was radical and Microsoft had
  • Odpowiedz
Jak pozbyć się verbose mode zaraz po wybraniu distro Kali wali mi teksciakami i testami [ OK ] nie chcę tego, wolę czarny ekran i za chwilę ekran logowania.

#linux #debian #ubuntu
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po nowej instalacji debiana chciałem zamontować wg. tutoriali z internetu dysk na którym miałem dane w ext4. Była tam komenda "mkfs.ext4 /dev/sdX" która mi chyba sformatowała ten dysk a tego nie chciałem ( ͡º ͜ʖ͡º) No i teraz jest zamontowana ale pusta, wszystko przepadło czy można to odzyskać?

#debian #linux #odzyskiwaniedanych #systemyoperacyjne #dyskitwarde
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

można to odzyskać

@Mikseth: Można odzyskać tylko pod żadnym pozorem nic tam nie zapisuj. Każdy zapis to fragment danych straconych. Pod Linuxa można użyć do tego choćby aplikacji testdisk.
  • Odpowiedz
Witam, zna sie ktos na whonixie?, mam problem bo wchodząc na Polskie stronki i prpbująć się logując, dostaje blokade pewnie przez to że ip nie polskie albo nwm o co chodzi da sie na whonix jakoś jakoś zrobić polskie ip, albo zrobic vos żeby stronki polskie nie wykrywały podejrzanego ip? #whonix #tor #debian #linux
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anonlvl26: dopisz sobie do torrc:

ExitNodes {pl} StrictNodes 1


to będą tylko polskie exitnode wybierane, ale blokady to pewnie ma przez to, że to exitnode tora, a nie zagraniczne IP
  • Odpowiedz
@Anonlvl26: Patrz na whonix gateway jak na dostawce internetu, jak odpalisz na vmce która jest do niego wpięta VPNa, to endpoint dostanie IP z tego właśnie VPNa, dopiero jakby VPN się wysypał czy rozłączył to wtedy leci ip torowe, a nie Twoje prywatne.
  • Odpowiedz
Hej wszystkim, kupiłem #terminal HP T630 postawiłem na nim #debian + serwer #samba i chciałbym żeby #telewizor #lg #webos 3.5 widział w sieci udostępniony dysk z samby. Co musze zrobić żeby telewizor widział dysk w sieci? Dodam że na komputerze można dodać ten dysk
podając IP samby i wpisują dane do logowania. #linux #serwery #serwer
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krótko: Debian 12 + KDE Plasma + Flatpak, to jest to, na co czekałem. Ten system rządzi. Wcześniej kilka lat siedziałem na Ubuntu.
#linux #debian
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@gacek_w Mam tak samo. Dawniej kilka lat na Ubuntu i Linux Mint, ale denerwowały mnie coraz bardziej zdarzające się regresje (błędy) po aktualizacji wersji środowiska graficznego, więc zdecydowałem wypróbować Debiana. I finalnie ostatnie kilka lat to właśnie Debian, aktualnie 12 ze środowiskiem graficznym KDE. A ewentualne braki w najnowszych wersjach oprogramowania uzupełniam właśnie flatpakiem. Jest stabilnie.
  • Odpowiedz
Czy ktoś może mi pomóc z ogarnięciem tego błędu (poniżej). Mam RPI 3B+, na którym wgrany jest program Node RED. Natomiast mam błąd przy każdym poleceniu z "apt". Chciałbym to ogarnąć. Mam to usunąć i zainstalować ponownie? Czy co by mogło pomóc?

pi@raspberrypi:/etc/apt/sources.list.d $ sudo apt-get autoremove
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności... Gotowe
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z ciekawości wpisałem na GPT bo się nie znam :D

Wygląda na to, że występuje błąd podczas konfigurowania pakietu Node RED. Możesz spróbować kilku kroków, aby naprawić ten problem:

Zaktualizuj listę pakietów:
shell
  • Odpowiedz
Cześć

Potrzebuję proste narzędzie które zainstaluje na serwerze #vps (debian) i pokaże mi zużycie procesora, pamięci ram, dysku poprzez przeglądarkę.

Coś jak Zabbix czy Prometheus tylko coś bardzo prostego.

Jest
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema, ogólnie na zaliczenie przedmiotu miałem wykonać w debianie: ,,Stwórz mechanizm instalacji oraz konfiguracji dla zautomatyzowania procedur:
- Instalacja i konfiguracja serwera Apache2

-Instalacja PHP

-Instalacja i konfiguracja serwera MYSQL
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach