#linux #debian #centos #redhat #sysadmin
Przesiadłem się z centosów na debiany i obecnie widzę, że centos miał jedną zajebistą rzecz, która w debianie kuleje - budowa paczek. RPM-owe spece to majstersztyk - proste i czytelne, sam proces budowy paczki też ograniczał się w zasadzie do jednego polecenia i wszystko działo się samo...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym ze starego PC'ta zrobić "serwer multimedialny", mam tam kilka dysków już w formacie ext4. Czy na czas instalacji odłączyć dyski na których mam backup (który chcę używać po wgraniu systemu) czy dopiero po instalacji podłączyć i zamontować?
Dysk na którym będzie system będzie do formatowania w całości.

#linux #debian #systemyoperacyjne #linuxiarze
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bachus: kazdy co innego bedzie doradzal. osobiscie uzywam cinnamon bo stosunkowo lekkie, nieskomplikowane i bez wodotryskow. pobrobuj kazdego i znajdz cos dla siebie
  • Odpowiedz