Wpis z mikrobloga

#linux #debian #plex

Siemka mireczki. Potrzebuje pomocy. Jak mogę zrobić by w ramach jednej biblioteki dodać filmy rozmieszczone w dwóch różnych katalogach (a nawet dalej, na dwóch różnych dyskach). Serwer plex stoi na debianie – chat GPT sugeruje mi utworzenie symbolicznego linku do folderu z filmem w przeszukiwanym katalogu. Jednak po mimo utworzenia symbolicznego linku, jego poprawnego działania na samym linuxie to sam Plex nie skanuje tego folderu. Oczywiście film przeniesiony klasycznie do folderu zostaje odszukany…niestety skończyła mi się przestrzeń operacyjna wiec część filmów musi wylądować na nowym dysku.
  • 5
@Miedzcu:
Tutaj powinieneś dodać też folder do odpowiedniej biblioteki. Po kliknięciu wyszukaj folder multimediów normalnie dodajesz lokalizacje z drugiego dysku. Pamiętaj, że Plex nie lubi dużej ilości podfolderów w folderach z multimediami. Przy 500 odcinkach serialu to jeszcze nie problem ale przy kilku tysiącach już tak :)
faren - @Miedzcu: 
Tutaj powinieneś dodać też folder do odpowiedniej biblioteki. Po k...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-16 080440

Pobierz
@Miedzcu: Od razu zaznaczam – nie znam się na Plexie, ale zrozumiałem, że korzystasz z Linuks, więc...

Jeżeli masz bibliotekę, np. w /var/plex/library to nowy dysk, załóżmy /dev/sdb,zamontuj w /var/plex/library/disk-sdb. Zakładam, że Plex skanuje foldery rekursywnie, więc bez linkowania ogarniesz temat samym montowaniem. Przy okazji możesz bibliotekę po prostu podzielić na dyski, żebyś jako admin łatwo widział, na którym dysku jest film: library/drive-sda, library/drive-sdb, itd.

Być może pomogłem :)
@Miedzcu: Biblioteka może mieć więcej niż jeden folder, więc obędzie się bez symlinków. Może user odpalający plexa nie ma dostepu do katalogu? Sprawdź logi plexa.