via Wykop Mobilny (Android)
  • 82
Zacznijmy od tego, że sercem komputera Ricka jest 128-bitowy procesor AMD QX3700+ o taktowaniu 7,99 GHz. Nie zostało to potwierdzone, ale prawdopodobnie „Q” w nazwie oznacza, że jest to układ kwantowy. Do tego dochodzi jeszcze 3 584 825 480 GB pamięci RAM oraz dysk SSD NVMe M.2 o pojemności prawie 400 TB. Co ciekawe, Rick nie używa Windowsa. Zamiast tego woli poczciwego Debiana, czyli jedną z dystrybucji Linuxa.

~gamingsociety.pl

#amd
pyroxar - Zacznijmy od tego, że sercem komputera Ricka jest 128-bitowy procesor AMD Q...

źródło: comment_dyIv0Jibkd4i8KR8j0s2cJw9U303EvaN.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakby ktoś chciał wygenerować sobie deba dla ffsend (konsolowe narzędzie do obsługi Firefox Send) pod debianem/ubuntu to tak można zbudować paczkę:

git clone [https://github.com/timvisee/ffsend](https://github.com/timvisee/ffsend)
cd ffsend
sudo apt install -y cargo openssl ca-certificates build-essential cmake pkg-config libssl-dev
cargo install cargo-deb
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #debian

w ogóle może mi ktoś jakoś wytłumaczyć jak kontrolować okiełznać demony w Debianie?

We FreeBSD kontroluje je za pomocą tablicy /etc/rc.conf w sensie dodaje wpis do demona pisanego w C, po nazwie do /etc/rc.conf np:

tor_enable="yes"
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ankieta #linux #manjaro #debian #archlinux

Wybierz jedno środowisko graficzne, to, które Ci pasuje najbardziej.

  • Gnome 24.8% (32)
  • Xfce 24.0% (31)
  • KDE Plasma 29.5% (38)
  • LXDE 1.6% (2)
  • Pantheon 0.8% (1)
  • Mate 2.3% (3)
  • Unity 3.1% (4)
  • Openbox 1.6% (2)
  • Awesome 1.6% (2)
  • i3 10.9% (14)

Oddanych głosów: 129

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie [?] jaki najmniej wymagajacy OS[ram+cpu] pod host (słabego lapka) dla VMware workstation? Cos lepszego od lubuntu? Czy istnieje hypervisor1 do hostowania i zarządzania przełączania virtualkami na tym samym PC (probowalem hyperv i sxci ale to raczej dla serwerow)? #programista15k #programowanie #systemyoperacyjne #virtualbox #vmware #serwery #cyberbezpieczenstwo #wirtualizacja #informatyka #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Asus x553m Celeron N2840 (2x2.16-2.58 GHz)4GB RAM


@damianek420: Przy tym sprzecie to unikalbym wirtualizacji, multiboot i przelaczaj sie miedzy systemami jak musisz cos na innym przetestowac.
  • Odpowiedz
#debian #siecikomputerowe #informatyka #sieci #linux

Debian 10 środowisko LXDE. Komputer otrzymuje IP ale po jakimś czasie sieć przestaje działać. Wchodzę w LXDE na właściwości połączenia - brak adresów IP. Ponowne połączenie z siecią i znowu jest adres (ten co był), po jakimś czasie znów "traci". Ikonka sieci (przy zegarku) cały czas pokazuje, że jest połączenie.
Jeszcze jedna sprawa. We właściwościach jest informacja
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@carryON_: wiesz, że w przypadku restartu tracisz te dane i może to powodować trochę problemów - jeśli szukasz co i czmeu się wydarzyło?

w trakcie działania systemu (do restartu):

mount -t tmpfs -o size=512m tmpfs /var/log
w fstab - czyli przy uruchomieniu ponownym też
  • Odpowiedz
jak powinna wygladac definicja skryptu w systemd na debianie 10 jezeli jedyne co ma robic to odpalac screen z pewnym skryptem?

#linux #debian
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jakis trick na odpalenie skryptu w nieskonczonej petli w powloce na #linux #debian?

tzn mam skrypta i chce zeby petla go co sekunde odpalala
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aletypteej: Systemd master race
Strzelam, że wgrałeś jakieś dzikie sterowniki i dlatego ci nie wystartował GDM. Spróbuj CTRL + ALT + F2 czy masz logowanie czy nie
  • Odpowiedz
@aletypteej: Masz kilka opcji. Zakładając, że to Gnome3 i domyślnie używa Waylanda możesz spróbować go wyłączyć. Skoro możesz się zalogować to edytuj plik /etc/gdm3/custom.conf . "sudo nano /etc/gdm3/custom.conf" zakładając, że jest tam edytor nano. Tam odnajdujesz linijkę #waylandenable=false i usuwasz # . Zapisujesz Ctrl+O i zamykasz edytor Ctrl+X. Restart i albo będzie działać albo nie. Jeśli nie to logujesz się tak jak poprzednio i wpisujesz kolejno "sudo
  • Odpowiedz