Cześć wszystkim :) Udało mi się dzisiaj dopatrzyć post @Kartkowka_z_grilla, a także założony przez niego autorski tag, na którym dzieli się swoimi dziełami i ciesze się, że na portalu ze śmiesznymi obrazkami, można również znaleźć taki ciekawy content. Chciałbym zaprezentować mój pierwszy model i liczę na ciekawe oraz konstruktywne uwagi od "starych wyjadaczy", które pomogą mi się jeszcze rozwijać. Złożenie i pomalowanie zajęło mi z kilkoma przerwami 4 miesiące. Głównie
dserafin - Cześć wszystkim :) Udało mi się dzisiaj dopatrzyć post @Kartkowkazgrilla, ...

źródło: comment_3xw5xI1i7rAmy04h4l7beaHbaZzPOtEt.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

takiego Ferdka z nadmiaru wolnego czasu w dwa weekendowe wieczory zrobiłem. Zestaw 1/72 od Zvezdy. Przyjemny model, całkiem fajnie się kleiło. Są błędy wynikające z uproszczeń, ponieważ głównie chciałem się zrelaksować i ukończyć jeszcze dziś. Sam kamuflaż nie jest wierną kopią tego spod Kurska, a luźną wariacją na temat. Drugi mój czołg, pierwszy raz cokolwiek w tej skali. Namęczyłem się znowu z tymi gąsienicami i zaczynam tęsknić za samolotami :D.
#modelarstwo
michelney - takiego Ferdka z nadmiaru wolnego czasu w dwa weekendowe wieczory zrobiłe...

źródło: comment_K0vE8CJqLwmvYUvsY1XNUYGELMsLaExT.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mroz3: Tyle to i ja znalazłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dodatkowo informacje o remoncie (malowaniu)

czyżbyś pan zamierzał powtórzyć wyczyn pewnych demonstrantów z Wschodu


@RandomowyMetal: Ty wiesz ile razy się zbierałem do napisania tego posta? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam wiem jak to wygląda ale temat jest ciekawy, nigdzie nie poruszany ale to czysta ciekawość nie chce nic robić ani
  • Odpowiedz
To musiało być ciekawe uczucie podnieść głowę po potężnym uderzeniu i zobaczyć taki pocisk. Oczywiście o ile załoga to przeżyła.

@Krzysiekmls: dostając setką odłamków tej stali raczej nie przeżyli. Bardzo małe szanse.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zguba:Teoretycznie to można wszystko, a w praktyce tobtrzeba mieć możliwości techniczne, ekspartòw, pieniądze i wyrąbane na to, że taniej i lepiej jest zbudować now czołgi niż przepŕowadzać bardzo głęboką modernizację starych. Pancerz kompozytowy jest wespawanybwewnątrz pancerza stalowego. Jego wymiana nie jesjt tak prosta jakby się mogło wydawać, a przecież kadłub byłoby w większej części zmodyfikować, bobnoe tylko pancerz nie spelnia juz swojej roli.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach


Krótki opis pierwszego seryjnego amerykańskiego czołgu, oraz streszczenie całej lini rozwojowej amerykańskich czołgów, jakim dał początek.

M1917 to pierwszy czołg na służbie armii USA. Historia tego pojazdu jest ciekawa. Gdy Francuzi zaczynali budowę czołgu FT-17 (Francuski czołg 1917r) wysłali plany również do USA, aby amerykanie wsparli ich budową nowego czołgu. Problem jednak w tym, że projekt był w systemie metrycznym. Plotka głosi, że amerykanie w swej ignorancji strzelili focha i żądali planów
orkako - !Szybki wpis na podstawie mojego komentarza pod jednym ze znalezisk.


Kr...

źródło: comment_oVgT7CncYGRxEB6qAYcxrCdHxqCC3WGX.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotr-zbies: no tak, do prototypów, zastępując wczesniejsze "T", ale tez nie zawsze. Moze po prostu bylo to zabezpieczenie przeciw szpiegostwu. Trudniej bylo zgadnąc czy X-36 to samoloty czy czolg.

T95 to osobna odnoga, a te pomijałe. Zauwaz ze lekki czolg M2 mial swoich nastepcow, a ich tez pominąlem, bo nienalezaly do glownej galezi.
  • Odpowiedz