#warthunder czy na wyższym br realistkach #czolgi to ludziom chce się grać i wygrane wnoszą ok 50% czy jak na niskich to tylko rozjeżdżają się po mapie i giną jak debile?
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@frytaa: luzik, też zaczynałem od niemieckich. Po prostu łatwiej się gra jak się zna możliwości przeciwnika. No i różnorodność w gameplayu nie pozwala się tak nudzić strasznie, zawsze masz alternatywe.
  • Odpowiedz
W Japonii powstały trzy generacje powojennych czołgów określane jako ST-A , ST-B i ST-C. Teoretycznie powstał również ST-D, ale tego ostatniego nigdzie nie znajdziecie pod ta nazwą, bo nazwa projektu jest nadal utajniona.

W 1954 roku rozpoczęto pracę nad czołgiem mającym zwalczać T-34. Pojazd początkowo oparto na amerykańskim niszczycielu M36 Jakson
W 1957 r. stworzono pierwszy prototyp STA1, a kilka lat później STA2, A3 i A4
Ostatecznie w 1961 roku powstał Typ 61
orkako - W Japonii powstały trzy generacje powojennych czołgów określane jako ST-A , ...

źródło: comment_EZYag2Ayr0Li2jexQwXWBL12Lg57gPfI.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jan_K: Tekst przerabiałem kilkukrotnie i to się zawieruszyło z opisu Typa 10.

Zresztą w ogóle czy to wzorowanie się nie sprawia, że japońskie konstrukcje są już na starcie nieco do tyłu w stosunku do innych konstrukcji.

Japończycy nie mają wyboru. Są odcięci na swoich wyspach, a ich czołgi są tworzone do ich obrony. Nie mają z kim konkurować w budowaniu czołgów, więc muszą polegać na rozwiązaniach innych.

Szczególnie Typ
  • Odpowiedz
Zanim zacznę ausf G z RFM spróbuję zapoznać się z łatwiejszą pancerką. Dzisiaj skończyłem ausf A Tamiyi - pierwszy mój model, który nie jest samolotem. Robiłem na szybko (malowanie + weathering zajęły mi tylko 5h) więc fajerwerków nie ma, ale nie jest też tragicznie.
takie ogólne wnioski jakie mi się wyklarowały po skończeniu:
- gumowe gąsienice to straszny crap i będę ich unikał
- muszę ogarnąć czym malować wylot lufy, bo tutaj
michelney - Zanim zacznę ausf G z RFM spróbuję zapoznać się z łatwiejszą pancerką. Dz...

źródło: comment_aUfjGm8vYVxWex44GmJ7Y4YCZI0WVNrt.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michelney: kleilem to i malowalem. Stary typ gumowych gasienic skleisz tylko w kombinacji alpejskiej. Cyjanoakrylany w wersji kropelka przy odrobinie xierpliwosci skleja to.
Lufe pokryj czarnym pigmentem
Kola mozna owinac folia aluminiowa, sam tak robie i jest ok. W niecie znalazlem tez opinie, ze w ksiegarniach i papierniczych sa takie linijki z okregami wycietymi roznych srednic, i podobno pasuja do wiekszosci czolgowych kol jezdnych w wiekszosci dostenych skal.
  • Odpowiedz
#czolgi
O tym jak kraje NATO testowały czołgi z armatami 140 mm. Obecnie używa się nadal 120 mm.


W 2009 roku rozpoczęto nad nową wersją czołgu M1 Abrams określaną jako M1A3. Czołg ma być gotowy do 2020 roku.
Wielu jednak nie wie, że M1A3 powstał już 26 lat temu. Oczywiście nowy A3 będzie zupełnie innym pojazdem...a może tylko trochę?
orkako - #czolgi 
O tym jak kraje NATO testowały czołgi z armatami 140 mm. Obecnie u...

źródło: comment_nNzGpohQZGur1pOUyWJ7dJDhfPy54ZZI.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@agablazej: ( )

Leoparda 3/Eurotanka


@lewymaro: Z tym Eurotankiem to mi się pewna rzecz przypomniała. Zawsze na zachodzie budują razem eurotanka, a gdy technologia zostanie opracowana, to się niby obrażają i każdy buduje swój własny czołg. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#czolgi #ciekawostkioczolgach

Do muzeum w Niemczech ostatnio trafił eksperymentalny czołg VTG Panzer (Versuchsträger gesamt). Ten prototyp został zbudowany w 1987 roku na bazie leoparda 1. Czołg został obudowany warstwą utrudniającą wykrywanie radarowe, oraz maskującą sygnaturę cieplną. Przez 22 lata był utajniony i niewielu wiedziało o jego istnieniu. W sumie teraz też niewielu wie. Prototyp jest tylko testerem technologii i nie posiada właściwości bojowych. Zgaduję, że była to pierwsza
orkako - #czolgi #ciekawostkioczolgach 

Do muzeum w Niemczech ostatnio trafił eksp...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach