• 4
Kurde oglądam ten serial #czarnobyl, I pomyślec że faktycznie któraś z elektrowni mogłaby wybuchnąć i wywołać takie zniszczenia. Przecież taki teren byłby nie zdatny do życia przez dziesiątki lat.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@Kipper Już w pierwszym odcinku widać jak bardzo za to co się stało odpowiada aparat komunistyczny - wszystkie błędy były ukrywane a sukcesy wymuszane za wszelką cenę. Jak poczytasz o tym jak do tego doszło i co się działo tego wieczoru i dnia poprzedniego (bo wypadek był skutkiem próby na reaktorze, która została przesunięta na później i odbyła się w trakcie pracy zmiany nie przygotowanej na nią) to zobaczysz, że to
  • Odpowiedz
ZNACIE TE REAKTORY RBMK, NIE? XD NIEOBLICZALNE, TAKIE SĄ NAJLEPSZE, TAKIE "POZYTYWNIE REAKTYWNE" SZALONE. PMS, DARCIE RDZENIA, ŻRE BO RDZEŃ SIĘ TOPI, PŁACZE BO GRAFIT WCALE NA DACHU NIE LEŻY, CHOROBA POPROMIENNA DO PORZYGU, NA KGB KOMEDIA ROMANTYCZNA, NA RADIOMETRZE 3,6, A NA DOJEBKĘ EKOLOGICZNY PŁYN LUGOLA I TUSZOWANIE SPRAWY. SKOK W BOK Z DIATŁOWEM BO NEUTRONY KAZAŁY, GORĄCY TEMPERAMENT XDDDD

ALE JAK MNIE NIE ZNIESIESZ GDY JESTEM NAJGORSZY TO NIE ZASŁUGUJESZ NA
chamik - ZNACIE TE REAKTORY RBMK, NIE? XD NIEOBLICZALNE, TAKIE SĄ NAJLEPSZE, TAKIE "P...

źródło: comment_AwFqWbBIeSNQxGUJDFGXnGfHfuqbtiGr.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chamik: po emisji tego serialu ludzie zaczęli bać się katastrofy elektrowni mimo, że elektrowni tego typu się już nie buduje i te dzisiejsze są dużo bezpieczniejsze...

ehh... wystarczy, że jest serial i ludzie odkrywają, że jakieś wydarzenie miało miejsce
  • Odpowiedz
#atom #energetyka #energetykajadrowa
W związku z ostatnio rosnącą popularnością serialu #czarnobyl i zwiększeniu się liczby ekspertów na wykopie nurtuje mnie jedno pytanie.
Ilu z was zdaje sobie sprawę z tego że pod Warszawą jest działający reaktor atomowy?
Reaktor atomowy Maria jest bardzo ważnym obiektem, bo choć jego zadaniem nie jest wytwarzanie energii to ma bardzo ważne znaczenie badawcze i produkcyjne (wytwarza izotopy stosowane w
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CoolCake: wydaje mi się, że każdy kto miał fizykę w liceum powinien słyszeć

wiki podaje, że w sumie mieliśmy nawet 5 reaktorów, ale tylko Maria działa do dzisiaj - także w szczytowym okresie gdyby to wszystko powybuchało to byśmy mieli Fallout '19 Warsaw Edition
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Małe pytanie, na ile faktycznie był winny Wiktor Briuchanow i Fomin do wywołania wybuchu reaktora? W serialu byli przedstawieni jako mało sympatyczne osoby odrzucające informacje o wybuchu i twierdzące że nie doszło do czegoś poważnego. Ale na ile to prawda? Fomin po wyjściu z więzienia później pracował w innej elektrownii jądrowej a Briuchanow ma tytuł "likwidatora drugiej klasy" zaangażowanego w usuwanie skutków. Tak więc musięli coś zrobić dobrze po wypadku
#czarnobyl
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Janishek: @KwadratPolski: @rebel101 Zresztą Ruscy jak najdłużej chcieli utrzymać te wady konstrukcyjne w tajemnicy z tego powodu że modernizacja ich wszystkich wiązała się z dużymi kosztami no i oczywiście z problemami w produkcji energii.

A Diatłowa według mnie można pośmiertnie uniewinnić, bo raczej nie był winny całej tej sytuacji, a podejrzewam że przeprowadzenie tego testu było dla niego kwestią tego czy dalej będzie na swoim stanowisku. Gdyby
  • Odpowiedz
Oglądam sobie serial, skończyłem 3 odcinek.

Wiem, że to dokument fabularyzowany, ale czy te działania, jak np. wyprawa tych 3 gości do otwarcia zaworów, czy kopanie tunelu pod reaktor to fakt, czy element fabularyzacji?

#czarnobyl
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach