Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Kurde oglądam ten serial #czarnobyl, I pomyślec że faktycznie któraś z elektrowni mogłaby wybuchnąć i wywołać takie zniszczenia. Przecież taki teren byłby nie zdatny do życia przez dziesiątki lat.
- 3
@Kipper: xd
@Kipper Już w pierwszym odcinku widać jak bardzo za to co się stało odpowiada aparat komunistyczny - wszystkie błędy były ukrywane a sukcesy wymuszane za wszelką cenę. Jak poczytasz o tym jak do tego doszło i co się działo tego wieczoru i dnia poprzedniego (bo wypadek był skutkiem próby na reaktorze, która została przesunięta na później i odbyła się w trakcie pracy zmiany nie przygotowanej na nią) to zobaczysz, że to
- 30
ZNACIE TE REAKTORY RBMK, NIE? XD NIEOBLICZALNE, TAKIE SĄ NAJLEPSZE, TAKIE "POZYTYWNIE REAKTYWNE" SZALONE. PMS, DARCIE RDZENIA, ŻRE BO RDZEŃ SIĘ TOPI, PŁACZE BO GRAFIT WCALE NA DACHU NIE LEŻY, CHOROBA POPROMIENNA DO PORZYGU, NA KGB KOMEDIA ROMANTYCZNA, NA RADIOMETRZE 3,6, A NA DOJEBKĘ EKOLOGICZNY PŁYN LUGOLA I TUSZOWANIE SPRAWY. SKOK W BOK Z DIATŁOWEM BO NEUTRONY KAZAŁY, GORĄCY TEMPERAMENT XDDDD
ALE JAK MNIE NIE ZNIESIESZ GDY JESTEM NAJGORSZY TO NIE ZASŁUGUJESZ NA
ALE JAK MNIE NIE ZNIESIESZ GDY JESTEM NAJGORSZY TO NIE ZASŁUGUJESZ NA
źródło: comment_AwFqWbBIeSNQxGUJDFGXnGfHfuqbtiGr.jpg
Pobierz@chamik: po emisji tego serialu ludzie zaczęli bać się katastrofy elektrowni mimo, że elektrowni tego typu się już nie buduje i te dzisiejsze są dużo bezpieczniejsze...
ehh... wystarczy, że jest serial i ludzie odkrywają, że jakieś wydarzenie miało miejsce
ehh... wystarczy, że jest serial i ludzie odkrywają, że jakieś wydarzenie miało miejsce
- 3
@Arachnofob: Nie wiem, czy ludzie zorientowali się, że katastrofa miała miejsce w ZSRR.
Prawdopodobnie w normalnym kraju nigdy by do niej nie doszło.
Prawdopodobnie w normalnym kraju nigdy by do niej nie doszło.
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Meferius: oni tak naprawde ich nie zabijaja
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Zaczynać oglądać to teraz czy poczekać aż będzie komplet odcinków?
#czarnobyl
#czarnobyl
Dozuj po jednym odcinku. Monitor nie wytrzyma 8-mio odcinkowej dawki napromieniowania jednym ciagiem.
@Charger Będzie 5 odcinków. Ostatni ukaże się we wtorek
#atom #energetyka #energetykajadrowa
W związku z ostatnio rosnącą popularnością serialu #czarnobyl i zwiększeniu się liczby ekspertów na wykopie nurtuje mnie jedno pytanie.
Ilu z was zdaje sobie sprawę z tego że pod Warszawą jest działający reaktor atomowy?
Reaktor atomowy Maria jest bardzo ważnym obiektem, bo choć jego zadaniem nie jest wytwarzanie energii to ma bardzo ważne znaczenie badawcze i produkcyjne (wytwarza izotopy stosowane w
W związku z ostatnio rosnącą popularnością serialu #czarnobyl i zwiększeniu się liczby ekspertów na wykopie nurtuje mnie jedno pytanie.
Ilu z was zdaje sobie sprawę z tego że pod Warszawą jest działający reaktor atomowy?
Reaktor atomowy Maria jest bardzo ważnym obiektem, bo choć jego zadaniem nie jest wytwarzanie energii to ma bardzo ważne znaczenie badawcze i produkcyjne (wytwarza izotopy stosowane w
- 9
@CoolCake: wydaje mi się, że każdy kto miał fizykę w liceum powinien słyszeć
wiki podaje, że w sumie mieliśmy nawet 5 reaktorów, ale tylko Maria działa do dzisiaj - także w szczytowym okresie gdyby to wszystko powybuchało to byśmy mieli Fallout '19 Warsaw Edition
wiki podaje, że w sumie mieliśmy nawet 5 reaktorów, ale tylko Maria działa do dzisiaj - także w szczytowym okresie gdyby to wszystko powybuchało to byśmy mieli Fallout '19 Warsaw Edition
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 352
Dużo osób nie ma dużo wspólnego z promieniotwórczością, więc żeby lepiej zrozumieć skalę zjawiska przeklejam chyba najlepszą infografikę o #czarnobyl
Niektóre wartości są bardzo zaskakujące ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pdk #pracawlasna #heheszki
Niektóre wartości są bardzo zaskakujące ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pdk #pracawlasna #heheszki
źródło: comment_kvaNinaWZe8zbUznSCgGrPh7x3HA5Jvk.jpg
Pobierz- 142
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 217
@TheTostu: cóż za niespodziewane zakończenie xDDD
- 0
Ma ktos link do 5 odcinka?
#czarnobyl
#czarnobyl
@twujstarydebil: nowy odcinek jest zawsze we wtorek, chyba ok. 21:00 na hbo.
@twujstarydebil: Cierpliwości jeszcze kilka dni
- 571
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 50
- 1
@Hoob ja jednak mam niedosyt pewny, ale moze bedzie 2. sezon
konto usunięte via Android
- 2
@Wandsbeker i co chciałbyś zobaczyć w 2 sezonie? Przecież formuła się już wyczerpała
- 0
Małe pytanie, na ile faktycznie był winny Wiktor Briuchanow i Fomin do wywołania wybuchu reaktora? W serialu byli przedstawieni jako mało sympatyczne osoby odrzucające informacje o wybuchu i twierdzące że nie doszło do czegoś poważnego. Ale na ile to prawda? Fomin po wyjściu z więzienia później pracował w innej elektrownii jądrowej a Briuchanow ma tytuł "likwidatora drugiej klasy" zaangażowanego w usuwanie skutków. Tak więc musięli coś zrobić dobrze po wypadku
#czarnobyl
#czarnobyl
Komentarz usunięty przez autora
@Janishek: @KwadratPolski: @rebel101 Zresztą Ruscy jak najdłużej chcieli utrzymać te wady konstrukcyjne w tajemnicy z tego powodu że modernizacja ich wszystkich wiązała się z dużymi kosztami no i oczywiście z problemami w produkcji energii.
A Diatłowa według mnie można pośmiertnie uniewinnić, bo raczej nie był winny całej tej sytuacji, a podejrzewam że przeprowadzenie tego testu było dla niego kwestią tego czy dalej będzie na swoim stanowisku. Gdyby
A Diatłowa według mnie można pośmiertnie uniewinnić, bo raczej nie był winny całej tej sytuacji, a podejrzewam że przeprowadzenie tego testu było dla niego kwestią tego czy dalej będzie na swoim stanowisku. Gdyby
- 507
554
Czarnobyl - unikalne archiwalne zdjęcia

I've assembled this collection of images surrounding the Chernobyl nuclear disaster to help people gain a better understanding of what happened. It is a very brief, but complete(ish) retelling of what happened, using edited text from a book I've written called "Chernobyl 01:23:40". The...
z- 56
- #
- #
- #
- #
- #
- 29
@Jwplayercwel: Miałem te same odczucia xd
Oglądam sobie serial, skończyłem 3 odcinek.
Wiem, że to dokument fabularyzowany, ale czy te działania, jak np. wyprawa tych 3 gości do otwarcia zaworów, czy kopanie tunelu pod reaktor to fakt, czy element fabularyzacji?
#czarnobyl
Wiem, że to dokument fabularyzowany, ale czy te działania, jak np. wyprawa tych 3 gości do otwarcia zaworów, czy kopanie tunelu pod reaktor to fakt, czy element fabularyzacji?
#czarnobyl
- 7
@pioon: fakt

























- Tak towarzyszu Dyatlov
Dzienna, wołają nas
#czarnobyl #dziennazmiana
źródło: comment_fU9YjsODUNPebAG7xqstmPI2leR2uLjX.jpg
Pobierz