Wpis z mikrobloga

No to chodź, Aleks. Zapraszam do Czarnobyla. Tu jest Czarnobyl - Elektrownia. Na CzAEs. Czarnobyl. "Elektrostancja", po rosyjsku "Elektrownia". Zapraszam cię do pokoju kontrolnego. Psik! Czekaj, docenta wygonię. Psik, psik! Chodź Aleks zapraszam do pokoju. Chodź, Aleks, zapraszam. Tutaj sterujemy reaktorem. O zobacz Aleks, ja steruję. Czekaj Aleks, wsunę pręty. Poczekaj! Wsunę, Aleks, pręty. I już, Aleks, będę mówił. O! Aleks zobacz, ja reakcję rozpoczynam. Zaraz ci pokażę. Aleks zobacz ja tak energię obniżam, o! Zobacz Aleks, ja w Czwartym Bloku energię obniżam. Oj, oj, uwaga! Ja w Reaktorze reakcje, z Reaktorem, pręty, z uranu energia. Uwaga! Ja eksperyment robię. Zaczynam! Jeszcze? Dobra! Zobacz co tu pisze, Aleks. Uwaga. U-W-A-G-A. Siwerty, odczyty, z mierników. Tutaj pisze chłodzenie, sterownia, poziom chłodziwa, tu uran, rozszczepianie, izotopy, tu wzbogacony, oj, tu Czerenkow, tu dozymetr. I tu pisze dozymetrem mierzyć, do rdzenia, reakcja. I tu Aleks. O! Uwaga. Czaszka narysowana. Jesteśmy w Czarnobylu. W elektrowni na Czarnobylu. Na elektrowni w Czarnobylu. W sterowni na elektrowni. Na Czarnobylu. O tu Aleks! O! Odczyty. O-DY-CZY-Y-TY-Y. Z urządzeń. A weź Aleks, już się nagrało? Tutaj jeszcze telefon, pulpity, zegar, portret Lenina, plan piętra. -To twój eksperyment jest tak? -To mój eksperyment. O, tu! Zobacz! Tutaj mam cztery reaktory, zobacz. Cztery reaktory. O, tu czwarty. No nagrywaj Aleks, nagrywaj. O, uwaga. O tu, mam Lenina, Stalina, o. Stalin patrzy z portretu, a Lenin zrobił rewolucję. Siła Ideologii. A tu mam wyświetlacz, zoba, licznik Geigera. Dozymetr Geigera. Geiger. I tutaj mam, zobacz Aleks, o! I tutaj mam panel kontrolny. Taki zwykły, radziecki. Nagrywaj. Radziecki panel. Związkowy, związkowy. I oglądam Stalina i Lenina na portrecie. Bo Józef Stalin był sekretarzem, a Włodzimierz Lenin zrobił rewolucję. I Stalin i Lenin. Lenin i Stalin. Хорошо!

#pasta #czarnobyl
  • 2