@vtoose: spustoszenie robi kazda dluzsza infekcja. Covid niczym sie nie rozni od innych wirusów. Natomiast różnica jest w leczeniu bo jak wychodzi pozytywny test to medycyna oficjalna daje przyzwolenie na wykonczenie człowieka az nie padnie a ludzie wierzą, że wiruska sie nie leczy bo nie wolno. Do tego jednego pozamiata na 7 dni i bedzie warzywo przez kolejne 2 tygodnie. Inni będą chodzić nago zimą i palić fajki i imprezowac
  • Odpowiedz
Po potwierdzeniu u mnie covida, zadzwonił do mnie sanepid z kilkoma pytaniami, jednym z nich było pytanie o adres firmy w której pracuję. Ktoś wie po co im to potrzebne ?
#covid19 #sanepid
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ademu: też tak przypuszczam, ale ma się to nijak to aktualnie obowiązujących zasad odbywania izolacji i kwarantanny. Już nawet na wspołdomowników nie jest nakładana kwarantanna a co dopiero współpracowników.
  • Odpowiedz
Siemka jutro idę na rozmowę o pracę i dziwi mnie jedna rzecz, ponieważ Pani z biura która do mnie dzwoniła poinformowała mnie że przed wejściem będę miał robiony test na covida. Trochę dziwna sprawa patrząc na to że ten temat ucichł, ale powiedziała ze przychodzę z zewnątrz i robią każdemu takie testy, bo wola być bezpieczni XD. Takie pytanko jakby wyszedł mi pozytywny choć czuje się dobrze, to coś się dzieje jakaś
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cagogsg: @LibertadParaTodos: @Adam_Prosty: Jak to nie bait to widać jak udało się wytresować niektórych. Nie ma refleksji, że trzeba zrezygnować z takiego "pracodawcy" skoro już na starcie jest taki debilizm tylko pytanie czy jak losowy test wyjdzie pozytywny to nie trafi w izolację. Nawet wyprzedza rzeczywistość bo pyta, czy mogą go gdzieś zgłosić i nie puścić do domu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@juzwos: Przez 3 lata nie dzialalo ale teraz na pewno zadziała. Emerycie, rencisto, odszukaj swoja maseczke na dnie torebki albo zdejmij ją z wieszaka lub lusterka samochodowego i załóż na twarz. Na pewno bedziesz bezpieczny.
  • Odpowiedz
@juzwos: A gdzie są teraz covidianie i ich gadanie, że szmacianymi maseczkami chronimy innych nie siebie? Czyli osoby 60+ mają chronić innych? Czy teraz już te maseczki inaczej działają i chronią noszącego? xD
  • Odpowiedz
Mam dzisiaj 8 dzień covida. W sumie dobrze przeszedłem został mi lekki kaszel i katar ale mogę dzisiaj już przez nos oddychać. Z rana odkaszlalem flegme zabarwiona krwią tylko raz i przez resztę dnia nie powtórzyło się. Byłem u lekarza i płuca osłuchowo czyste. Komplet badań zamówiony razem z d-dimerami (to sam se dozucilem w razie w co by heparyna szybko pomogła). Ten #omicron nadal powoduje zatory? Ogólnie przebieg miałem
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jobless: Nie ma konsekwencji, bo to nie jest złamanie prawa, a różnica interpretacyjna ¯\_(ツ)_/¯ czy jeśli sąd wyższej instancji zmienia wyrok sędziego niższej to znaczy że ten niżej złamał prawo? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@jobless: niestety żyjemy w państwie w którym milicjant Ci może dupe zawracać i marnować czas, a Ty nie możesz mu nic zrobić. Tyle apropo "różnic w intepretacji". Ty se lataj po sądach które i tak sprawę umorzą, a my będziemy łowić kolejnych jeleni, pewnie któryś mandat przyjmie i może premia wleci. Absolutny dramat
  • Odpowiedz
@caalkiem_nowe03 teoretycznie teraz akcja toczy się w górnych drogach oddechowych, więc saturacja powinna być ok, ale lepiej sprawdzać. Witaminy, odpoczynek i Ibuprom. W razie pogorszenia najlepiej do lekarza, choć ostatnio sam byłem u lekarza i nie ma konkretów, trzeba czekac i dać organizmowi powalczyć. Niektórzy sugerują cynk i witaminy c oraz d.
  • Odpowiedz