#chcepogadac pv
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

woda5005
via Mikroblog+- 0
- 0
Hej! :) #chcepogadac :)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
- 0
Ej mam pytanie do #niebieskiepaski ale dość prywatne i nie chcę go zadawać publicznie xd
#pytanie #kiciochpyta #chcepogadac
#pytanie #kiciochpyta #chcepogadac
- 2
https://discord.gg/yKe8tNY
Taki fajny mały serwer, jeśli czujesz że nie pasujesz na vikop to zapraszamy ^^
Dlaczego my?
- Brak dzieci, większość ludzi 20+ lat!
Taki fajny mały serwer, jeśli czujesz że nie pasujesz na vikop to zapraszamy ^^
Dlaczego my?
- Brak dzieci, większość ludzi 20+ lat!
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@hohohohoho: nie rozgryzłem. Robię tak samo, po prostu ¯\_(ツ)_/¯
- 0
@lrllrlrr: w sensie potrafię racjonalnie myśleć ale czasem wbrew rozsądkowi podejmuje decyzje irracjonalnie bo mi sie coś mylnie wydaje
Przed chwilą znalazłam taki artykuł mniej więcej tłumaczący, dlaczego nie umiem śpiewać po polsku (bo język polski jest dla mnie zgrzytliwy i zbyt monotonny). Chociaż przynajmniej, gdy kresowe Ł było w użytku, polski brzmiał ładniej.
Przepraszam, byłam wychowywana w anglojęzycznym rocku, więc stąd moja perspektywa.
Czy ktoś z wokalistów i poetów też takie problemy z polskim miewa?
Zapraszam do dyskusji:
https://gazetawroclawska.pl/dyskretny-urok-jezyka-polskiego-polacy-wybrali-najpiekniejsze-polskie-slowo/ar/c15-14823456
Przepraszam, byłam wychowywana w anglojęzycznym rocku, więc stąd moja perspektywa.
Czy ktoś z wokalistów i poetów też takie problemy z polskim miewa?
Zapraszam do dyskusji:
https://gazetawroclawska.pl/dyskretny-urok-jezyka-polskiego-polacy-wybrali-najpiekniejsze-polskie-slowo/ar/c15-14823456
@blablaelotrzydwazero: nie znam się na śpiewaniu, ale dla mnie polski jest ogólnie bardzo męczący dla aparatu mowy. Żeby nie popełnić żadnego błędu i nie zamienić np. ś z sz trzeba być skupionym, o wiele trudniej nawijać tak na luzie po polsku niż po angielsku nawet dla Polaka mam wrażenie. Już nie wspominając, że z tyłu głowy trzeba myśleć o przypadkach i z tego co zauważyłam każdemu w dłużej wypowiedzi wpada
- 4
@blablaelotrzydwazero: Zasadniczo język polski jest bardziej wymagający w ramach muzyki, jak wspomniane zresztą w artykule - duża liczba spółgłosek, sztywny akcent i zazwyczaj dłuższe słowa to cechy odwrotne angielskiemu. Przeciwnie, w moim odczuciu wspomnianą monotonność wyczuwam raczej w angielskim, polskie bogactwo spólgłoskowe różnicuje tekst, a w angielskim powtarzające się samogłoski i sepleniąca charakterystyczna wymowa powoduje, że tekst bardzo łatwo wpada w melodyczny takt ale zlewa się w podobną całość. Więc
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
W sumie, może i #chcepogadac ale... a w sumie sam nie wiem.
J----a pandemia, jakiś zdziczały się człowiek zrobił. Aż strach pomyśleć jak bardzo to zbliża do zamknięcia się w piwnicy. :(
J----a pandemia, jakiś zdziczały się człowiek zrobił. Aż strach pomyśleć jak bardzo to zbliża do zamknięcia się w piwnicy. :(
- 15
Jak to dziwnie, kiedy człowiek się starzeje. Ot, choćby taka piosenka, kiedyś była całkiem śmieszna, dziś coraz mniej. A już szczególnie fragment
Czy Simpsonowie - kiedyś chciałem być jak Bart, dziś coraz bardziej rozumiem Homera. To ostatnie akurat gdzieś przeczytałem.
#wykopplus30club #chcepogadac
Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem; Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem
Czy Simpsonowie - kiedyś chciałem być jak Bart, dziś coraz bardziej rozumiem Homera. To ostatnie akurat gdzieś przeczytałem.
#wykopplus30club #chcepogadac

- 58
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@agnes1285115: dobry wpis, trzymaj się Mirek
- 6
@frank_morze: Dziekuje, jest to mój pierwszy wpis. Dziekuje za dobre słowa
Witam pogdał bym sobie o tak na luzie o muzyce i o innych tematach...pv #chcepogadac
@bezi232: hahah dokładnie.Jak już klimaty wojskowe to niech zapoda Erike.Nie tak jebitne ale nadal Erika na maksie to sztos.Sąsiedzi pomyślą że wybuchło jakieś powstanie proniemieckie.

- 2
@bezi232 @HakunaMatata23 koledzy koneserzy widzę xD
- 0
#chcepogadac z różowom
- 0
@Heheszkara: podbijam, rocznik czarnobyl 86 here :)
- 1
@johnblaze12345: to może zrób jakąś profesjonalną ankietę z uwzględnieniem wykopowych trolli. :D A to na joe coś się jeszcze dzieje? Myślałam, że padło śmiercią naturalną
#chcepogadac podbijać priv
@Szukam_loszki: ehhh, a już myślałam...
- 1
@Zwykla_Dziewczyna: z moim swietnym poczuciem humoru i intelektem nie musiałbym szukac na wykopie jakbym mial 180 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 4
@88leon: a jak tam plusy na mikro, zgadzaja sie?
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...























Komentarz usunięty przez moderatora