@nowik1492: kurde brzmi dobrze. Jakby coś się trafiło to wal śmiało, jak tylko nie będziemy na urlopie to na pewno wpadniemy gdzie trzeba :) od razu uprzedzam że nie znam francuskiego ani niderlandzkiego, ale od stycznia planuje zacząć lekcje tego drugiego, bo mieszkamy we Flandrii.
  • Odpowiedz
Budynek CBR w Brukseli, zaprojektowany przez Konstantyna Brodzkiego, wybudowany w 1967.

Sam architekt do dziś powtarza, że to najnowocześniejszy budynek w całym mieście. I patrząc po architekturze w mieście, jestem w stanie w to uwierzyć i się z tym zgodzić.
#architektura #modernizm #brutalizm #bruksela
Imfromalaska - Budynek CBR w Brukseli, zaprojektowany przez Konstantyna Brodzkiego, w...

źródło: comment_dWpeJv5odmbAvCWp8q3lngtdrdsRbDl7.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Im_from_alaska: Wiesz, że połowa nowoczesnych budynków biurowych jest budowana z żelbetowych prefabrykatów?

Ten budynek może jest inspirowany brutalizmem, jak cała masa współczesnych realizacji, ale brutalizmem nie jest. Z tym szybami ze złotego szkła refleksyjnego i fikuśnymi panelami elewacyjnymi jest taką samą wariacją na temat brutalizmu jak zamek disneya na temat średniowiecznej twierdzy.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

WARREN BUFFETT I OMAHA, NE

Co jakiś czas słyszę unilateralne teksty innych osób: Kris, jeśli chcesz odnosić większy sukces musisz przeprowadzić się do ... i tu padają różne miejscowości: Bruksela, Luxemburg, Zürich, Kopenhaga, Hamburg, Wrocław czy Warszawa.

Ostatnio gdzieś przeczytałem, że Warren Buffett mieszka większość życia w mieście Omaha w Nebrasce. Oczywiście nie bądźmy dziecinni i nikt nie twierdzi, że przebywa tam przez 99%, czy nawet 90% czasu. Niemniej jest to jego ośrodek interesów
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adam-antoszewski: dla przeciętnego człowieka który chce się przeprowadzić żeby więcej zarabiać liczy się raczej to gdzie więcej zarabiają przeciętni ludzie, a nie gdzie mieszka Warren Buffet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
Mieszka ktoś w #belgia #bruksela?
Jakieś są średnie koszty życia, mieszkanie, jedzenie, transport?

Jak tak patrzyłem to około 400-600 euro za kawalerkę trzeba dać.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KuliG: Tak, 2200 netto to serio już niezła pensja. Mediana w zeszłym roku to bodajże 3100 brutto- połowa ludzi zarabia poniżej, połowa powyżej tej kwoty.

Co więcej, zwróć uwagę na inne benefity: zwykle pensję brutto mnożysz razy 13.92, żeby dostać roczną, bo dostajesz jeszcze kasę wakacyjną + zwykle jakiś bonus na koniec roku (stąd te 0.92). Oprócz tego większość dużych firm oferuje vouchery obiadowe (dofinansowanie) i jakieś ubezpieczenie -
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hiteeek: Moja standardowa propozycja na szybkie oglądanie: poza Atomium https://goo.gl/maps/HjjixADwTthTqHM98 jeszcze Grand Place https://goo.gl/maps/nnLUMiWefYN2, obowiązkowo Manneken Pis https://goo.gl/maps/EG7abiEnZA62 potem Galerie Św. Huberta https://goo.gl/maps/D5xeWxgJBFm jak przez nie przejdziesz to walnij piwko w A La Mort Subite https://goo.gl/maps/JDBmC9trGwR2 (polecam geuze, tradycyjny wyrób w ogóle nie przypominający piwa), potem do katedry św Michała i Guduli https://goo.gl/maps/dWe3rxpaXiN2 no i ewentualnie fotka pod pałacem królewskim koło Parc de Bruxelles https://goo.gl/maps/BToDGW16cwM2
Jak starczy czasu to jeszcze
  • Odpowiedz
@ArchDelux: stowarzyszenie non-profit, współpracujące m.in. z MOPS-em. Ale żeby dostawać jedzenie nie trzeba mieć nic wspólnego z MOPS-em. Są oni niezależną "organizacją".
  • Odpowiedz