Wpis z mikrobloga

Mam nietypowe pytanie, może ktoś z was już tak miał bo jestem ciekaw co się dzieje w momencie gdy ja np. coś sprzedam poprzez "kup z przesyłką" na olx i ktoś kliknie w panelu zakupów że " moje zamówienie się nie zgadza" czy coś takiego (tam zawsze pyta kupującego po dostarczeniu przesyłki czy zamówienie jest ok czy nie ok). Pytam z ciekawości na wypadek nieuczciwych praktyk kupujących.

#olx #allegro #handel #oszukujo #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #inpost #sprzedaz
  • 12
@ravz: czytalem nie bylo tam odpowiedzi a wszystko jest napisane tak wyjasniajac dla kupujacego a nie sprzedawcy tj. co zrobic gdy przesylka sie nie zgadza itp ale nie ma podanych następstw jakie moga spotkac sprzedajacego procz tego ze "zostanie wstrzymany przeelw do wyjasnienia" a jak te wyjasnienia wygladaja i kto za nie odpowiada oraz jakie ma kompretencje do orzekania czy dany sprzet jest sprawny to juz null :) . Ale wyczytalem
@s-k-fantasyfactory: w skrócie, masz 8 dni na kontakt z olxem. Przedstawiasz swoje fakty, najlepiej jakieś zdjęcia z pakowanej paczki itp.

Powiedzialbym, ze to kupujacy musi udowodnic ze serio jest coś nie tak. Widac to w regulaminie tego pakietu xd - pusta paczka albo cos grubo nie tak.
@s-k-fantasyfactory: jak juz olx sie przyczepil do sprzedawcy to musial #!$%@? serio, bo zaznaczenie sprzetu uzywanego to praktycznie 100% hajsu dla sprzedawcy xD. Przy nowym to najlepiej wysylac cos co jest fabrycznie zapakowane

[Wyłączenia] W zakres usługi Pakiet Ochronny nie wchodzą przypadki nieprawidłowego wykonania Transakcji – które obejmują Przedmioty:
uszkodzone,
w innym kolorze,
w innym rozmiarze (chyba, że rozmiar był jednoznacznie wskazany w treści Ogłoszenia),
noszące ślady używania (chyba, że Przedmiot
@ravz: problem sie poajwia w momencie gdy sprzedaje np cos bardzo zzaawansowanego (elektronika) i co ,wtedy najlepiej nagrac 5h materialu ze wszystko dziala omawiajac dla moderacji olx dlaczego to tak dziala i po co zeby pozniej nie bylo ze ktos kto kupi #!$%@? sobie ze jakas funkcja z dupy nie dziala a olx niekompetentny przyzna mu racje x D