• 3
Dobra Mirko numer jest tylko nie wiem gdzie go przenieść.. Chcę wypróbować sobie różnych OPów, Play doprowadza mnie już do frustracji.. Na tapecie NJU i a2mobile. Chodzi mi o prepaid i najlepszy stosunek cena-darmówki. Czyli jak najwięcej neta i najlepiej jakieś darmówki (połączenia lub wiadomości)

Od kogo zacząć?
#a2mobile #njumobile #pytaniedoeksperta
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bo raz dostajesz 50GB, a potem już tylko po 1GB co miesiąc :)


@gchmurka: Nie. Dostajesz co miesiąc 50GB, a z każdym miesiącem dostajesz jeszcze +1GB, czyli w drugim miesiącu 51GB, w trzecim 52GB, itd.
  • Odpowiedz
Mirki, ma ktoś telefon w sieci #a2mobile? Jak tam w praktyce wygląda sprawa z zasięgiem? Lepiej niż w Play? Szczególnie z telefonem #xiaomi, który nie obsługuje pasma B20. W teorii to wiem, że zasięg na nadajnikach Aero i Plusa, ale mityczny zasięg 4 sieci w Play już mi dał do zrozumienia, że teoria a praktyka to co innego ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@badziebadla: Aero Mobile = Plus, ogólnie OK...
Jednakże nie długo okaże się że Plus lepsze, Plus wycofał się z aukcji na pasmo 800mhz.... postanowił zrobić refarming 2G GSM 900mhz...do LTE.
Niemalże każde Xiaomi obsługuje LTE900.
  • Odpowiedz
#a2mobile za ok 15 zł jest no limit internet (po 5gb spada predkosc, ja i tak max potrzebuje 3-4) + nolimit rozmowy albo smsy.

Czy jest jakas inna lepsza oferta ? Potrzebuje ok 3gb neta plus jakies pakeity minut czy darmowe rozmowy, ew. sam internet #play bo teraz w rokwaznosci konta jest 9zl za 2gb...
#play #orange #plus
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przeniosłem niedawno numer z Playa do a2mobile i przestały dochodzić smsy ode mnie. Nie wszystkie - losowe, do różnych sieci, wysyłane o różnych porach i z różnych miejsc. Ktoś z was spotkał się z takim problemem?

#a2mobile #telefony
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#android #lineageos #a2mobile
Pierwsze koty, jak to mówią, za płoty. Lineage wgrany. Oczywiscie pojawily sie male problemy. Moze ktos wie jak je rozwiazac.
Pierwszy problem jest spowodowany przez uszkodzoną szybke w miejscu sensora zbliżeniowego. Sensor cały czas mysli, że jest w zbliżeniu przez co wyswietlacz gasnie przy połączeniu i uruchamia sie dopiero po zakonczeniu rozmowy. Jak wyłączyć ten sensor?
Drugi problem to brak autouzupełniania podczas pisania.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Bardzo opornie idzie instalowanie tego exposed. Nie umiem tego jednak zrobić. Ma ktoś może jakiś inny pomysł jak wyłączyć ten sensor?
  • Odpowiedz
Możecie się podzielić swoimi doświadczeniami z Virgin Mobile oraz a2mobile?

Moje obecne zapotrzebowanie na internet wynosi do 3 GB miesięcznie co dotychczas zaspokajał prezent wakacyjny od Play, jednak planuję trochę zwiększyć zużycie. Pozostania w Play raczej nie biorę pod uwagę, w nowej taryfie odNowa 6 GB za 25 zł, bez terminu ważności jak i konta.

VM we freemium na start oferuje 300 MB na miech, do tego trochę minut i SMSów za darmo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sasotinos: już się nie chce w------ć na virgin, tragiczny zasieg poza miastem, tragiczny internet nawet w centrum Krakowa, 3 razy pakiet włączyli po 24h przez co byłem bez telefonu... nie polecam. Jestem teraz w a2 i nigdy więcej playa ani virgin

edit kaganiec nie jest 4MB tylko 1,5 Mbps czyli jakies 150 kilobajtów na sekunde w a2 i w zasięgu aero i w zasięgu plusa mam full prędkość. a2 ma
  • Odpowiedz
Hej Wam

Czy orientuje się ktoś w #a2mobile czy pakiet ~500Mb w roamingu w taryfie Niewyczerpalny Internet odnowi się po ponownej aktywacji tej samej taryfy?
Jestem teraz za granicą i właśnie mi się skończył net, a mam jeszcze 17 dni do końca aktualnego cyklu, a chciałbym znów mieć pakiet.

Z góry dzięki za pomoc.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Braay ja mam a2mobile I polecam. U mnie akurat były problemy z zasięgiem gdy byłem w Playu. VM też spoko, mają super apkę do zarządzania kontem
  • Odpowiedz
Hej, przeniosłem numer a2mobile i odrazu problemy, nie moge doładować przez strone numeru. Podaje dane, akceptuje regulamin, weryfikuje dane i znowu przenosi mnie na tą samą stronę, zamiast na płatności. Jest jakas strona/apka do zarządzania numerem tak jak Play24 czy Orange ? Bo ani na stronie ani apki żadnej nie widziałem. Istnieje jakaś alternatywa na doładowanie numeru ?
#a2mobile #telefony
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakas strona/apka do zarządzania numerem tak jak Play24 czy Orange ? Bo ani na stronie ani apki żadnej nie widziałem.


@LaX: Nie. Wykonaj pierwsze połączenie, wówczas numer się aktywuje i będzie możliwe doładowanie.
  • Odpowiedz
#a2mobile #pytanie
Jestem aktualnie w orange na karte, i rozważam zmianę na a2.
Prawie nie rozmawiam przez telefon i od 4 lat nie wysyłałem sms'a, jedyne co sprawia że w ogóle mam telefon to odbieranie połączeń i internet.


Poza a2 nie znalazłem żadnego pakietu który oferuje nielimitowany internet i tylko nielimitowany internet.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak Wam działa #a2mobile?
Bo pomału tracę cierpliwość.
Jeśli nie da się nic zepsuć przy konfiguracji punktu dostępu, to odświeżanie wykopu, czy strony w przeglądarce u mnie trwa po kilkanaście sekund, o ile dojdzie to do skutku.
Zrobiłem jakieś pomiary speedtestem, ale wiele razy nawet sprawdzenia pingu aplikacja nie przeszła.
Tryb połączenia ciągle skacze od HSDPA po 4G, z czego czasem pomaga włączyć i wyłączyć tryb samolotowy.
Telefon raczej
N.....I - Jak Wam działa #a2mobile? 
Bo pomału tracę cierpliwość. 
Jeśli nie da się n...

źródło: comment_EkQVqzkC4H3vqa9FAgE2qiiLP2tyznG2.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jak mam wykupiony pakiet niewyczerpalne rozmowy w #a2mobile za 10zl to w roamingu np w Niemczech też będę mial darmowe rozmowy na polskie numery?
#roaming
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dax13:

I tak na przykład w pakiecie Niewyczerpalne Wszystko za 19,90zł użytkownik w kraju otrzymuje: (...) w ramach tego samego pakietu w Unii Europejskiej bez dodatkowych opłat użytkownik dostaje: nielimitowane rozmowy, smsy i wiadomości oraz 1GB transmisji danych do wykorzystania w 1 strefie Roamingowej.


Czyli wygląda na to że w w niewyczerpalnych rozmowach będziesz mieć darmowe rozmowy na polskie
  • Odpowiedz
@W_Heisenberg: A te 10zł, które są do wykorzystania ze starteru to można wykorzystać na kupno pakietu?

"do wykorzystania na krajowe usługi: połączenia głosowe do sieci stacjonarnych i komórkowych, SMS-y, MMS-y i transmisję danych."
  • Odpowiedz
  • 2
Mircy i Mirkówny korzystający z #a2mobile
Też macie problem z netem? Skonfigurowałem APN ręcznie, ale łączy tylko po HSDPA, mimo, że w okolicy działają anteny LTE. Na dodatek dostęp w roamingu szwankuje. Wysyłanie sms pod nr podany na ulotce i ich stronie w celu automatycznej konfiguracji, nic nie daje :D Nie otrzymalem żadnych ustawien. Czy ktoś jeszcze miał/ma ten problem? Używam Androida 7.1.2 na Samsung Galaxy S4
#internet
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Która sieć oferuje obecnie najkorzystniejszą ofertę pre-paid? Nie piszę zbyt dużo SMSów, głównie rozmowy i telefon, ale nie ogromna ilość, także nie potrzebuję mięsięcznie, aż 10GB
Właśnie przenosze się z #virginmobile oferta całkiem spoko, jednak u mnie w województwie poza większymi miastami problem z internetem mobilnym, w #play nie miałem takich problemów.
Mysłałem nad #a2mobile jak sprawa z zasięgiem ?
#prepaid #telefony
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przenosił ktoś numer z mixa do a2mobile? Próbowałem matce, która ma w Orange i przyszedł SMS: "Wniosek został odrzucony. Niewłaściwy typ kontraktu". Teraz ja usiłuję uwolnić się z Play Mix i taki sam efekt. Co robić?

#a2mobile #play #orange #telefony
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bisqik co za bzdura. Bez problemu przejdziesz z abo na kartę.


Ja niedawno przeniosłam z abo (Play) do a2. Okres na jaki miałam umowę minął już dawno, ale nie zmieniałam warunków umowy i po prostu mi się "odnawiała" co miesiąc. Przechodząc do a2 mam miesięczne wypowiedzenie umowy. Po tym czasie przeniosą mi numer i będę mieć na kartę w a2.
  • Odpowiedz