Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko110
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
superolcc

superolcc

Dołączył 10 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3442
  • Znaleziska 1
  • Mikroblog 3441
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 23
superolcc
superolcc 07.11.2018, 12:38:38
  • 4
w jednym się zgadzam z Ziębą:


#zieba
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

P.....k
P.....k
konto usunięte 30.10.2018, 14:42:50
  • 2
Czym tak właściwie różni się Arch (i jego pochodne) od Debiana (i jego pochodnych) pod względem obsługi, użytkowania, konfiguracji etc?
Mają komendy inne czy co? Na czym polega różnica?
Chodzi mi po prostu o to: jeśli nauczę się Archa, to czy z miejsca będę potrafił obsługiwać Debiana, czy jednak pod względem obsługi to są 2 różne systemy i musiałbym się uczyć od nowa?
#linux #archlinux #debian
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

superolcc
superolcc 30.10.2018, 15:43:14
  • 2
Czym tak właściwie różni się Arch (i jego pochodne) od Debiana (i jego pochodnych) pod względem obsługi, użytkowania, konfiguracji etc?


@Prylik: przede wszystkim zarządzaniem pakietami. Debian jest domyślnie stabilny, można go zmienić na testing lub na sid (rolling release). Apt jest nieporównywalnie wolniejszy niż pacman.
W archu pakiety są dostępne z podstawowymi configami. Developerzy archa prawie w ogóle nie zmieniają configów domyślnych. Na początku jest to dość zbijające z tropu, ale
  • Odpowiedz
superolcc
superolcc 20.10.2018, 08:17:09
  • 2
Cześć! Czy jest jakiś konkretny powód, dla którego liny kinetyczne nie są zaplatane z kauszami?

#4x4 #offroad #rolnictwo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jurii
jurii
20.10.2018, 11:09:22
  • 3
Rozciągają się i kausza by wypadła.
  • Odpowiedz
kubulak
kubulak
09.10.2018, 10:00:28
  • 1
Jaką klawiaturę mechaniczną polecacie dla osoby, która nigdy z takiej nie korzystała a chce spróbować? Budżetową czy raczej droższą? Jakie przełączniki i firma? Proszę o poradę, bo słyszałem dużo pozytywnych opinii o mechanikach a nie miałem okazji wypróbować. Klawiatura w większej części ma być do grania, mniej do pracy w edytorach.

#pcmasterrace #komputery #klawiaturamechaniczna #pytanie #gry
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

superolcc
superolcc 09.10.2018, 11:08:23
  • 3
@kubulak: nie kupuj klawiatur na słabych przełącznikach, jak hykker, bo się tylko niepotrzebnie zrazisz. Poluj na klawę z przełącznikami cherry mx lub gateron. Nie musi to być pełnowymiarowa klawiatura z podświetleniami i innymi bajerami.
Jaki typ przełącznika (tzn kolor), to zostawiam Tobie, bo każdy ma swoje preferencje.
  • Odpowiedz
superolcc
superolcc 07.10.2018, 19:58:45
  • 8
Myjką po oczach. P------o
#rolnikszukazony
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gippo86
Gippo86
07.10.2018, 17:57:20
  • 1
#linux #linuxmint #ubuntu #debian - Mireczki, pytanie do praktyków (jeżeli ktoś w ogóle wpadł na to, żeby przetestować).
Czy jak skompiluje program samodzielnie ze źródeł, to będzie działał szybciej niż instalowany z *.deb ?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

superolcc
superolcc 07.10.2018, 18:05:23
  • 1
@Gippo86: teoretycznie tak. Program będzie szybszy, jeśli dostosujesz flagi kompilacji i konfigurację (config dla make'a) pod Twoje wymagania i sprzęt.
  • Odpowiedz
d3lrb3A
d3lrb3A
07.10.2018, 17:36:02
  • 2
Dzień dobry!
Szanowni Mircy, szukam dystrybucji #linux dla siebie. Mam wieloletnie doświadczenie z # ubuntu i # debian, liznęłam # fedora . Teraz szukam czegoś innego - chcę się jak najwięcej o linuxie nauczyć przy okazji użytkowania. Dlatego też waham się między #gentoo i #archlinux jako, wydaję mi się, najbardziej wymagającymi od użytkownika wiedzy o linuxie. Dobrze kombinuję? Który będzie lepszy?
Tak, znam podstawowe różnicę między
d3lrb3A - Dzień dobry!
Szanowni Mircy, szukam dystrybucji #linux dla siebie. Mam wie...

źródło: comment_A4u26hKA3huffRM3BbPI12keLzUGFsg3.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

superolcc
superolcc 07.10.2018, 17:47:46
  • 1
@d3lrb3A: jeśli wychodzisz z piwnicy do ludzi, to arch. Jeśli siedzisz w piwnicy i w---------z syfy z pięty #pdk to gentoo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak całkiem poważnie, to IMO trzeba mieć bardzo mocne powody, by zacząć używać gentoo na codzień lub w ogóle, np. archaiczny/specyficzny sprzęt, robienie własnej dystrybucji (jak np. ChromeOS).
Arch pozwala się skupić na tym, co jest istotne. Jest prosty,
  • Odpowiedz
k.....1
konto usunięte 10.09.2018, 19:19:32
  • 32
#linux #windows
k.....1 - #linux #windows

źródło: comment_DGxMmTeMsbdqEGj2FzN6xGrhCt5u6Hyz.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

superolcc
superolcc 10.09.2018, 19:45:45
  • 4
@kiera1: brzmi jak stary dobry Linus, ale czy mógłbyś dać źródło?
  • Odpowiedz
superolcc
superolcc 17.08.2018, 07:32:23
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CheshirePirat
CheshirePirat
CheshirePirat
12.08.2018, 15:32:38
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

superolcc
superolcc 12.08.2018, 16:26:53
  • 1
@CheshirePirat: a może zamiast kolejnego mechanika kup sobie klawiaturę elektropojemnościową?
Osobiście polecam Happy Hacking Keyboard Professional 2. Jest droga, ale warto!
  • Odpowiedz
superolcc
superolcc 12.08.2018, 21:17:43
  • 0
@CheshirePirat: a duet HHKB + numpad?
  • Odpowiedz
superolcc
superolcc 28.07.2018, 15:02:31
  • 5
ale urwał
https://www.facebook.com/LNSegeberg/photos/a.1531996567078764.1073741828.1531972690414485/2157119964566418/?type=3&theater

#traktorboners #bhp #rolnictwo
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

P.....e
P.....e
konto usunięte 10.07.2018, 16:27:52
  • 1
Stało się, manjaro po ostatniej aktualizacji totalnie sie rozsypało (tak, że jest konieczna reinstalacja wszystkiego, nawet na forum mi tak powiedzieli) i tak od 2 dni testuje sobie różne dystrybucje. Moje spostrzeżenia:
Manjaro - świetny system ale nie wiadomo czy następna aktualizacja Cie nie uwali.
OpenSUSE - rzekomo robią wszystko aby system był prosty dla nowych użytkowników, ja miałem problem aby połączyć się z wifi.
Elementary - całkiem spoko system, ale zawsze się kończyło (miałem
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

superolcc
superolcc 10.07.2018, 16:44:13 via Android
  • 0
@Poise instaluj archa. Jeśli nie jesteś pewien, to spróbuj sobie go najpierw postawić w virtualboxie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
K.....3
K.....3
konto usunięte 06.07.2018, 10:02:35
  • 1
Dobra jaki manager pakietów dla aur jest teraz modny w #archlinux ?

#linux #arch
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

superolcc
superolcc 06.07.2018, 12:30:51
  • 1
@Kryspin013: polecam yay-bin. Jeśli bardzo chcesz kompilować ze źródła, to yay.
  • Odpowiedz
superolcc
superolcc 06.07.2018, 20:25:15
  • 0
Go


@Kryspin013: jeśli te doświadczenia dotyczą kompilacji, to instaluj yay-bin. Żadnych dodatkowych zależności, po prostu działająca binarka.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Strona 7 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 02.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.04.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 30.10.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking