Jest coś w miarę godnego polecenia z kategorii oprogramowania dla DJów pod Linuksa? Nie mówię o bóg wie jakim kombajnie, ot coś stabilnego do amatorskiego grania na małych imprezach. Kiedyś coś słyszałem o jakiejś mini dystrybucji nawet.
W zasadzie bardziej pasuje "puszczacz muzyki z płynnymi przejściami" niż DJ xD
Mirunie pytanie. Do tej pory nigdy nie potrzebowałem OpenWRT z LuCI i gargoyle mi w zupełności wystarczał, ale nadszedł ten moment, że muszę przepuscić przez sieć stabilnie 200mb/s (150down 50up) podzielone na 2 połówki -kilka procent dla uniknięcia butterb router wndr4300 v1 no i on ma możliwość, żeby przez NAT puscić bez problemu 300mb/s, a z fastpath nawet i ponad 500, ale problem jest taki, że gargoyle jest turbociężki, 1.10 krztusi się tak,
@Norskee: musi to być stricte 50/50? W sqm jest opcja podziału opcja, cośtam cośtam pie, i to jest najbliższy mi znany mechanizm podziału łącza w sposób, jaki chcesz.
Sqm potrafi naprawdę fest przydusić router, także trzeba do tego już lepszy sprzęt. Kolejna sprawa: opóźnienia. Na sqm zawsze będzie podwyższony ping. Jeśli niskie pingi są dla Ciebie priorytetem, to może zainteresuj się też qos.
@Kiciuk: w komplecie do tego testera miałem cherry red, ale na jego miejsce (i jeszcze trzech innych switchy) wstawiłem zealiosy. Powiem tak: gateronki są super gładziutkie, jako opcja do budżetowej klawiatury naprawdę super. Jedne z lepszych tanich switchy. Czemu nie mam cherry mx red w testerze? Po prostu nie lubiłem tego switcha, jest dla mnie za lekki, nieprzyjemnie mi się na nim klepało. Przede wszystkim przy tak lekkiej sprężynie, jakie
Czy jest jakiś bezpieczny sposób by zaszyfrować plik z hasłami na tyle mocno, by umieścić go w internecie? Mam plik z hasłami na komputerze szyfrowamy blowfish2 w vimie. Jednak chciałbym go ściągnąć gdy zajdzie taka potrzeba i odszyfrować. Fajnie, by dane szyfrowanie było wspierane również przez jakiś program do zarządzania hasłami na linuxie #linux #informatyka
@TMBRK: spróbuj używać menedżera haseł, jak pass. Pass używa gpg do szyfrowania haseł. Możesz w nim trzymać również inne dane, niekoniecznie hasła.
Jeśli po prostu, bez ceregieli, chcesz zaszyfrować plik, to wystarczy do tego gpg, które wywołujesz gpg -c .
A tak nawiasem, osobiście nie wystawiałbym zaszyfrowanych haseł na widok publiczny, np publiczny ftp. Mimo, że są zaszyfrowane i teoretycznie bezpieczne, to jest zawsze jakieś ryzyko, że komuś bardzo
@IsambardKingdomBrunel: instaluj archa. Ale jeśli robisz obecnie ważne rzeczy na kompie, np. jesteś w trakcie pisania pracy dyplomowej, to może sobie na początek zainstaluj archa w virtualboxie xD
Mirasy, poleci ktoś najlepszy odpowiednik dla Yaourt? Próbowałem Yay, ale nie koloruje pakietów przy wyszukiwaniu. Chodzi mi o taki AUR-helper, przy którym nie poczułbym różnicy, że używam coś innego niż Yaourt. #archlinux
Bóg sie rodzi, kod truchleje, choc nie w BIOS-a osadzony, Segfault krzepnie, Flash ciemnieje, backtrace bedzie nieskonczony! Wzgardzony, okryty chwala Smiertelny, DOS nad wiekami
Widziałem w necie ze czasami ludzie wrzucają cale configi użytkownika w lnuksie na github. Jak cos takiego najlepiej ogarnąć z poziomu samego gita? Stworzyć repo i do niego dodać symlinki z configami np .zshrc czy kopiować wszystko za każdym razem ręcznie np przez rsync?
Nie sprawdzałem ale wydaje mi się ze sam git uniemożliwia dodanie plików do repo z poza katalogu repo. #linux #git
@interface: ciężko, ale jest do zrobienia. Generalnie z configami w /etc/ jest ten problem, że uprawnienia do nich to 644 z rootem jako właścicielem. To oznacza, że musiałbyś operować gitem z poziomu roota lub sudo. Jest nawet takie narzędzie etckeeper.
Druga sprawa jest taka, że w /etc/ siedzą pliki, które są raczej specyficzne dla maszyny, nie dla usera. To oznacza, że przeniesienie configów z /etc/ jednego kompa
siema, jak odstawić młodą nimfę od strzykawki? Moja ma już 12 tygodni i dalej się dopomina papu xD oczywiście dostaje też ziarenka: proso, konopie, len, słonecznik. Dziubie je sobie. Waży 88 g.
Czy jeśli chodzi o mechaniki na Cherry MX, to Ducky One nadal króluje na listach? Zastanawiam się nad zmianą membranówki na Ducky One 2 RGB TKL z niebieskimi switchami. Dobry wybór? Szukam czegoś na lata co będzie posiadało możliwości customizacji. #komputery #klawiaturamechaniczna #pcmasterrace
#xiaomi #roidmi żwirki, jest problem xD kupiłem roidmi 2s, przyszło dzisiaj, pięknie hulało. Zrobiłem update softa. Po aktualizacji i ponownym włączeniu, roidmi normalnie się parował z telefonem. Po którymś z rzędu (2? 3?) wsadzeniu roidmi do gniazda mój telefon i dwa inne telefony nie wykrywają roidmi. Co teraz mam robić? Dodam, że diody na roidmi dalej mrygają i urządzenie wygląda, jakby czekało na sparowanie.
W zasadzie bardziej pasuje "puszczacz muzyki z płynnymi przejściami" niż DJ xD
#linux #tworzeniemuzyki #produkcjamuzyki (bo chyba nie ma tagu dla tematyki djki)