Wpis z mikrobloga

Czy dalej iść w stronę mechaników?
ehhhhh moja przygoda z mechanikami wygląda tak.....

CoolerMaster Trigger dwuklik i dlatego szybko ją sprzedałem
corsair k70 - dwuklik a potem ją zalałem
Razer blackwidow chrome - dwuklik znowu i znowu ją zalałem
corsair k95 - w tej to się dopiero odalało dwuklik na połowie klawiszy pękające keycapy (klawisze) i w dwóch mi się ledy przepaliły i na sam koniec tak się zdenerwowałem w CS'ie (przez ten dwuklik) że wylałem specjalnie piwo na nią
Razer blackwidow X - po półtorej roku dbania (przepędzałem kota nawet z biurka) problemy z rejestrowaniem wciśniętego "w" - na szczęście jest gwarancja

Może po prostu kupuje złe te mechaniki? A może uderzanie blaszki o blaszkę jak w poprzednim wieku to czysty marketing?
Teraz po prostu się boję że znowu wydam 700zł i za rok-dwa będę miał problem

Jeśli uznają gwarancję na BlackWidow X sprzedaje ją w cholerę i kupuje coś innego
Myślałem nad Bloody B975 z przełącznikami optycznymi - wydaje mi się że jest to trwalsza technologia niż jakieś blaszki stykające się ze sobą. Co o niej myślicie? Ktoś z was ją posiada?

#klawiaturamechaniczna #pcmasterrace #komputery #klawiatura
  • 11
@CheshirePirat: Po prostu masz pecha albo #!$%@? za mocno. Chattering występuje zawsze, ale elektronika potrafi go filtrować tak, by nie było ponadprogramowych klików. To są problemy głównie z pojedynczymi switchami, na 124 switche zawsze może się jeden taki trafić.

Polecam zacisnąć zęby i kupić produkt od producentów, którzy specjalizują się tylko w mechanikach typu Ducky, Leopold, KBC (to tak z tych jako tako dostępnych w Europie).
@superolcc: to by było idealne combo - ale już kupiłem tą bloody b975 na LKorange za 259zł - bo i tak jak wyśle BlackWidow na gwarancje to "raczej" pozbawię się klawiatury na dobry miesiąc albo i dłużej a niestety nie mam żadnej "zapasowej" (jak przyjdzie to opisze tutaj jakie są moje odczucia w porównaniu z moimi poprzedniczkami) jak ona mnie zawiedzie będę szukał dalej