Wpis z mikrobloga

Jaką klawiaturę mechaniczną polecacie dla osoby, która nigdy z takiej nie korzystała a chce spróbować? Budżetową czy raczej droższą? Jakie przełączniki i firma? Proszę o poradę, bo słyszałem dużo pozytywnych opinii o mechanikach a nie miałem okazji wypróbować. Klawiatura w większej części ma być do grania, mniej do pracy w edytorach.

#pcmasterrace #komputery #klawiaturamechaniczna #pytanie #gry
  • 12
  • Odpowiedz
@kubulak na początek poleciłbym coś tańszego, np Steelseries 6Gv2 naprawdę dobra klawiatura mam wiele lat i nadal działa w 100% sprawnie.

Co do samych przełączników to polecam Cherry Mx, a kolor (więc specyfikę działania) już w zależności od Twoich preferencji, tutaj masz opisane pclab.pl, sam używam czarnych i sobie chwalę.
  • Odpowiedz
  • 0
@kubulak Ja się zgodzę z @Matt3rs, kup coś takiego, potestuj z miesiąc, aby przekonać się czy tego typu klawiatura Ci odpowiada. A 50 zł to żaden pieniądz, patrząc na ceny mechaników.
  • Odpowiedz
@kubulak: nie kupuj klawiatur na słabych przełącznikach, jak hykker, bo się tylko niepotrzebnie zrazisz. Poluj na klawę z przełącznikami cherry mx lub gateron. Nie musi to być pełnowymiarowa klawiatura z podświetleniami i innymi bajerami.
Jaki typ przełącznika (tzn kolor), to zostawiam Tobie, bo każdy ma swoje preferencje.
  • Odpowiedz
@kubulak: Jak ma być tylko do grania to aż tak bardzo się w niej nie zakochasz, ale zdecydowana większość użytkowników po wypróbowaniu mechanika już z niego nie rezygnuje.

Ciężko coś polecić kiedy nie znamy budżetu i chcesz tylko wypróbować. Proponuję kupić coś używanego na MXach typu CM Storm Quickfire TK/Rapid albo starsze Razery.
  • Odpowiedz
@kubulak może Logitech g710+? Miałem ją i zmieniłem na klawiaturę bez numpada ale tak to bym jej dalej używał bo jest kozacka. Jak nie miałeś wcześniej mechanika to polecam cherry mx brown przełączniki bo mają klik ale cichy w przeciwieństwie do blue.
  • Odpowiedz