#linux #arch
Pobrałem aplikację spakowaną w tar.gz. Rozpakowałem, działa prawidłowo. Tylko w jaki sposób mogę przypiąć ją, aby wpisując nazwę z ręki (w i3-wm naciskam ctrl+d i wpisuję w linię nazwę danej aplikacji, nie wiem jak to się dokładnie nazywa) mógłbym ją włączać? Próbowałem tym sposobem, ale nadal jej tam nie widzę:
sudo ln -s /bin/pycharm-edu/bin/pycharm.sh /usr/bin/pycharm
Wersji edu nie znalazłem przez pacmana a przez yaurta miałem problem
Pobrałem aplikację spakowaną w tar.gz. Rozpakowałem, działa prawidłowo. Tylko w jaki sposób mogę przypiąć ją, aby wpisując nazwę z ręki (w i3-wm naciskam ctrl+d i wpisuję w linię nazwę danej aplikacji, nie wiem jak to się dokładnie nazywa) mógłbym ją włączać? Próbowałem tym sposobem, ale nadal jej tam nie widzę:
sudo ln -s /bin/pycharm-edu/bin/pycharm.sh /usr/bin/pycharm
Wersji edu nie znalazłem przez pacmana a przez yaurta miałem problem














#linux #archlinux
@Antyradek: to po prostu usuwasz pakiety z pomocą
pacman -Rnsci nie zostawiasz po sobie tzw. sierot. Lubpacman -Qe, analiza tej listy pakietów i usunięcie niepotrzebnych pakietów.