Chleb to podstawowy produkt spożywczy. Jego cena wiele nam mówi o rzeczywistym poziomie inflacji. Ile obecnie kosztuje najtańszy chleb w popularnych sieciach sklepów? Aż 6,92 zł za kg. Rok temu było to 4,13 zł.
„Z punktu widzenia żywienia świnia nie może przechwycić żadnego obcego zanieczyszczenia do krwiobiegu, ponieważ cząsteczki są zbyt duże, a więc wszystko jest wydalane” – powiedział Nicholas Gabler, fizjolog zwierząt z Iowa State University, który specjalizuje się w trzodzie chlewnej.
Czeski, prywatny przewoźnik kolejowy chce jeździć z Warszawy w kierunku austriackich Alp. Właściciel firmy chciały uruchomić połączenie już pod koniec roku.
@norbitbg: dwa lata temu chcialem z żoną jechac z Rybnika do Budapesztu pkp. Policzyli nas w jedna strone ponad 900zł. 500km drogi. Pojechalismy samochodem, za 200zł
@Qql3l3: dym jest generowany podczas wedzenia. Nie dymię podczas osuszania wędlin (poczatkowy etap procesu) i podczas ewentualnego podpiekania (końcowy etap). Schemat robilem z głowy nie jestem elektrykiem. Calkowity koszt wedzarni ok 1500zl. Za elektronikę dalem jakies 500zl. Wszystko składałem sam.
@Qql3l3: nie grzalka daje tylko temperature. Dym pochodzi z dymogeneratora, który jest włączany niezależnie. Wędzarnie dzieki temu wykorzystuję także jako suszarnie. W środku zamontowałem także termoobieg z piekarnika i można suszyć np. Grzyby tutaj kanie