"Miałam 5 aborcji, wystarczy Pani"

"Miałam 5 aborcji, wystarczy Pani"
z- 364
- #
- #
- #
- #
- #
- #
"Miałam 5 aborcji, wystarczy Pani"
zZapora na granicy przecieka - zarzucają rządzący. Zapowiadają koniec z rozginaniem prętów i uszczelnienie bariery na granicy polsko-białoruskiej. Mają w tym pomóc nowoczesne systemy elektroniczne, ale też fizyczna modernizacja obiektu. W rządzie słychać o "priorytecie".
zJarosław Kaczyński odniósł się do decyzji Moniki Pawłowskiej, która objęła mandat po Mariuszu Kamińskim. Prezes PiS utrzymuje, że Pawłowska jest 461. posłem na Sejm X Kadencji. - Ona z naszego punktu widzenia, tu w parlamencie, jakby nie istnieje - tłumaczył.
zDo końca marca Koalicja Obywatelska<strong> ma zamiar przedstawić w Sejmie wniosek inicjujący procedurę oskarżenia Adama Glapińskiego, prezesa Narodowego Banku Polskiego (NBP), przed Trybunałem Stanu</strong> — oświadczył w rozmowie z PAP Biznes Janusz Cichoń, lider sejmowej Komisji Finansów Publicz
z"Upublicznimy wszystkie nagrania ze szturmu posłów Prawa i Sprawiedliwości na Sejm, gdy chcieli wprowadzić Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika" - zapowiedział marszałek Szymon Hołownia.
zPoza Krzysztofem Brejzą czy Ewą Wrzosek są to m.in. Adam Hofman, gen. Waldemar Skrzypczak czy Michał Kołodziejczak.
zKomisja śledcza do spraw Pegasusa powołała na świadka Jarosława Kaczyńskiego. Oprócz niego zeznawać mają także m.in. Beata Szydło, Maciej Wąsik, Zbigniew Ziobro, Krzysztof Brejza, Mariusz Kamiński czy Marian Banaś.
zObietnica padła 14 czerwca 2022, gdy ropa na giełdzie kosztowała 121,09$. Dziś ropa kosztuje 83,38$, a paliwo w ostatnim czasie drożeje, średnia cena 95 wzrosła do 6,42 zł a diesla do 6,63 zł. Gdzie zapowiadane ceny, panie premierze?
zKomisja Transportu Parlamentu Europejskiego umieściła polski projekt na liście strategicznych inwestycji UE w infrastrukturę. Oby to była prawda.
zPrezydent Andrzej Duda i premier Donald Tusk odwiedzą Biały Dom w 25. rocznicę przyjęcia Polski do NATO. Porozmawiają o Ukrainie, ale także współpracy energetycznej. Polacy wybrali atom z USA.
zKołodziejczak przyznał, że jest niedecyzyjnym słupem w rządzie Tuska, którego zadaniem jest rozładowywanie emocji rolników.
zAnalitycy portalu e-petrol.pl zwrócili uwagę, że w ostatnich dniach benzyna i diesel "zauważalnie podrożały". Zdaniem ekspertów to skutki rosnących cen ropy naftowej, które są "coraz mocniej odczuwalne" na stacjach, gdzie tankowanie jest "najdroższe od ponad dwóch miesięcy".
zTeraz śledząc "Fakty", a chwilę później "19:30", można odnieść wrażenie, że oglądamy dwa razy to samo. Co więcej, programy informacyjne relacjonują wydarzenia nie tylko jednym głosem, ale także wykorzystując bardzo podobne materiały i komentarze.
zNiemiecka zielona energetyka - jak wygląda w rzeczywistości?
z...i w Małopolsce Wschodniej". Zamiast tego zastąpiono je zwrotem będącym de facto kopiowaniem narracji ukraińskiej o "konflikcie polsko-ukraińskim". Czy można się bardziej upodlić? Czy pamięć o ofiarach zbrodni popełnionych przez ukraińskich nacjonalistów może być bardziej podeptana?
zSąd rejestrowy oddalił wniosek o zmianę wpisu do KRS zarządu Polskiego Radia, a Sąd Rejonowy oddalił zażalenie na tę decyzję. Wcześniej analogicznie postąpiono w przypadku TVP.
zSłabo się zestarzało, co Donek?
zRepublikański polityk Lindsey Graham przyniósł do Senatu USA planszę z wydrukowanym wpisem Donalda Tuska, w którym skrytykował zablokowanie ustawy o pomocy finansowej dla Ukrainy. - Mam gdzieś, co pan myśli - stwierdził senator Stanów Zjednoczonych.
z- Jest duży opór. Ja nie wyjdę z tego urzędu dopóki dokumenty nie zostaną okazane - zapowiedział we wtorek rano wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak, który podjął kontrolę w terminalu przeładunkowym w Dorohusku. - Ja bardziej wierzę tutaj rolnikom niż urzędnikom - mówił.
zAndrzej Duda rozpoczął Radę Gabinetową od dyskusji o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Jednak premier Donald Tusk zmienił temat i przekazał prezydentowi dokument związany z aferą Pegasusa. Ma on dowodzić używania oprogramowania do nielegalnej inwigilacji.
zGadżeciarz
od 26.04.2023
Komentator
od 11.01.2024
Rocznica
od 23.03.2024
Wykop.pl