Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko159
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
leanback

leanback

Dołączył 12 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2773
  • Znaleziska 1519
  • Mikroblog 1254
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 15
mmm_MMM
mmm_MMM
09.10.2025, 15:49:51
  • 69
Widzę, że tag obserwuje 1000 osób, całkiem miło, dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mmmecz
mmm_MMM - Widzę, że tag obserwuje 1000 osób, całkiem miło, dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mmme...

źródło: mMM

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

leanback
leanback 09.10.2025, 18:02:01 via Wykop
  • 2
@mmm_MMM: robisz zajebistą robotę. Zawsze wiem co warto obejrzeć w danym dniu 👏
  • Odpowiedz

487

Fala zwolnień w Polsce

Fala zwolnień w Polsce

Sytuacja na polskim rynku pracy zaczyna się wyraźnie komplikować. Jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statys

starnak
z
rmf24.pl
dodany: 08.10.2025, 05:18:01
  • 314
  • #
    polska
  • #
    zwolnienia
  • #
    praca
  • #
    gus
  • #
    wydarzenia
leanback
leanback 09.10.2025, 04:48:11 via Wykop
  • 0
@Widur: a dolicz jeszcze realne koszty po stronie pracodawcy to Ci wyjdzie jak jest na prawdę: 38% przy 5k, 41% przy 10k, 45% przy 15k...
abwgd
abwgd
abwgd
03.10.2025, 20:47:49
  • 0
Porównując Łódź z Krakowem to jak jest w Łodzi odnośnie korków, zatłoczenia miasta, hałasu?
Łódź ma bardzo dużo mieszkańców i zastanawia mnie, czemu nieruchomości są tam tanie?

#lodz #krakow #nieruchomosci
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

leanback
leanback 03.10.2025, 21:53:50 via Wykop
  • 4
@abwgd: kilka powodów:
1) niższy popyt = niższe ceny
2) depopulacja: od transformacji upadł przemysł lekki i wywołał wielką falę bezrobocia, co spowodowało pierwszą falę emigracji
3) wstąpienie do EU pogłębiło problem, bo duża część młodych wyjechała na zachód
4) pozostałe na miejscu pokolenie emerytów i rencistów się nie rozmnoży a powoli umierając doprowadziło do nadpodaży na rynku wtórnym
5) bardzo powolna adaptacja i transformacja: zamiast postawić na innowacje, IT czy
  • Odpowiedz
J_A_N
J_A_N
J_A_N
30.09.2025, 18:54:52
  • 0
Czeka mnie wymiana łańcucha i tak sobie wymyśliłem że wypróbuję wosk do smarowania.
Ludzie chwalą, że elegancko jest i w ogóle wypad że hej.
Konkretnie chodzi mi o wosk w buteleczce (gotowanie łańcucha z różnych względów odpada).

Jestem świadomy wymogów pierwszej aplikacji.
Mam jednak wątpliwości co do dalszego postępowania - nie wiem czy dobrze rozumiem procedury.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

leanback
leanback 30.09.2025, 19:14:36 via Wykop
  • 0
@J_A_N: myślę, że syfu nigdy do końca nie wyeliminujesz, ale fakt że przy wosku mniej się tego zbiera/ lepi do tego nieszczęsnego łańcucha.
  • Odpowiedz
tomzi
tomzi
tomzi
28.09.2025, 18:15:53
  • 0
Mirki #rower #mtb czy to jest normalne życie opony po sezonie? Przejechane 1500km na tych gumach, kupione na wiosnę jako "nowe", Dwa razy w tym miesiącu złapałem na nich gumę, wkładka kewlarowa nie pomogła... Rower MTB ale użytkowany bardziej jako XC 70% szuter, pola, lasy 30% asfalt. Jeżdżę bardziej amatorsko niż wyczynowo, żadnego skakania czy zjeżdżania na krechę po kamieniach

Zastanawiam się czy to normalne zużycie czy sprzedali
tomzi - Mirki #rower #mtb czy to jest normalne życie opony po sezonie? Przejechane 15...

źródło: temp_file7534809404602940787

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

leanback
leanback 28.09.2025, 18:52:07 via Wykop
  • 2
@tomzi: moje smart samy wyglądały podobnie po przejechaniu 4k 😂 przy jeździe 50/50 w terenie bez zdzierania na kamieniach.
Generalnie średnio mi te smart samy się sprawdziły, ale że dawali w orginale do Cube'a to wybór był żaden.
Zmieniłem teraz na Mezcale i jest o wiele lepiej. Co do przebić to bywa różnie - jak masz niefart to kamień czy byle kolec od jeżyn przebije oponę. Jak chcesz mieć względny
  • Odpowiedz
leanback
leanback 28.09.2025, 19:11:57 via Wykop
  • 2
@tomzi: dobra to jeszcze pytanie bonusowe: jaka waga i na jakim ciśnieniu jeździsz?
  • Odpowiedz
leanback
leanback 28.09.2025, 19:54:16 via Wykop
  • 1
@tomzi: oponę masz już do wymiany tak czy inaczej. Sugeruję potestować jazdę na nieco niższym ciśnieniu - możesz spokojnie zejść do 2.8-3.0 przy tej wadze.
  • Odpowiedz
leanback
leanback 28.09.2025, 20:08:52 via Wykop
  • 1
@tomzi: https://www.holokolo.pl/mezczyzni/akcesoria/opony/mezcal-iii-26x2.1
  • Odpowiedz

322

Szymon Hołownia rezygnuje z kierowania Polską 2050

Pokaż treści 18+

Szymon Hołownia rezygnuje z kierowania Polską 2050

W styczniu nie będzie ubiegał się o funkcję przewodniczącego partii

rales
z
tvn24.pl
dodany: 27.09.2025, 12:40:59
  • 162
  • #
    polityka
  • #
    sejm
  • #
    polska
  • #
    holownia
  • #
    polska2050
  • #
    wybory
leanback
leanback 28.09.2025, 17:30:00 via Wykop
  • 0
Założyli by sobie partię "Recycling Polska"
i wrzucić do jednego wora wszystkich przegrywów z przeszlych lat: Trzaskowski, Hołownia, Petru, Kukiz, Palikot
kopek
kopek
20.09.2025, 07:16:02
  • 11
Jak tam wczorajsze mecze ?
#ekstraklasaboners #mecz
kopek - Jak tam wczorajsze mecze ?
#ekstraklasaboners #mecz

źródło: file_0000000071bc6243b4d4effcf57ff2fc

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

leanback
leanback 20.09.2025, 07:32:38 via Wykop
  • 6
@Sylwiusz89: bo to fejk. Eva Murati (Albania)
  • Odpowiedz
GomiGomi
GomiGomi
19.09.2025, 11:16:51
  • 4
#krakow #heineken #pracbaza #praca #korposwiat

Mówiłem, że to miasto za chwilę będzie drugą #lodz z lat 90'.

https://lovekrakow.pl/heineken-zwolni-kilkaset-osob-w-krakowie-pracownicy-alarmuja
GomiGomi - #krakow #heineken #pracbaza #praca #korposwiat

Mówiłem, że to miasto za c...

źródło: image

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

leanback
leanback 20.09.2025, 04:46:23 via Wykop
  • 1
@GomiGomi: Do procesów L1 z dużymi wolumenami (accounting, HR, customer service, help desk) takie Indie będą jak znalazł dopóki nie zastąpi tego docelowo tańsze AI. Większość BPO/SSC zawija się już z Polski, bo koszty pracy je do tego zmuszają. Najpopularniejsze kierunki to Indie, Filipiny, Bangladesz, RPA, Egipt
  • Odpowiedz
takjakbypatpl
takjakbypatpl
19.09.2025, 16:59:40
  • 0
Do którego serwisu polecacie oddać rower na przegląd okresowy? Coś najlepiej w okolicach Bałut/Teofilowa. #lodz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

leanback
leanback 19.09.2025, 22:15:42 via Wykop
  • 0
@takjakbypatpl: pierwsze co mi przychodzi do głowy to Exim, ale może ktoś poleci ci coś mniej komercyjnego
  • Odpowiedz
beer_man
beer_man
19.09.2025, 21:47:01
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

leanback
leanback 19.09.2025, 22:10:33 via Wykop
  • 3
@beer_man: no w c--j mi wszystko jedno, że cię nie stać na bilet do orientarium ¯\(ツ)/¯
Nieodżałowana strata 21,37 za każdego śmieszka mniej w tym pięknym mieście ᕦ(òóˇ)ᕤ
leanback - @beer_man: no w c--j mi wszystko jedno, że cię nie stać na bilet do orient...

źródło: 1000011300

Pobierz
  • Odpowiedz

2600

Tysiące aut z Ukrainy od lat jeżdżą po naszych drogach bez żadnego przeglądu

Pokaż treści 18+

Tysiące aut z Ukrainy od lat jeżdżą po naszych drogach bez żadnego przeglądu

Tysiące samochodów na ukraińskich tablicach rejestracyjnych poruszają się po polskich drogach bez badań technicznych.

Janusz_Lubikwasa
z
tuwroclaw.com
dodany: 18.09.2025, 18:10:07
  • 341
  • #
    ukraina
  • #
    motoryzacja
  • #
    prawo
  • #
    samochody
leanback
leanback 19.09.2025, 05:31:39 via Wykop
  • 18
@new-object: to samo cyganie jeżdżący na blachach z UK bez przeglądów i ubezpieczenia - chory kraj, że nikt tego nie weryfikuje pomimo zakazu przerejestrowania samochodów
leanback
leanback 19.09.2025, 06:18:24 via Wykop
  • 1
@new-object: jasne, wiadomo o co chodziło

324

Pensje powinny być podnoszone przynajmniej o wskaźnik inflacji!

Pensje powinny być podnoszone przynajmniej o wskaźnik inflacji!

Rząd zaprezentował, o ile w 2026 roku wzrośnie w Polsce minimalne wynagrodzenie. To o ponad 200 zł brutto mniej, niż jeszcze kilka miesięcy temu zapowiadało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ekonomistka dr Monika Jakubiak uważa, że różne czynniki mogły wpłynąć na tę decyzję.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 17.09.2025, 07:44:03
  • 255
  • #
    praca
  • #
    technologia
  • #
    nauka
  • #
    pracait
  • #
    ekonomia
  • #
    polskiepato
leanback
leanback 18.09.2025, 04:53:58 via Wykop
  • 15
@m_ney: fajnie, ale skoro realna mediana wynagrodzeń (nie to co podaje oficjalnie GUS) jest obecnie niewiele wyższa od minimalnej, to podwyższając co rok minimalną:
A) napędzany inflację
B) dusimy konkurencyjność i płynność finansową przedsiębiorstw
C) wywołujemy bezrobocie
89adr89
89adr89
89adr89
17.09.2025, 09:49:28
  • 2
Nowa ścieżka rowerowa z atrakcjami xd
#lodz
89adr89 - Nowa ścieżka rowerowa z atrakcjami xd
#lodz

źródło: 1758057137103

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

leanback
leanback 17.09.2025, 16:03:08 via Wykop
  • 0
@89adr89: efekt Konfitury - w sumie dobrze, że zarządca drogi myśli o pieszych skoro samochody zastanawiały chodniki
  • Odpowiedz
concierge
concierge
12.09.2025, 13:00:46
  • 0
hej #lodz poleciecie jakies miejsce do max 100km na wypad weekendowy z kajakiem? Zależy mi żeby był dostęp do wody (rzeka, jezioro) oraz możliwość relaksu po aktywności fizycznej (w sensie dostęp do noclegu z ciepłą wodą), hamak i grilla mam swoje

dla zasięgu wrzucam #bushcraft bo oni/one/one/oni/onx znają dobre miejscówki
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

leanback
leanback 12.09.2025, 14:59:43 via Wykop
  • 1
@concierge: sensownie tylko Pilica ze startem w Inowłodzu - jak nikt cie nie zbiera i wracasz pod prąd to nurt jest powolny i spokojnie ogarniesz w dwie strony. Z innych opcji jest jeszcze Rawka (dużo przeszkód i raczej wymagająca rzeka o wolnym biegi) lub Warta (tutaj nurt jest mocny i rzeka jest zdradliwa)
  • Odpowiedz

308

Laserem w rosyjskiego drona? NATO już zaopatruje się w podobne systemy

Pokaż treści 18+

Laserem w rosyjskiego drona? NATO już zaopatruje się w podobne systemy

Australijska firma Electro Optic Systems (EOS) zaprezentowała nową broń laserową Apollo, zdolną do zestrzelenia nawet 50 dronów na minutę. System wzbudził ogromne zainteresowanie w Europie - pierwszy kraj NATO już podpisał umowę na zakup tej technologii, informuje austriacki dziennik "Der Standard".

Bobito
z
rmf24.pl
dodany: 11.09.2025, 14:29:44
  • 54
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    australia
  • #
    militaria
  • #
    technologia
leanback
leanback 12.09.2025, 10:35:58 via Wykop
  • 1
@Excalibur25: właśnie miałem wkleić 😂
leanback - @Excalibur25: właśnie miałem wkleić 😂

źródło: gniew-dzidy

Pobierz
FlinstonQ
FlinstonQ
FlinstonQ
11.09.2025, 10:23:00
  • 0
#stomatolog #dentysta #lodz
Szukam dobrego dentysty co ogarnie mi zęby, mam kanałowe chyba do wyrwania bo śmierdzą, więc implanty będę wstawiać. Ktoś kogoś poleci?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

leanback
leanback 11.09.2025, 11:14:33 via Wykop
  • 0
@FlinstonQ: polecam - ogarnie wszystko co potrzebujesz w rozsądnych pieniądzach (o ile znajdziesz u niej termin)
https://maps.app.goo.gl/B8ajHVViPyYyrzWZA
  • Odpowiedz
drwal_i_drewutnia
drwal_i_drewutnia
drwal_i_drewutnia
10.09.2025, 18:56:55
  • 0
Ma ktoś bezpośrednie porównanie? Szukam czegoś co uchroni przede wszystkim przed zimnym wiatrem, mżawka.

#rower #szosa #gravel
drwalidrewutnia - Ma ktoś bezpośrednie porównanie? Szukam czegoś co uchroni przede ws...

źródło: temp_file5600521014051721424

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

leanback
leanback 10.09.2025, 21:24:48 via Wykop
  • 1
@drwal_i_drewutnia: mam 2 kurtki rowerowe z Deca na zimę.

Pierwsza to poprzedni model tego Rockridera MTB - sprawdzona przy -15 z wiatrem i śniegiem. Nie jest idealna, ale coś tam faktycznie chroni od wiatru i wilgoci pod warunkiem, że jedziesz ubrany na cebulę i ostro nie pada.

Druga to van rysel EDR - tutaj faktycznie izolacja termiczna jest dużo lepsza więc jak coś to cebula na mniej warstw i lepsza
  • Odpowiedz
leanback
leanback 11.09.2025, 08:41:13 via Wykop
  • 1
@drwal_i_drewutnia: tutaj jest ta EDR:
https://www.decathlon.pl/p/_/R-p-345150?mc=8883071
  • Odpowiedz
Cymerek
Cymerek
09.09.2025, 09:32:53
  • 1
Czy ktoś próbował to uruchomić na Garminie 530 zgodnie z tą instrukcją?
Ja wczoraj wrzuciłem ten plik do folderu "garmin" ale nic się nie wydarzyło, albo nie potrafię wejść w odpowiednią mapę.

https://www.strava.com/clubs/334054/posts/39355641

#kwadraty #rower
Cymerek - Czy ktoś próbował to uruchomić na Garminie 530 zgodnie z tą instrukcją?
Ja ...

źródło: X6y_uYus5QlmWjtd_21udX9f4QdLtW5_lah4mX5ynbY-1536x2048

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

leanback
leanback 09.09.2025, 11:54:35 via Wykop
  • 0
@Cymerek: no dobra, tylko pytam po co? Nawet widząc te niezaliczone kwadraty jako siatkę, to czy na mapie odznaczy się to czy go zaliczyłeś podczas jazdy? Obstawiam, że nie... Tak jak napisał @Paczek_w_masle, prościej sobie dodać "every tile" że sklepu garmina jako dodatkowy ekranu i podczas trasy łatwo sprawdzisz czy coś się już zaliczyło czy nie.

Ogólnie jak planujesz jeździć pod kwadraty to buduj trasy z wtyczką statshunters
leanback - @Cymerek: no dobra, tylko pytam po co? Nawet widząc te niezaliczone kwadra...

źródło: 1000010620

Pobierz
  • Odpowiedz
jedrek1212
jedrek1212
07.09.2025, 06:00:04
  • 0
Macie do polecenia jakąś fajną lampkę rowerową przednią? Tak do 100zł. Może być ładowana przez usb, lub na baterię. Zależy mi na tym, żeby miała dosyć mocne światło. Może być z temu, aliexpress. Nie zależy mi szczególnie na czasie dostawy.
#rower #temu #allegro #zakupyzchin #zakupyzaliexpress #aliexpress
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

leanback
leanback 07.09.2025, 07:15:18 via Wykop
  • 1
Zakładasz konto na nowego maila i masz zniżkę na "pierwsze" zakupy
https://www.aliexpress.com/i/33046014882.html
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 20
  • Strona 5 z 20
  • >

lean back

  • “There are two ways to conquer and enslave a nation. One is by the sword. The other is by debt.” John Adams 1826
  • HollyŁódź

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 06.06.2019

    Komentator
  • Rocznica
    od 31.07.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 31.07.2013

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking