Mirki, co myślicie o ETFie WIG20TR na koncie IKE w XTB? PL giełda jest wciąż niedoszacowana, ter wysoki tak to nie widzie minusów. Chciałem wjechać w Orlen ale za późno się zebrałem
@LimboNoir oj dobrze ze zapytalem - mowisz o LU0496786574? - jedyny minus to, ze distributing, co prawda na IKE to jeden pies, ale moze cos z acu polecisz podobnego? IKE XTB - nie chce oddawac 0,5% :/
Czy kupując #etf przez #xtb wpłacacie w PLN, czy najpierw robicie przewalutowanie do obcej waluty na własną rękę? Spotkałem się parę razy ze stwierdzeniem, że szkoda na to zachodu przy dłuższym horyzoncie inwestycyjnym. Ciekawi mnie jakie macie na ten temat zdanie. #gielda
@PfefferWerfer: bardzo ciekawie piszesz o syntetykach - ja przed zainwestowaniem poczytałem o różnicach i aż tak nie odebrałem ryzyka z nimi związanego. Naprawdę syntetyki są tak niebezpieczne?
#etf #gielda #ike #ikze W co polecacie się załadować długoterminowo na IKE/IKZE (25-30lat) ? Myślalem o jednym dwóch ETF z poniższych -Vanguard Livestrategy 80/60 w EUR -Vanguard S&P 500 UCITS ETF USD Accumulation -iShares S&P 500 Swap UCITS ETF USD (Acc) -iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)
Inwestując na xtb i mając tam konto IKE warto w ogóle inwestować też pomijając IKE? Jakie są różnice pomiędzy takim inwestowaniem, bo wiadomo, że na IKE inwestuje się z myślą o emeryturze, ale w końcu stamtąd też można wypłacić hajs. #xtb
Czy w związku z konkurencyjną ofertą IKE od XTB, Bossa planuje jakieś obniżki prowizji na swoim IKE, czy trzeba po prostu się przenieść do XTB? #gielda #xtb #bossa
Już dawno na tym k--------u portfel tak szybko mi się z--------a w dół. Wspinaczka od listopada, ładne plusy i w nieco 2 tygodnie już wróciło tam skąd zaczynało. Inwestorzy w Polsce są p------i xD
Szukam jakiegoś godnego polecenia #etf będącego alternatywą do pchania wszystkiego w SP500/nasdaq100, co mogłoby w razie korekty/bessy na rynku akcji w USA zminimalizować straty i chociaż trochę zmniejszyć ryzyko i uzależnienie od kilku spółek. Ktoś coś poleca?
@JihadJoe ciekawy pomysl, ja bardziej myslalem zeby w IKE pojsc w polski ETF na s&p500, ale odstrasza mnie lekko TER https://atlasetf.pl/etf-details/PLBETFS00017 . A na zwyklym koncie polecisz jakis kantor? Ja na razie wplacam po 5k co msc przez Revolut :D
Mirki potrzebuje pomocy, chce zainwestowac na raz caly limit IKE zakladajac zonie konto na XTB. Czy jest sens bawic sie w polskie sp500 przy nieco wyzszym TER czy po prostu zaplacic 0.5% za przewalutowanie i przebolec kupujac AllWorlda lub 60/40? Inaczej sie chyba nie da? Jak Wy podchodzicie do tematu?
@PedzacaGuma: ogladalem jakis czas temu ranking IKE Iwucia i mimo przewaltuowania XTB wychodzil jedynie 30/40 zl gorzej od bodajze bossy a konto juz bedzie i bedzie mozna tez inwestowac poza. Zastanawiam sie bardziej czy sa jakiejs alternatywy w co mozna taniej opakowac a rownie perspektywicznie
Cześć Do kogo radzilibyście się zgłosić na konsultację która pomogłaby stworzyć plan na jakieś proste inwestycje które uchroniłyby majątek rzędu około 200k w jakimś stopniu przed inflacją? Niestety jestem na tyle pochłonięty pracą że nic nie robię w tym kierunku a chciałbym aby ktoś mi wytłumaczył podstawy a co najważniejsze dopasował je do dzisiejszych czasów i mojego trybu życia Chodzi mi na start jedynie o alternatywę lepszą niż trzymanie tego w banku
#inwestycje #etf Chce co miesiąc wrzucać pln w etf. Przypuscmy że w ciągu roku zarobię 10%na etf, ale w tym czasie euro spadnie o 10% z 4.4 do tych 3.96. Czyli wtedy wychodzę na 0? W przybliżeniu Oczywiście jeszcze podatek od zysku w pln czy euro? Do tego kurs wymiany euro
Mirki jak najtaniej kupowac #etf w XTB? Chce zaladowac duza czesc portfela zamiast nadplacac kredo na #nieruchomosci. Nie chce placic za przewalutowanie, jakie sa Wasze sposoby? W co Wy byscie zainwestowali allworld, sp500 na 3-5 lat?
@katopa: raczej jestem leniem. Mam trochę akcji, ale malutko. Głównie obligi skarbu państwa. Jakie macie opinie o funduszach zamkniętych? Jestem umówiony na spotkanie z doradcą aby coś takiego otworzyć. Koszty zarządzania wysokie, ale i tak już po odjęciu zostaje całkiem sporo %
Zastanawiam się nad sensem otworzenia IKZE na ryczałcie 14% - przerabiał ktoś temat? Warto? Jeśli tak to gdzie najlepiej? Przy 12% chyba nie ma sensu się w to bawić? #inwestowanie #ikze #ryczalt #inwestycje
@fatalny bardziej działa to na zasadzie że wkładasz tam pieniądze i nie chcesz ich wyjmować przed emeryturą tylko je inwestujesz, a na dzień dzisiejszy skutecznie obniża podatek
#etf #inwestycje Czytając trochę wątków i mając na uwadze, że mogę odkładać minimum 2k PLN miesięcznie a za 10 lat (tfu, już 9) chcę spłacić hipotekę postanowiłem połowę odkładać w obligacje skarbowe EDO, a drugą połowę lecieć w ETF
1. Gdzie najlepiej kupować ETF? 2. Chcę kupować ETF co miesiąc więc jeśli jebnie to i tak będę uśredniał cenę. Co Wy na to? 3. Planuję kupić VUAA.DE, EXUS.DE,
#inwestycje #gielda #etf