Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko163
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
fatalny
fatalny

fatalny

Dołączył 7 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 331
  • Znaleziska 20
  • Mikroblog 311
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 5
fatalny
fatalny
fatalny 14.02.2025, 11:23:30
  • 0
Mirki, co myślicie o ETFie WIG20TR na koncie IKE w XTB? PL giełda jest wciąż niedoszacowana, ter wysoki tak to nie widzie minusów. Chciałem wjechać w Orlen ale za późno się zebrałem

#inwestycje #gielda #etf
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny
Autor
14.02.2025, 13:44:29 via Wykop
  • 0
@LimboNoir oj dobrze ze zapytalem - mowisz o LU0496786574? - jedyny minus to, ze distributing, co prawda na IKE to jeden pies, ale moze cos z acu polecisz podobnego? IKE XTB - nie chce oddawac 0,5% :/
  • Odpowiedz
fatalny
fatalny
fatalny
Autor
14.02.2025, 13:47:34 via Wykop
  • 0
@derecki: a co powiesz o: ETFBSPXPL - niestety wysoki TER...
  • Odpowiedz
fatalny
fatalny
fatalny
Autor
14.02.2025, 14:19:20 via Wykop
  • 0
@derecki: znowu - LYPS.PL ma dywidende - w sumie na IKE to dobra opcja?
  • Odpowiedz
J.....m
J.....m
konto usunięte 11.02.2025, 13:38:55
  • 0
Czy kupując #etf przez #xtb wpłacacie w PLN, czy najpierw robicie przewalutowanie do obcej waluty na własną rękę? Spotkałem się parę razy ze stwierdzeniem, że szkoda na to zachodu przy dłuższym horyzoncie inwestycyjnym. Ciekawi mnie jakie macie na ten temat zdanie.
#gielda
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny 14.02.2025, 11:12:29 via Wykop
  • 0
@vinmcqueen: gdzieś widziałem że zen pro ma bardzo dobry kurs
  • Odpowiedz
Czoso
Czoso
08.02.2025, 16:53:04
  • 74
Ceny mieszkań się zatrzymały i lekko spadają.

Poczekajcie aż Janusz z Haliną odkryją co to jest Vanguard, ETF albo SP500 to polecimy jeszcze z -10% w dół xD

#nieruchomosci
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny 08.02.2025, 22:32:53 via Wykop
  • 0
@PfefferWerfer: bardzo ciekawie piszesz o syntetykach - ja przed zainwestowaniem poczytałem o różnicach i aż tak nie odebrałem ryzyka z nimi związanego. Naprawdę syntetyki są tak niebezpieczne?
  • Odpowiedz
groman43
groman43
27.01.2025, 13:03:14
  • 2
W sumie głupie pytanie - co się właściwie stało, że tak wszystko jebło?

#gielda
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny 27.01.2025, 13:03:58 via Wykop
  • 2
@groman43: chiny panie, chiny
  • Odpowiedz
Mura93
Mura93
23.01.2025, 12:52:39
  • 3
#etf #gielda #ike #ikze
W co polecacie się załadować długoterminowo na IKE/IKZE (25-30lat) ?
Myślalem o jednym dwóch ETF z poniższych
-Vanguard Livestrategy 80/60 w EUR
-Vanguard S&P 500 UCITS ETF USD Accumulation
-iShares S&P 500 Swap UCITS ETF USD (Acc)
-iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny 23.01.2025, 16:52:10 via Wykop
  • 0
@deadspace11: vanguard nie widzi zysku w USA? ciekawe
  • Odpowiedz
c.....r
konto usunięte 02.11.2024, 13:33:48
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny 31.12.2024, 00:22:51 via Wykop
  • 0
@cl_master: i jak? Udało się coś znaleźć?
  • Odpowiedz
fatalny
fatalny
fatalny 08.01.2025, 18:30:04 via Wykop
  • 0
@cl_master: wspolczuje, dlugo juz szukasz? jaki stack?
  • Odpowiedz
fatalny
fatalny
fatalny 19.01.2025, 15:17:08 via Wykop
  • 0
@cl_master: powodzenia!
  • Odpowiedz
Vestor
Vestor
01.01.2025, 10:30:58
  • 0
Inwestując na xtb i mając tam konto IKE warto w ogóle inwestować też pomijając IKE? Jakie są różnice pomiędzy takim inwestowaniem, bo wiadomo, że na IKE inwestuje się z myślą o emeryturze, ale w końcu stamtąd też można wypłacić hajs.
#xtb
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny 02.01.2025, 15:28:24 via Wykop
  • 0
@Asceus: zawsze będzie można przenieść do innego maklera i tam wypłacić bez ponownego pobierania za przewalutowanie
  • Odpowiedz
fatalny
fatalny
fatalny 08.01.2025, 18:30:51 via Wykop
  • 0
@Asceus: jestes pewien ze przy wyplacie transferowej placisz za przewalutowanie skoro etf w XTB === etf w BOSSA ?
  • Odpowiedz
m-mmmm_marysia
m-mmmm_marysia
02.01.2025, 08:21:17
  • 0
Czy w związku z konkurencyjną ofertą IKE od XTB, Bossa planuje jakieś obniżki prowizji na swoim IKE, czy trzeba po prostu się przenieść do XTB?
#gielda #xtb #bossa
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny 02.01.2025, 15:27:08 via Wykop
  • 0
@KOLEGAMAMY: zawsze możesz wpłacić od razu w euro
  • Odpowiedz
Tytyka
Tytyka
20.12.2024, 12:37:28
  • 5
Już dawno na tym k--------u portfel tak szybko mi się z--------a w dół. Wspinaczka od listopada, ładne plusy i w nieco 2 tygodnie już wróciło tam skąd zaczynało. Inwestorzy w Polsce są p------i xD

#gielda
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny 20.12.2024, 13:18:13 via Wykop
  • 0
@tomaszek00: czy to wywołane ?
  • Odpowiedz
olcayn
olcayn
20.12.2024, 10:30:37
  • 7
its over...

#gielda
olcayn - its over...

#gielda

źródło: 1000019898

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny 20.12.2024, 12:25:53 via Wykop
  • 0
@DJ007: in sp500 we trust, dobry moment na dokup teraz
  • Odpowiedz
gosvami
gosvami
03.02.2024, 08:26:04
  • 0
Jeszcze wczoraj pobierałem normalnie.

#doci #ebook
gosvami - Jeszcze wczoraj pobierałem normalnie.

#doci #ebook

źródło: cooooo

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny 18.12.2024, 15:18:43 via Wykop
  • 0
@babagosz: normalnie zalozyles tam konto?
  • Odpowiedz
fatalny
fatalny
fatalny 20.12.2024, 12:20:30 via Wykop
  • 0
@babagosz: PL tez tam pobierasz?
  • Odpowiedz
Euph0
Euph0
Euph0
29.10.2024, 18:38:37
  • 1
Szukam jakiegoś godnego polecenia #etf będącego alternatywą do pchania wszystkiego w SP500/nasdaq100, co mogłoby w razie korekty/bessy na rynku akcji w USA zminimalizować straty i chociaż trochę zmniejszyć ryzyko i uzależnienie od kilku spółek. Ktoś coś poleca?

#gielda #inwestycje #inwestowanie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny 30.10.2024, 12:46:46 via Wykop
  • 0
@JihadJoe: IKE w XTB? Płacisz za przewalutowanie?
  • Odpowiedz
fatalny
fatalny
fatalny 30.10.2024, 14:47:02 via Wykop
  • 0
@JihadJoe ciekawy pomysl, ja bardziej myslalem zeby w IKE pojsc w polski ETF na s&p500, ale odstrasza mnie lekko TER https://atlasetf.pl/etf-details/PLBETFS00017 . A na zwyklym koncie polecisz jakis kantor? Ja na razie wplacam po 5k co msc przez Revolut :D
  • Odpowiedz
fatalny
fatalny
fatalny 07.11.2024, 23:47:26 via Wykop
  • 0
@broker: jaki ticker? Zaciekawiłeś mnie
  • Odpowiedz
fatalny
fatalny
fatalny 07.11.2024, 13:58:33
  • 1
Mirki potrzebuje pomocy, chce zainwestowac na raz caly limit IKE zakladajac zonie konto na XTB. Czy jest sens bawic sie w polskie sp500 przy nieco wyzszym TER czy po prostu zaplacic 0.5% za przewalutowanie i przebolec kupujac AllWorlda lub 60/40? Inaczej sie chyba nie da? Jak Wy podchodzicie do tematu?

#xtb #etf #inwestycje #gielda
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny
Autor
07.11.2024, 14:12:47 via Wykop
  • 1
@PedzacaGuma: ogladalem jakis czas temu ranking IKE Iwucia i mimo przewaltuowania XTB wychodzil jedynie 30/40 zl gorzej od bodajze bossy a konto juz bedzie i bedzie mozna tez inwestowac poza. Zastanawiam sie bardziej czy sa jakiejs alternatywy w co mozna taniej opakowac a rownie perspektywicznie
  • Odpowiedz
fatalny
fatalny
fatalny
Autor
07.11.2024, 14:13:33 via Wykop
  • 0
@JihadJoe: co z ciekawosci ladujesz na IKE?
  • Odpowiedz
roberor
roberor
roberor
28.10.2024, 21:57:07
  • 0
Cześć
Do kogo radzilibyście się zgłosić na konsultację która pomogłaby stworzyć plan na jakieś proste inwestycje które uchroniłyby majątek rzędu około 200k w jakimś stopniu przed inflacją? Niestety jestem na tyle pochłonięty pracą że nic nie robię w tym kierunku a chciałbym aby ktoś mi wytłumaczył podstawy a co najważniejsze dopasował je do dzisiejszych czasów i mojego trybu życia
Chodzi mi na start jedynie o alternatywę lepszą niż trzymanie tego w banku
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny 30.10.2024, 16:40:57 via Wykop
  • 0
@Need: a jaką masz opinię o tfi?
  • Odpowiedz
UlanyD
UlanyD
UlanyD
09.10.2024, 15:55:23
  • 0
#inwestycje #etf
Chce co miesiąc wrzucać pln w etf. Przypuscmy że w ciągu roku zarobię 10%na etf, ale w tym czasie euro spadnie o 10% z 4.4 do tych 3.96. Czyli wtedy wychodzę na 0? W przybliżeniu
Oczywiście jeszcze podatek od zysku w pln czy euro?
Do tego kurs wymiany euro
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny 16.10.2024, 23:25:09 via Wykop
  • 0
@Wychwalany: możesz wytłumaczyć?
  • Odpowiedz
fatalny
fatalny
fatalny 18.10.2024, 21:16:29 via Wykop
  • 0
no i pamietaj, że kupując akcje amerykanskie upakowane w ETF sprzedawany w euro ryzyko walutowe masz do USD


@Wychwalany: to - tego nie rozumiem
  • Odpowiedz
fatalny
fatalny
fatalny 15.10.2024, 22:27:55
  • 0
Mirki jak najtaniej kupowac #etf w XTB? Chce zaladowac duza czesc portfela zamiast nadplacac kredo na #nieruchomosci. Nie chce placic za przewalutowanie, jakie sa Wasze sposoby? W co Wy byscie zainwestowali allworld, sp500 na 3-5 lat?

#inwestycje #gielda #xtb #kredythipoteczny
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny
Autor
16.10.2024, 23:05:30 via Wykop
  • 0
@zwolejo: dokładnie tak robię - problemem jest jedynie górna granica bez prowizji -5k. Może faktycznie czas zainwestować w wyższy plan.
  • Odpowiedz
fatalny
fatalny
fatalny
Autor
16.10.2024, 23:08:01 via Wykop
  • 0
@katopa: raczej jestem leniem. Mam trochę akcji, ale malutko. Głównie obligi skarbu państwa. Jakie macie opinie o funduszach zamkniętych? Jestem umówiony na spotkanie z doradcą aby coś takiego otworzyć. Koszty zarządzania wysokie, ale i tak już po odjęciu zostaje całkiem sporo %
  • Odpowiedz
fatalny
fatalny
fatalny
Autor
16.10.2024, 23:08:37 via Wykop
  • 0
@ossprime: muszę zerknąć jak wypada tak to odwzorowanie na tym etfie
  • Odpowiedz
fatalny
fatalny
fatalny
Autor
16.10.2024, 23:09:35 via Wykop
  • 0
@SmartCheetah: o! To może po prostu lepiej ładować PLN na XTB i zrobić przez nich zamianę hmm
  • Odpowiedz
imargam_2137
imargam_2137
27.09.2024, 10:44:56
  • 318
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny 27.09.2024, 21:28:20 via Wykop
  • 0
@jedzbudynie: skad taka opinia?
  • Odpowiedz
Divorek
Divorek
06.09.2024, 12:04:56
  • 1
Znajde lepszy ETF na SP500 niz iShares Core S&P 500 UCITS na XTB? Moze cos innego polecacie?
#gielda
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny 06.09.2024, 12:20:24 via Wykop
  • 0
@Divorek: a co jest zlego w tym ETFie? Ja obecnie inwestuje w etfy na all world ex-us, fajnie sie zachowuja
  • Odpowiedz
fatalny
fatalny
fatalny 29.08.2024, 21:16:10
  • 0
Zastanawiam się nad sensem otworzenia IKZE na ryczałcie 14% - przerabiał ktoś temat? Warto? Jeśli tak to gdzie najlepiej? Przy 12% chyba nie ma sensu się w to bawić?
#inwestowanie #ikze #ryczalt #inwestycje
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bb89
bb89
30.08.2024, 04:08:49 via iOS
  • 0
@fatalny bardziej działa to na zasadzie że wkładasz tam pieniądze i nie chcesz ich wyjmować przed emeryturą tylko je inwestujesz, a na dzień dzisiejszy skutecznie obniża podatek
  • Odpowiedz
OsSikorskiego
OsSikorskiego
30.08.2024, 05:43:37 via Wykop
  • 0
IKZE na ryczałcie 14% - przerabiał ktoś temat


@fatalny: Mateusz opisywał na blogu:
https://inwestomat.eu/czy-konto-ikze-sie-oplaca/
  • Odpowiedz
UlanyD
UlanyD
UlanyD
29.08.2024, 09:16:10
  • 0
#etf #inwestycje
Czytając trochę wątków i mając na uwadze, że mogę odkładać minimum 2k PLN miesięcznie a za 10 lat (tfu, już 9) chcę spłacić hipotekę postanowiłem połowę odkładać w obligacje skarbowe EDO, a drugą połowę lecieć w ETF

1. Gdzie najlepiej kupować ETF?
2. Chcę kupować ETF co miesiąc więc jeśli jebnie to i tak będę uśredniał cenę. Co Wy na to?
3. Planuję kupić VUAA.DE, EXUS.DE,
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fatalny
fatalny
fatalny 29.08.2024, 11:02:27 via Wykop
  • 1
Ja kupiłem all world ex-us ostatnio
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 3 z 5
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 13.05.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking