Zleciłem Copilotowi znalezienie czegoś w Internecie, po krótkim doprecyzowaniu i zasadniczo zawężeniu zakresu wyszukiwania, chatbot zakomunikował że idzie szukać i zgłosi się z 25. wynikami w ciągu 24h. To tak działają te nowe wyszukiwarki, jak bibliotekarz prawie. Miał ktoś tak? #copilot #sztucznainteligencja #kiciochpyta
@psiversum: ej serio, od dawna dokładnie to samo powtarzam, zwłaszcza że pisanie po chińsku ma dla mnie więcej sensu niż inglisz. Do tego ciągle się słyszy “english alphabet” - serio? To jakiś eufemizm na alfabet łaciński dla osób z dodatkowym chromosomem.
@psiversum: nie wiem, czy to się da naprawić - wydaje mi się, że mieli jakieś swoje pismo. Jakby nie patrzeć dedykowane rozwiązanie. Z chińskim tak prosto nie ma, np. głupi czasownik “jeść” w putonghua to 吃 ale na Tajwanie, Hongkongu czy nawet w Singapurze (który użhwa uproszczonego pisma jak ChRL) to tylko 食 - które z kolei dla przeciętnego Chińczyka brzmi jeszcze bardziej dziwnie, niż dla nas to, że Rosjanie
Od kilkunastu lat jestem na wykopie. Widziałem już wszystko, wiele ciekawych akcji, afer itd.
A w pamięci zapadło mi najbardziej to, że kiedyś Mirek X dodał jakiś wpis, pod którym Mirek Z romansował sobie z Mirabelką Y. I ten właściciel wpisu skasował go, bo był zazdrosny xD
Majowe ataki na logistykę okupanta. Aż mi się przypomniały pogłoski z zeszłego roku, że niby mostu kryminalnego nie wolno ataktować, no to teraz już innej drogi nie ma, jak tylko naokoło dowozić orków. Przez most właśnie. I to do czasu.
"Rosja szykuje bezprecedensowe ograniczenia w ruchu lotniczym nad Moskwą i centralną częścią kraju. Powodem mają być narastające zagrożenia związane z atakami dronów oraz obawy o bezpieczeństwo strategicznej infrastruktury. Nowe zasady mogą wejść w życie już na początku czerwca i obowiązywać..."
Jestem na wakacjach w Egipcie i w hotelu jest dużo osób z Rosji. Co zaskakujące jest dużo matek z dziećmi, bez ojców i dużo par z dwóch kobiet, które są koleżankami. Chyba naprawdę wykosiło i na front zawinęli młodych. Rok temu jeszcze nie było tego tak widać #rosja #wojna
@greedy_critic: z jednej strony głupotą jest wokizm i inne lewicowe urojenia, że parytety na wszystko czynią świat lepszy. Z drugiej zaś, etniczność nie jest istotna dla obsadzania roli. Najlepiej widać to w teatrach, istotą jest czy dana osoba dobrze odda przekaz niesiony przez danego bohatera, w praktyce zaś - jakie ma relacje z reżyserem czy producentami. Jeśli postać w oryginale jest blondynką, to o ile to nie jest kluczowe dla
@greedy_critic: chcą, a nawet jakby nie chcieli to oczywiste jest, że na castingi przychodzą wszyscy i nadreprezentacja białych też niczemu dobremu by nie służyła. Problem w tym, że za dużo przy tym bicia piany.
@PodniebnyMurzyn: oni mają kompleks, pielęgnowany przez państwowe media. Zachód jest tam przedstawiany pysznie, arogancko i przy kontraście z jakimiś patologiami i biedami- aby w całym rozrachunku rosjanin mógł stwierdzić, że z grubsza mamy czyste ulice na pokaz ale władze robią z nami co i jak chcą, jest głód, jest zimno itd. - czyli z grubsza tak samo jak nad Jenisejem czy inną Wołgą.
@Autochton_Mazurski: odnosiłem się do @PodniebnyMurzyn, który pisał, że ruscy mają Zachód gdzieś. Gdyby generalizować, to nie mogę się zgodzić. Byłem wielokrotnie w Rosji, od prawie 20 lat mieszkam tam medialnie i mam codzienny kontakt z Rosjanami, moja teza na podstawie własnych doświdczeń jest taka, że Rosjanie są zazwyczaj żywo zainteresowani Zachodem. Jeszcze bardziej niż w Polsce lat 90-00 zalecza się własne kompleksy wobec Zachodu satyrą i wszelkiej maści
@Autochton_Mazurski: tak jak najbardziej, im dalej od granicy z RF na Zachód tym większy nazwijmy to romantyzm i przekonanie o pewnej duchowej wyższości Wschodu. Jednak stosunek Francuza czy Niemca do Rosji jest dużo bardziej ambiwalentny niż odwrotnie. Oczywiście mówię o tendencji, nie absolutnie.
Duma Państwowa w rosji uchwaliła ustawę przewidującą konfiskatę majątku obywateli, którzy wyjechali za granicę i dopuścili się przestępstw administracyjnych przeciwko interesom rosji w tym dyskredytowania sił zbrojnych
@washington: coś mi nie pasuje, 2-3 lata temu wyszła już odpowiednia ustawa i nawet się rozciągała na rodzinę (wtedy zarekwirowano majątek żony Aleksandra Niewzorowa). edit: sprawdziłem, rodzinę Niewzorowych uznano jako organizację ekstremistyczną. Teraz pojawił się nowy paragraf. Przypominam, iż Aleksander Glebowicz przewidział nieuchronność ataku na Ukrainę i stawiał wszystko na kolosalną porażkę Krelma.
"Rosja zamierza zwrócić się do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w celu "ochrony" praw Rosjan w krajach bałtyckich — poinformowało rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych"
Hmmm..brzmi jakoś znajomo, ale chyba czerwona zaraza nie jest aż tak głupia, aby przygotowywać grunt pod atak na następny kraj, wiedząc jak ch**owo idzie na Ukrainie, prawda?
Przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy brać F-16, F-35 czy co tam jeszcze mamy, np. drony ... i cyk, samoloty na pełnej k%@ na Królewiec, zwrot na granicy i do bazy xD #rosja #ukraina #wojna
@luke-mat: nie, bo to nam nic nie daje. Takie małostkowe złośliwości to ruska domena. Dla nas bezcelowe, oni i tak wiedzą, że bez zgody z Waszyngtonu nic nie zrobimy, będziemy podkładać materiały pod ich szczekanie, że eskalujemy i chcemy ich napaść itd. itp. Sygnał bezradności, kosztowny, obniżający nasze własne morale... można jeszcze by argumenty przeciw wyliczać.
@warzone-rastafuraj: Dzięki za słowa uznania, nazwania mnie mistrzem “banderowskiej” propgandy- chociaż o Ukrainie nawet nie wspomniałem. To że ruskie przechwyciły ostatnio myśliwiec RAF-u to raczej przypadek, a nie zamierzona brytyjska prowokacja, podczas gdy druga strona nagminnie podszczypuje natowską przestrzeń powietrzną. Może Twoja ostra reakcja to nieporozumienie, nie pisałem, że my tego nie robimy, moja negacja odnosi się do “powinniśmy” z Twojego posta, a ja uważam, że nie powinniśmy grać na
@doczko123: właśnie kupę hajsu, to jest reklama werbująca do pracy, ale stawki są moskiewskie niemal - 1200€ za gładziowanie to prawie dwa razy więcej niż normalna stawka.
"A po c--j placic za parking na lotnisku na 3 tyg, przeciez polaczenie kolejowe jest"... ( ͡º͜ʖ͡º)
3h lotu przez cala europe, a potem 8h na p--------e 90km z DB z wszystkimi mozliwymi atrakcjami, Oberleitungsschäden, Schienenersatzverkehr, a na samym koncu kierowca hindus nie ogarnal, ze musi sie zatrzymac na naszej koncowej stacji.
@tlenekciemiezcanu: daj spokój, jestem masochistą recydywistą jeśli chodzi o DB- te objazdy i trasy alternatywne co oni proponują nie działają, bo układają je ci sami ludzie... wczoraj Frankfurt-Mannheim ponad 4godziny EC... i to nawet chyba nie rekord:(
@NexciaK: @erni13 zaczęło się 32 lata temu od fuzji i czesciowej prywatyzacji. Nad Renem zazwyczaj mówią, że przyczyna główna leży w rozmontowaniu bocznic i rzadko używanych torōw w celu oszczędności... teraz memowo mówi się, że jak położysz gdzieś w Niemczech długopis na torach, to jak domino sypie się rozkład w całych Niemczech. Problem jest jednak dzisaj bardziej złożony, bo sporo się remontuje i to dorzuca dodatkowy chaos - zwłaszcza
Miał ktoś tak?
#copilot #sztucznainteligencja #kiciochpyta