Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko206
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
clonek

clonek

Dołączył 6 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 418
  • Znaleziska 82
  • Mikroblog 336
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 6
  • Dodane (13)
  • Komentowane (57)
  • Plusowane (266)
thorgoth
thorgoth
10.05.2026, 11:22:17
  • 128
1 listopada 1700 roku Pałac Królewski w Madrycie był przesycony zapachem kadzidła i zgnilizny.
W królewskich komnatach, za ciężkimi aksamitnymi zasłonami, których od tygodni nikt nie odsuwał, konał we własnych fekaliach i wybroczynach ropnych człowiek.
Był to Karol II Habsburg, król Hiszpanii, władca ogromnego imperium rozciągającego się od Meksyku po Filipiny.

Ale postać leżąca pod pościelą nie przypominała potężnego monarchy.
Miał zaledwie 39 lat, a wyglądał jak starzec — wyniszczony, zniekształcony i napiętnowany przez los.
thorgoth - 1 listopada 1700 roku Pałac Królewski w Madrycie był przesycony zapachem k...

źródło: lina4vclp0n91

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PanAlbert
PanAlbert
PanAlbert
10.05.2026, 12:53:17 via Wykop
  • 182
To, co odkryli po otwarciu ciała Karola II, przeszło do historii jako jeden z najbardziej szokujących dokumentów medycznych w Europie.

Brzmiało jak katalog biologicznych okropności, których żadne ludzkie ciało nie powinno zawierać — a tym bardziej przetrwać z nimi niemal czterdziestu lat.

Raport z sekcji nie opisywał chorego króla.

Opisywał żywy medyczny paradoks.


@thorgoth: Szkoda, że nie przytoczyłeś tego raportu ( ಠ_ಠ)
  • Odpowiedz
dlugijohn
dlugijohn
10.05.2026, 17:45:26 via Wykop
  • 125
@thorgoth: Troche jak pasta, budowanie napiecia tylko po to zeby finalnie nic nie napisac co bylo takie szokujace. Gratulacje, wciagnalem sie i stracilem 5 min po nic xD
  • Odpowiedz
haabero
haabero
21.04.2026, 03:47:00
  • 92
haabero

źródło: kiedy-przegladasz-mu-telefon-zeby-sprawdzic-czy-cie-zdradza-ale-zamiast-tego-znajdujesz-2-gigabajty-memow-o-papiezu

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zgrywajac_twardziela
Zgrywajac_twardziela
21.04.2026, 07:40:22 via Wykop
  • 7
@haabero:
Zgrywajac_twardziela - @haabero:

źródło: obraz_2026-04-21_094021248

Pobierz
  • Odpowiedz
abojaniewiem
abojaniewiem
abojaniewiem
21.04.2026, 08:06:49 via Android
  • 1
@haabero: 2 GB zdjęć kotków
  • Odpowiedz
rybazryzem85
rybazryzem85
31.03.2026, 20:47:55
  • 873
Gdy dotarło do Ciebie, że wakacje spędzisz razem z mężem i dzieciakami.
#mecz #reprezentacja
rybazryzem85 - Gdy dotarło do Ciebie, że wakacje spędzisz razem z mężem i dzieciakami...

źródło: 1000020430

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

justAnotherOne
justAnotherOne
justAnotherOne
31.03.2026, 20:51:40 via Wykop
  • 180
@rybazryzem85: Śmieszne, ale dziś nie zostawię tu plusa. Z szacunku do Roberta.
  • Odpowiedz
PiesPat
PiesPat
31.03.2026, 20:58:46 via Android
  • 24
* ze mąż nie jedzie w delegacje
  • Odpowiedz
heremorie
heremorie
22.03.2026, 19:49:45
  • 303
#mecz
Nie potrafię sobie nawet wyobrazić ilości memów jakby Legia spadła. To byłoby coś tak niesamowitego że nie wierzę ze się wydarzy.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

heremorie
heremorie
Autor
22.03.2026, 19:51:58 via iOS
  • 111
@twoj_starrry: tu jest tyle kontekstów, hadaj, papszun zmienia klub i spada, a to przecież „najlepszy trener ever”, „legia nigdy nie spadnie”, płacz w C+ i redakcjach, rozwiązywanie kontraktów, problemy finansowe…
  • Odpowiedz
bardzospokojnyczlowiek
bardzospokojnyczlowiek
22.03.2026, 19:52:11 via Wykop
  • 71
@heremorie: internet by wybuchł. To chyba byłby już koniec symulacji( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Darson666
Darson666
22.03.2026, 18:11:04
  • 304
Jeśli w tym sezonie spadnie Radomiak i Widzew to wśród plusujących ten wpis wylosuję osobę, ktorej bliknę sto zlotych xD #mecz #ekstraklasa
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Paayor
Paayor
23.03.2026, 15:16:42 via Wykop
  • 0
@Darson666: arka, radomiak i termalica. No chyba że widzew odwali gruz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
PopeLeon
PopeLeon
PopeLeon
25.03.2026, 14:16:47 via Wypok
  • 0

Komentarz usunięty przez autora

wfyokyga
wfyokyga
20.02.2026, 02:53:11
  • 865
wfyokyga

źródło: temp_file7300955700088088517

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rukh
rukh
20.02.2026, 06:56:19 via Android
  • 413
rukh

źródło: 1000009873

Pobierz
  • Odpowiedz
6poziomprokrastynacji
6poziomprokrastynacji
20.02.2026, 07:41:06 via Wykop
  • 225
@wfyokyga: j--------i...
  • Odpowiedz
Mck_98
Mck_98
20.01.2026, 06:07:46
  • 16348
Uwaga, uwaga! Ogłaszam powszechny spis ludności mirko.
Pulsować bez opamiętania. Jak myślicie ile jest aktywnych użytkowników tutaj? Obstawiammaksymalnie 7000 plusów
#wykopgate20 #afera
Mck_98 - Uwaga, uwaga! Ogłaszam powszechny spis ludności mirko.
Pulsować bez opamięta...

źródło: 1000041732

Pobierz
  • 221
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Paukopulos
Paukopulos
20.01.2026, 06:24:27 via Wypiek
  • 290
@Mck_98 z roku na rok coraz mniej. Obstawiam ze ~8.5k na dzień dzisiejszy, ten tegom
  • Odpowiedz
SzubiDubiDu
SzubiDubiDu
20.01.2026, 07:09:43 via Wykop
  • 346
@Mck_98: na mirko? z 1500 plusów dostaniesz. Jak mode to wrzucą na główną to może 4k będzie
  • Odpowiedz
Metodzik
Metodzik
13.01.2026, 07:50:15
  • 4021
Tak jak w poprzednim roku, tworzę nową listę wołania w znaleziskach o darmowych grach od EPIC. Nowa lista ma na celu aktualizację osób zainteresowanych wpisem w 2026.
=================================================================================================

Nowa lista wołania o darmowych grach na EPIC w 2026!
Chcesz być na bieżąco z darmowymi grami na #epicgames i nigdy nie przegapić nowej oferty?

❓
@Metodzik +4512
Tak jak w poprzednim roku, tworzę nową listę do wołania w znaleziskach o darmowych grach od EPIC.

=======================================================================================================

🎮 Nowa lista wołania o darmowych grach od EPIC w 2025! 🎮
Chcesz być na bieżąco z darmowymi grami na #epic i nigdy nie przegapić nowej oferty?
więcej
Metodzik - Tak jak w poprzednim roku, tworzę nową listę wołania w znaleziskach o darm...

źródło: obraz_2026-01-13_084934727

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Metodzik
Metodzik
Autor
13.01.2026, 07:51:39 via Wykop
  • 7
  • Odpowiedz
WolnyBLN
WolnyBLN
13.01.2026, 08:15:01 via Wykop
  • 112
@Metodzik:
WolnyBLN - @Metodzik:

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
Metodzik
Metodzik
12.01.2026, 15:32:32
  • 4767
Tak jak w poprzednim roku, tworzę nową listę wołania w znaleziskach o darmowych grach od STEAM. Nowa lista ma na celu aktualizację osób zainteresowanych wpisem w 2026. jutro, będzie aktualizacja listy epic

=================================================================================================

Nowa lista wołania o darmowych grach na STEAM w 2026!
Chcesz być na bieżąco z darmowymi grami na #steam i nigdy nie przegapić nowej oferty?
@Metodzik +4186
Tak jak w poprzednim roku, tworzę nową listę wołania w znaleziskach o darmowych grach od EPIC. Nowa lista ma na celu aktualizację osób zainteresowanych wpisem.

=================================================================================================

🎮 Nowa lista wołania o darmowych grach od EPIC w 2025! 🎮
Chcesz być na bieżąco z darmowymi grami na #epic i
więcej
Metodzik - Tak jak w poprzednim roku, tworzę nową listę wołania w znaleziskach o darm...

źródło: obraz_2026-01-12_162752588

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrlukasz
mrlukasz
12.01.2026, 15:46:38 via iOS
  • 43
@Metodzik: oby w tym roku bylo lepiej
  • Odpowiedz
k__p
k__p
12.01.2026, 15:52:33 via Wykop
  • 215
@Metodzik: Dziękujemy za Twoją służbę.
  • Odpowiedz
Metodzik
Metodzik
10.01.2026, 07:41:58
  • 4808
Tak jak w poprzednim roku, tworzę nową listę wołania w znaleziskach o darmowych grach od GOG. Nowa lista ma na celu aktualizację osób zainteresowanych wpisem w 2026. jutro, pojutrze będzie aktualizacja listy steam, epic

=================================================================================================

Nowa lista wołania o darmowych grach od GOG w 2025!
Chcesz być na bieżąco z darmowymi grami na #gog i nigdy nie przegapić nowej oferty?
@Metodzik +3337
Tak jak w poprzednim roku, tworzę nową listę wołania w znaleziskach o darmowych grach od GOG. Nowa lista ma na celu aktualizację osób zainteresowanych wpisem.

=================================================================================================

🎮 Nowa lista wołania o darmowych grach od GOG w 2025! 🎮
Chcesz być na bieżąco z darmowymi grami na #gog i
więcej
Metodzik - Tak jak w poprzednim roku, tworzę nową listę wołania w znaleziskach o darm...

źródło: gog

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Metodzik
Metodzik
Autor
10.01.2026, 07:44:28 via Wykop
  • 11
  • Odpowiedz
GOHAN
GOHAN
10.01.2026, 07:53:25 via Wykop
  • 571
@Metodzik:
GOHAN - @Metodzik:

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
luke-dolla7
luke-dolla7
08.01.2026, 06:21:20
  • 2774
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 240
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

luke-dolla7
luke-dolla7
Autor
08.01.2026, 06:32:18 via Android
  • 911
@gorzki99:
Ale ja wam nie odmawiam flapsa. To, że mieliście więcej % a przyszły kiepskie czasy i pracodawca tnie to do minimum to normalna praktyka. Ale dla was to niedopuszczalne.

Budżetówka musi być - nie wyobrażam sobie państwa bez szkół, urzędów, szpitali. To nie ma przynosić zysku, to ma regulować pracę państwa. Kopalnie węgla to nie budżetówka. Z resztą przecież dumnie zawsze mówicie - jesteście spółką akcyjną. Nie rozumiem tego
  • Odpowiedz
luke-dolla7
luke-dolla7
Autor
08.01.2026, 06:44:18 via Android
  • 664
@siedze-na-antresoli:
No przecież chcą obciąć tylko benefity. Ale to dla górników i tak za dużo.
  • Odpowiedz
balbezaur
balbezaur
23.12.2025, 09:45:52
  • 1423
#ppk #afera #pracbaza #januszex #januszebiznesu #gielda

Mirka ale jaja xd
Myślałem że tak się nie zdarza.
Zapytałem szwagierkę jak jej PPK wygląda pod koniec roku. A ona mówi że gdzie to sprawdzić. Mówię zaloguj się na moje PPK.
I co się okazuje: nie odnaleziono rachunku.
  • 120
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pawery1
Pawery1
Pawery1
23.12.2025, 09:47:46 via Wykop
  • 1337
@balbezaur: czyli szefowa nie wie o przepisie zakazującym zniechęcania :⁠-⁠)
  • Odpowiedz
koniecswiatajestbliski
koniecswiatajestbliski
23.12.2025, 10:10:23 via Wykop
  • 996
@memory: nic nikomu nie zabrano. Głupoty gadasz. Propaganda pięknie zadziałała. Dzisiejsi emeryci to są wręcz na plus względem tego co wypracowali za PRL.
  • Odpowiedz
Zlomiarz1
Zlomiarz1
Zlomiarz1
29.09.2025, 09:33:02
  • 1344
Zlomiarz1

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zlomiarz1
Zlomiarz1
Zlomiarz1
Autor
29.09.2025, 09:38:31 via Wykop
  • 286
@bialy100k:
Zlomiarz1 - @bialy100k:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
I.....4
I.....4
konto usunięte 29.09.2025, 09:42:02 via Wykop
  • 627
@Zlomiarz1:
I.....4 - @Zlomiarz1:

źródło: wspet7v7d9851

Pobierz
  • Odpowiedz
IMPERIUMROMANUM
IMPERIUMROMANUM
10.09.2025, 06:20:58
  • 5
Smród i brud w antycznym Rzymie

Antyczny Rzym znamy z pięknych willi i majestatycznych budowli, w których mieszkały elity państwa. Większość jednak społeczeństwa rzymskiego mieszkała w małych mieszkaniach, pojedynczych pokojach lub apartamentach bez jakichkolwiek udogodnień. Wodę nabierali z publicznych studni lub fontann zasilanych akweduktami. Z pewnością nie pobierano wody z rzek, gdyż zdawano sobie sprawę z ich silnego zanieczyszczenia.
Oczywiście higiena w Rzymie mogła budzić wiele zastrzeżeń, gdyż (szczególnie w wielopoziomowych budowlach mieszkalnych) nie
IMPERIUMROMANUM - Smród i brud w antycznym Rzymie

Antyczny Rzym znamy z pięknych wil...

źródło: Smród i brud w antycznym Rzymie

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
projektant_doktorant
projektant_doktorant
10.09.2025, 06:30:50 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
IMPERIUMROMANUM
IMPERIUMROMANUM
10.09.2025, 06:21:28
  • 8
Życie obozowe Rzymian

W każdym obozie wojskowym Rzymian budowano latryny, zasilane bieżącą wodą z pobliskich strumieni. Analiza zawartości szamba, wypłukiwanego z tych sanitariatów, pozwoliła archeologom zrekonstruować dietę rzymskich żołnierzy (okazuje się, że nie tylko kopanie w ziemi, ale także w... ekskrementach może być niezwykle korzystne dla nauki). Rzecz w tym, że zachowały się tam resztki przetrawionych nasion. Oto w zimnej Brytanii, na linii umocnień zwanej murem Hadriana, często jadano takie produkty, jak: oliwki,
IMPERIUMROMANUM - Życie obozowe Rzymian

W każdym obozie wojskowym Rzymian budowano l...

źródło: Życie obozowe Rzymian

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
czarna_olewka
czarna_olewka
18.08.2025, 20:26:17
  • 1849
Czy zastanawialiście się kiedyś od czego pochodzą polskie nazwy miesięcy? Są one wyjątkowe na tle większości języków europejskich. Zamiast pochodzić od łacińskich nazw (jak styczeń = Januarius, luty = Februarius itd.) wywodzą się z dawnej słowiańszczyzny i odnoszą się głównie do zjawisk przyrody, prac rolnych albo obyczajów

1. Styczeń – od „stykać się”, czyli „stykają się” stary i nowy rok.

2. Luty – od „srogi, lut(y)”, czyli surowy, mroźny miesiąc.

3.
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szyderczy_szczur
szyderczy_szczur
18.08.2025, 20:28:15 via Android
  • 800
@czarna_olewka a Cipiec?
  • Odpowiedz
czarna_olewka
czarna_olewka
Autor
18.08.2025, 20:32:46 via Wykop
  • 632
@szyderczy_szczur: pewnie od tego samego co P---------k.
  • Odpowiedz
anoysath
anoysath
10.07.2025, 14:14:54
  • 1751
W nowym jeszcze nieopublikowanym wywiadzie Denis Villeneuve zdradził, że Christian Bale dołączył do obsady filmu, żeby wcielić się w Wielkiego Czerwia Pustyni. Przygotowując się do swojej roli Bale musiał przytyć ponad 100 tysięcy ton. Żeby tego dokonać spożywał wysokolaryczne posiłki o łącznej ilości 770 miliardów kalorii.

#diuna #ciekawostki #heheszki #z----------------a #film
anoysath - W nowym jeszcze nieopublikowanym wywiadzie Denis Villeneuve zdradził, że C...

źródło: temp_file1382434431088697759

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

futurehawk
futurehawk
10.07.2025, 14:18:04 via Wykop
  • 117
@anoysath: myślałem że Brendan Fraser, a tu taka niespodzianka
  • Odpowiedz
pod_sloncem_szatana
pod_sloncem_szatana
10.07.2025, 14:29:25 via Wykop
  • 1464
@anoysath: Nie dodałeś najlepszego: owszem, Bale zagrał Wielkiego Czerwia Pustyni, ale na ekranie nie widzimy aktora w całości, tylko jego prącie.
  • Odpowiedz
Sonny86
Sonny86
08.07.2025, 04:40:00
  • 34
#heheszki #humorobrazkowy
Sonny86 - #heheszki #humorobrazkowy

źródło: temp_file8044613969950064887

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JasnyBanan
JasnyBanan
30.06.2025, 07:02:49
  • 65
#heheszki #humorobrazkowy #stulejacontent #spermiarzalert
JasnyBanan - #heheszki #humorobrazkowy #stulejacontent #spermiarzalert

źródło: temp_file7899242356425767063

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cinivo237
cinivo237
02.07.2025, 15:26:04 via Android
  • 1
I ciekawe czy wysłała?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 14
  • Strona 1 z 14
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 27.09.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 26.09.2019

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking