W całym tym społeczeństwie już chyba nie chodzi o przekraczanie prędkości, palenie na balkonach czy trzymanie szczekających psów w mieszkaniach. Tylko bezczelność ludzi. Liczy się tylko ja i mój czubek nosa.
A BO SAMOCHODY SĄ NOWSZE I BEZPIECZNIEJSZE No ale jak jeb**iesz człowieka to ten nowszy nie jest. Poza tym większa prędkość to większy hałas i spalanie
Mamy tu na tagu 218000 wykopków ( ͡°͜ʖ͡°) niech ktoś poleci gierkę PC dla człowieka po trzydziestce: - możliwe granie w krótkich sesjach, 1-3 min - szybko się włącza - wciągająca fabuła
W Warszawie 15,8 tys. ofert najmu (o 900 więcej niż rok temu), czynsz za 2-pokojowe ~4,2 tys. zł o 7% niżej niż w 2025 r. Właściciele obniżają ceny i negocjują kaucje. Powody: stabilizacja po szoku z 2022, presja najmu instytucjonalnego i wyższe wymagania najemców co do standardu.
Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta (ROP) to podatek od opakowania. W teorii ma on na celu zmniejszenie negatywnego wpływu odpadów na środowisko naturalne oraz przeniesienie kosztów gospodarowania odpadami z samorządów na producentów.
@1nner1ce: nie zawsze tak musi być, cenę wyznacza elastyczność cenowa popytu i podaży - jeśli konkurencja znajdzie sposób na to aby obniżyć te opłaty to będą mieli niższe ceny - więc tak, część może zostanie przerzucona ale nie wszystko. Ja jestem osłem bo uważam, że powinniśmy wymagać odpowiedzalności korporacji za to ile śmieci produkują?
To dlaczego nie można zrobić tego systemowo i jednorazowo?
@kuncfot: No dlaczego? Dlaczego te wszystkie "wolnościowe" partie ciągle pieprzą głupoty, zamiast wziąć się do roboty i przygotować legislację, która wymusza na producentach, aby każda taka funkcjonalność mogła być permanentnie włączana? Zamiast nagrywać tiktoki, mogłiby wziąć się do roboty
O likwidacji abonamentu RTV politycy dyskutują od dawna. Tego typu głosy pojawiały się już w kampanii wyborczej. Nie oznacza to jednak, że koalicja rządząca chce znieść z Polaków opłatę, a jedynie zmienić sposób jej naliczania. Co więcej, po zmianach nad którymi pracują politycy uniknięcie płacenia
One U.S. official present at the meeting brought up the Avignon papacy, a period in the 14th century in which the French monarchy bent the Catholic Church into submission, ordering an attack on Pope Boniface VIII that led to his downfall and subsequent death and forcing the papacy to relocate from Rome to Avignon,
@JuliuszSlowacki: To tak nie działa - wiara jest ok dopóki sprzyja celowi politycznemu - jeśli ksiądz mówi coś innego niź polityk prawicowej partii, to problem jest z księdzem a nie z politykiem. Tak jest w każdej sprawie też i u nas - patrz ostatnia sprawa z KEP. Mówią "Bóg, Honor, Ojczyzna" a Bogiem i Ojczyzną wycierają sobie gębę, honoru zaś nie mają za grosz
Wiele zawdzięczamy Janowi Pawłowi II także jako Polska. Gdy ważyła się nasza przyszłość, poparł wejście do Unii Europejskiej i pomógł umocnić cywilizacyjny wybór Polski: rozwój, bezpieczeństwo i obecność na Zachodzie. Dziś różne opcje próbują podważać jego dziedzictwo i przekręcać jego słowa, opowiadając, że „nie do takiej Unii wchodziliśmy”. Prawda jest taka, że odpowiedzialni patrioci pamiętają, kto w kluczowym momencie stanął po stronie silnej Polski https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-papiez-otwarcie-poparl-wejscie-polski-do-ue,nId,160484
Od kwietnia wzrosły opłaty za wywóz śmieci w wielu polskich miastach. Są miejsca w Polsce, gdzie taka kwota na jedno gospodarstwo domowe wynosi już nawet ponad 100 zł miesięcznie. Samorządowcy wskazują kilka przyczyn podwyżek, w tym m.in. wzrost liczby odpadów, a także wzrost płacy minimalnej i infl
Ale jak to? Przecież na wykopie każdy leje na ten system kaucyjny i dalej wrzuca do żóltego pojemnika. A skoro tak to firmy odbierające odpady mogą zarobic 50gr na każdej takie butelce? No ale wiadomo - każdy powód jest dobry żeby podnieść opłaty. Jakby od dzisiaj zniknął system kaucyjny to by powiedzieli, że muszą podnieść opłaty bo już nie zarabiają od butelki
A BO SAMOCHODY SĄ NOWSZE I BEZPIECZNIEJSZE
No ale jak jeb**iesz człowieka to ten nowszy nie jest. Poza tym większa prędkość to większy hałas i spalanie
MÓJ BALKON I BĘDĘ NA NIM ROBIŁ CO BĘDĘ CHCIAŁ
Dokładnie to. Gdyby zamiast wyborów wybrać 460 randomowych ludzi to było dokładnie tak samo albo gorzej ¯\(ツ)/¯